FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Závěrečné utkání zimní přípravy: Vyšehrad podlehl 1:2 béčku Slavie

27. 02. 2021

„A“-muži – Rezerva osmifinalisty Evropské ligy prověřila šemíky v generálce před zahájením jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Slavia B v sobotu 27. února 2021 zvítězila na umělce Vyšehradu 2:1, kdy zásluhou dvou branek z úvodů obou poločasů vedla 2:0 a domácí tým pak v polovině druhé půle stihl už jen snížit zásluhou trefy střídajícího Dominika Kříže. Naše mužstvo tak má za sebou všech sedm přípravných utkání.

Jen několik vteřin po zahájení hry se dostali mladí hráči v červenobílých dresech ke svému prvnímu rohovému kopu a dokázali jej zužitkovat, skóre otevřel Kneifel: 0:1. Domácí tým se pak snažil vyrovnat, leč defenziva slávistů v čele s brankářem Surovčíkem (ten se ale později v 53. min. vážně zranil) pracovala bezchybně.

Navíc pět minut po zahájení druhé půle propadl míč k Vlasákovi a ten zblízka ve skluzu propasíroval míč za Babkova záda: 0:2. Mladí slávisté nedokázali ubránit jen jednu situaci, kdy po Drobílkově přihrávce rovněž ve skluzu dostal balon za záda gólmana Vágnera Kříž: 1:2! Další šance či pološance však už zůstaly nezužitkovány.

V pátek 5. března se tým Slavoje Vyšehrad představí v Jihlavě, a toto utkání také otevře celý program jarní části druhé nejvyšší soutěže. Výkop je ve 14 hodin a půjde o měření sil desátého se čtrnáctým týmem tabulky.

Trenér Vyšehradu Michal Zach: „Hned v úvodu zápasu jsme inkasovali gól, a to určilo ráz jeho průběhu. Do dalších gólových šancí jsme už ale slávisty nepouštěli, i když prokazovali, že jsou technickým, běhavým a kvalitním soupeřem. Brzy po zahájení druhé půle jsme dostali další gól a pak jsme se i my prosadili častěji do zakončení, ale dokázali jen snížit na 1:2. Vyrovnat se nám už nepodařilo.“

Slavoj Vyšehrad – Slavia Praha B 1:2 (0:1)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 27. února 2021 na Vyšehradě. Branky: 67. Kříž – 2. Kneifel, 50. Vlasák. Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:0. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová. Hráno bez karet.

Vyšehrad: M. Babka – Stropek (46. Hampl), Burda, Košút (71. Jakab) – Kulig (62. Alexandr), Šandera – D. Procházka (62. Zaradny), Hezoučký (62. Drobílek), Černý (62. Schneider) – Králíček (30. Kříž), Vandas. Na lavičce byl ještě připraven brankář Borka. Trenéři Michal Zach, Ondřej Švejdík a Kamil Čontofalský.

Slavia B: Surovčík – Bárta, Matys, Švec, Hošek – Samek, Nikl, Hroník – Kubáň, Kneifel, Višinský. Střídali Vágner, Rigo, Vlasák, Šmíd, Douděra a Zeronik. Trenéři Marek Jarolím, Pavel Trávník a Ivo Knoflíček.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 A-tým