Následující zápas "A týmu"
FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Viktoria Žižkov B
10. kolo Pražský přebor neděle 09.10.2022 16:00 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi
Zpět na seznam novinek

Zkušenost zvítězila nad mládím: Sokol Kolovraty – Vyšehrad 3:1

03. 09. 2022

„A“-muži – Zkušenost – mládí 3:1. Tak lze velmi stručně, ale výstižně charakterizovat utkání 5. kola pražského přeboru, v němž se šemíci představili v sobotu 3. září v Kolovratech a podlehli zde domácímu Sokolu 1:3. V tabulce naše mužstvo bohužel kleslo na poslední 16. místo. Kromě 31letého kapitána Jaroslava Klímy mladšího Slavoj Vyšehrad odehrál zápas s týmem, jehož věkový průměr činil 19,4 roku. A gól vstřelil nejmladší hráč na hřišti: teprve 16letý Adam Gruntorád.

Před zápasem sázková kancelář Fortuna favorizovala již tradičně soupeře: na vítězství Vyšehradu stanovila kurz 1,40, na remízu 4,35 a na výhru Kolovrat 4,30. Oproti předešlému zápasu se Zličínem došlo na dvě změny v základní sestavě, kde distancovaného Pryšljuka a Kankaru nahradili Molodci se Zíkou.

Domácí měli gólovou šanci již po necelých dvou minutách hry, nicméně král pražských střelců z minulé sezony Gračko trefil z malého vápna jen Holyka. Jinak to byl jistý gól… Vyloženou příležitost měl také Kalenda, ale vychytal jej Klomínek. Naopak v 16. min. po přihrávce od Krčmáře se řítil zprava do šance Holyk, křížnou střelou ale těsně minul vzdálenější tyč domácí brány.

Ve 23. min. Gračko rozehrál zleva přímý kop a u vzdálenější tyče hlavičkoval Borek, jehož nikdo neatakoval: 1:0. Lépe předvídatelná a čitelná už být tato standardní situace nemohla, ale i tak si z ní tým Vyšehradu nechal dát gól…

Slavoj kontroval průnikem Krivosheeva, ten však proti přesile neuspěl. A ve 40. min. Zíka těsně minul. Těsně před poločasem prošel přes několik hráčů hostí podél vápna Kalenda, přihrál Hynkovi, jeho bombu zblízka ale Klomínek vyrazil na roh. To byl vynikající zákrok.

Tři minuty po změně stran se odhodlal ke střele zdálky Krivosheev, a ta lehce lízla horní část břevna. Vzápětí na druhé straně skóroval po trestném kopu Sommer, ale jeho gól nemohl platit kvůli ofsajdu.

V 53. min. Krivosheev přesně ve středovém bodu hřiště převzal míč od Starečka, zatáhl jej po pravé straně hřiště a posunul až téměř k rohu nabíhajícímu Holykovi. Ten přesně odcentroval a Gruntorád z malého vápna jen lehce prodloužil balon k zadní tyči: 1:1!

Vyrovnaný stav ale trval bohužel pouze jen 62 vteřin. Vzápětí totiž kapitán Kolovrat Holík poslal ještě z vlastní poloviny hřiště kolmou průnikovou přihrávku, a v tu chvíli běželi hned tři (!) domácí fotbalisté sami na Klomínka. Hájek si vybral k finální přihrávce Hynka a ten poslal míč do odkryté části brány: 2:1.

V týmu Slavoje pak došlo k masivnímu prostřídání sestavy: počet vyšehradských hráčů v poli se postupně zpola obměnil. A v 81. min. přišla podobná akce jako při gólu na 2:1: Krivosheev přiťukl míč doprava, Holyk odcentroval před bránu, kde se dostal k zakončení hlavičkář Přech, jenomže z malého vápna trefil přesně do místa, kde stál brankář Bébr. Každopádně to ale byla velmi nadějná možnost znovu vyrovnat.

Nedáš – dostaneš, v 85. min. po rohovém kopu Hynka a jeho opakovaném centru Klomínek vyrazil míč jen před sebe, kde už číhal hlavičkující Holík: 3:1.

V nastaveném čase byly ještě vidět další dvě gólové šance. Nejprve Klomínek vyrazil Bláhovu střelu z bezprostřední blízkosti a nakonec ve třetí minutě nastaveného času mohl dát svůj druhý gól Gruntorád, ale přestřelil domácí bránu.

V 6. kole přeboru naše mužstvo přivítá v neděli 11. září doma na Vyšehradě TJ Spoje – ač nováček, tak také první tým tabulky. Výkop je v 17 hodin.

