ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Body pro starší žáky U 15! Kotlár zajistil vítězství 1:0 v Chomutově

15. 09. 2024

U 15/U 14 – Patnáctiletí šemíci si přivezli v neděli 15. září z Chomutova své druhé vítězství v nové sezoně. Stačil jim k tomu jediný gól, který dal v 63. min. utkání Štěpán Kotlár. Přihrál mu na něj Daniel Marcsa – v poli hrající brankář, jenž nastoupil až do druhé půle. Čisté konto vychytal jeho kolega Tomáš Debnár.

Do poločasu měli přitom víc ze hry spíš domácí, svoji velkou šanci ale neproměnili. Druhá půle už patřila našemu družstvu. Kromě zmíněného gólu ještě Goran Matič nastřelil břevno a Daniel Saroian tyč chomutovské brány. Další jeho dělovka skončila vedle. Možnost skórovat měl také Pšenička, i on minul. Svěřenci trenérů Lukáše Splavce a Františka Stolaře se tak posunuli se šesti body na 10. místo tabulky skupiny B České divize U 15.

Hůře se tentokrát vedlo čtrnáctiletým šemíkům, prohráli 3:4. Do sítě svých chomutovských vrstevníků se dvakrát trefil Bleron Sejdia a jednou Hlib Dakhno. V tabulce své soutěže jsou dvanáctí.

Velmi se dařilo mladším žákům, kteří v sobotu na Vyšehradě vyhráli obě svá utkání s Chebem: třináctiletí 8:5 (branky Matyáš Soukup 4, Petar Ždrakić, Sergej Pavliv, Tadeáš Ryška a Kryštof Mlch po 1) a dvanáctiletí dokonce 11:0 (Antonín Svoboda 3, Lukáš Drbohlav a Matěj Ulrych po 2, David Černý, Matyáš Zeman, Adam Jarolím a Alfred Prokeš po 1).

Naši starší žáci teď budou hrát v rychlém sledu třikrát za sebou doma v Krči: v sobotu 21. září s Chebem (od 10 a 12 hodin), ve středu 25. září se Sokolovem (14.30 a 16.30 h) a v sobotu 28. září s Českou Lípou (10 a 12 h). Mladší žáky čeká nejbližší dvojzápas v sobotu 21. září ve 13.30 h ve Střešovicích.

U 15: Junior Chomutov – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:0)

6. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina B), hráno v neděli 15. září 2024 v Chomutově. Branka: 63. Kotlár. Rozhodčí: Janoušek – Havlíček, Sitarčík. Bez karet. Diváků: 74.

Chomutov U 15: Karpíšek – Albareda, Tobiáš, Linhart, Molnár, Korec, Krutský (41. Holeček), Mikeš (52. Holý), Baše (49. Zoubele), Gründler (41. Illík), Klinkáček (41. Dvořák). Trenéři Dominik Majer, Marek Chaloupka a Matěj Tóth.

Vyšehrad U 15: Debnár – Šnejdar, Brenn (75. Beriša), Pšenička, Matič (65. Socha), Liegert, Staněk, Saroian, Kotlár, Tesařík (41. Marcsa), Stolz. Trenéři Lukáš Splavec a František Stolař.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ:  ZDE

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

2 – Brenn, 1 – Kotlár, Lillard, Matič.

2 – Matič, 1 – Marcsa, Saroian.

U 14: Junior Chomutov – Slavoj Vyšehrad 4:3 (2:1)

6. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina B), hráno v neděli 15. září 2024 v Chomutově. Branky: 33., 39. a 72. Tůma, 46. Fišer – 18. a 75. Sejdia, 69. Dakhno. Rozhodčí: Havlíček – Sitarčík, Janoušek. ŽK: Koutný, Šuško, Wierer (všichni Vyšehrad). Diváků: 40.

Chomutov U 14: Ziablytskyi – Babka, Nguyen, Rys, Bulušek, Fišer, Kučera, Tůma, Kalvoda, Nazarčík, Drobný. Na střídání Heiland, Gorol, Jindra, Tran, Matějíček a Doubrava. Trenéři Richard Zelinka a Lukáš Fořt.

Vyšehrad U 14: Koutný – Stoklas, Wierer, Datskovskyi, Roskowetz, Jeřábek, Grassle, Bykhovskyi, Quast, Sejdia, Šuško. Na střídání Dakhno, Fanta a Vrba. Trenér Karel Roskowetz.