Trenér Jakub Slezáček (Kolovraty): „Utrpěné vítězství: tři body jsou pro nás jediným pozitivem z tohoto zápasu. Úvodních pětadvacet minut jsme přitom hráli velmi dobře, ale dali jen jeden gól a postupem času náš výkon uvadal. Vytratila se přechodová fáze a vyrovnávací gól byl vyústěním toho, oč jsme si koledovali. Pak už jsme bojovali hlavně sami se sebou. Nakonec jsme se prosadili díky větším zkušenostem a kvalitě našich hráčů, ale náš herní projev z první poloviny první půle se vytratil. Śoupeř byl velmi mladý a některé situace řešil naivně, což se projevilo u našich gólů na 2:1 i na 3:1.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „S naším výkonem v tomto utkání jsem spokojen, protože to mělo hlavu a patu. Naše mladá sestava obstála a za lepší konstelace jsme mohli pozlobit Kolovraty ještě víc. Mrzí mě, však, že ihned po vyrovnání na 1:1 jsme inkasovali druhý gól. Takže namísto toho, abychom domácí znervóznili, nechali jsme je znovu získat vedení. Pak už to bylo složité, prosadit se proti tak zkušenému týmu, který spolu hraje delší dobu pohromadě. Ale na to, že někteří naši hráči nastoupili poprvé v přeboru a dokonce i poprvé k mistrovskému utkání v kategorii mužů, měl zápas poměrně vyrovnaný průběh. Za to zaslouží pochvalu.“

 

Sokol Kolovraty – Slavoj Vyšehrad 3:1 (1:0)

Praž. přebor (5. kolo), hráno v sobotu 3. září 2022 v Kolovratech. Branky: 24. Borek, 54. Hynek, 85. Holík – 53. Gruntorád. Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 7:5. Soupeřem zblokované střely: 6:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:0. Rozhodčí: Šaróka – Kalcovský, Suchar. ŽK: Žitný, Kuchta – M. Krivosheev. Diváků: 50.

Kolovraty: Bébr – Ráža, Sommer, Borek, Žitný – Hejno – Kalenda (72. Bláha), Holík, Hájek (64. Kuchta), Hynek – Gračko (82. Hladký). Trenéři Jakub Slezáček  a Jindřich Všetečka.

Vyšehrad: Klomínek – Lískovec, J. Klíma ml., Stareček, Vodička (72. Halíř) – Holyk, Molodci (46. Gruntorád), M. Krivosheev, Zíka (61. Klaban) – Krčmář (61. Přech), Kubies (61. Škop). Na lavičce byl ještě připraven brankář Lorenz. Trenér Jaroslav Klíma.

 

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru

2 – Kankara, M. Krivosheev

1 – Gruntorád, Krčmář, Souček

 

Asistence

2 – F. Babka, Kankara, M. Krivosheev, Lískovec, Souček

1 – Holyk, Krčmář, Vodička

 

Tabulka "A tým"

Pražský přebor Z V R P B
12.
SK Hostivař
92349
13.
FK Viktoria Žižkov B
92167
14.
SC Olympia Radotín
92076
15.
SK Motorlet Praha B
91265
16.
FC Slavoj Vyšehrad
91265
Celá tabulka

Pozvánka na utkání B-týmu

FC Slavoj Vyšehrad B
Pražská I. A třída (skupina B)
sobota 01.10.2022 16:00
Prague Raptors FC
Všechny zápasy B-týmu

Výsledky

sobota 01.10.2022 12:00
FK Orlicko
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
2:0
FC Slavoj Vyšehrad U14
sobota 01.10.2022 10:30
FC Přední Kopanina
Pražský přebor
3:1
FC Slavoj Vyšehrad
sobota 01.10.2022 10:00
FC Slavoj Vyšehrad U16
Pražský přebor mladšího dorostu U17
2:3
FK Admira Praha B
sobota 01.10.2022 10:00
FK Orlicko
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
2:1
FC Slavoj Vyšehrad U15
středa 28.09.2022 16:30
SK Modřany
Pražská I. A třída (skupina B)
4:1
FC Slavoj Vyšehrad B
středa 28.09.2022 16:30
FC Přední Kopanina
Pražský přebor staršího dorostu U19
1:3
FC Slavoj Vyšehrad U18
středa 28.09.2022 11:30
FC Slavoj Vyšehrad U14
Česká divize starších žáků U14 (skupina C)
3:5
Football Talent Academy
středa 28.09.2022 10:00
FK Admira Praha
Česká liga staršího dorostu U19 (skupina A)
4:0
FC Slavoj Vyšehrad U19
středa 28.09.2022 09:30
FC Slavoj Vyšehrad U15
Česká divize starších žáků U15 (skupina C)
1:6
Football Talent Academy
neděle 25.09.2022 16:30
FC Slavoj Vyšehrad
Pražský přebor
0:6
ABC Braník
Všechny výsledky A-týmu
Nahoru