FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Další nešťastný duel U 16: brankou v závěru padla 2:3 ve Střešovicích

13. 10. 2024

U 17 „B“ – Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad stále hledá cestu, jak zastavit sled přibývajících porážek. V sobotu 12. října ve Střešovicích k tomu měla velmi blízko. Po dost kontroverzním prvním poločase prohrávala 0:2, leč v úvodní čtvrthodině druhé půle se Gabriel Cvrček postaral dvěma góly (s pomocí dvou penalt) o vyrovnání na 2:2. Naše „šestnáctka“ potom ještě usilovala a dokonání velkého obratu v podobě třetího gólu, jenomže namísto toho, aby jej vstřelila, v závěru utkání naopak ze standardky sama inkasovala, a tak prohrála 2:3. Další nešťastná porážka…

Již po čtyřech minutách od zahájení hry si naběhl do velké gólové šance Holánek, z velmi nadějné pozice však těsně minul domácí bránu. Naopak domácí se ujali hned svým prvním střeleckým pokusem vedení, v 9. min. dostal Dušek spoustu prostoru, naběhl si sám až před Hapalu a prostřelil jej: 1:0.

Ve 22. min. si vypracoval další gólovou šanci Holánek, z té první trefil brankáře domácích Havránka a z druhé tyč! Po půlhodině hry přišla první velmi kontroverzní situace, kdy útočník Vyšehradu B Musil ve vlastním vápně čistě zblokoval míč soupeře, přesto se ozval hvizd píšťalky. Domácí hráči se nepřiznali, že to žádný faul nebyl a Dušek z penalty zvýšil na 2:0.

Chvíli nato střešovický stoper Dostál u postranní čáry zezadu dost nešetrně sestřelil Prokopa, namísto jasné červené ale viděl jen žlutou kartu. To už běžely emoce naplno a trenér Carmine se dostal do ostrého verbálního konfliktu s domácí lavičkou. Rozhodčí si jeho slova vztáhl na sebe a tentokrát už červenou kartu udělil – trenérovi našich hráčů…

Ještě před poločasem předvedl další náběh před domácí bránu Holánek a v šanci byl také hlavičkující Steinbauer.

Deset minut po návratu ze šaten právě Steinbauer zdálky vystřelil, brankář jen vyrazil do strany, kde se dral k míči ještě Prokop a nedovoleně ho zastavil domácí hráč Frýdl. Cvrček z penalty snížil na 2:1. Uplynuly jen tři minuty a domácímu Frýdlovi opět nevyšel obranný zákrok, tentokrát v souboji s Holánkem. Na penaltu šel opět Cvrček, jenomže Havránek jeho střelu z bílého bodu vyrazil. Cvrček se ale stihl dostat alespoň k dorážce a poslal balon (z mnohem těžší pozice než při penaltě) do sítě: 2:2!

Žlutočerní samozřejmě usilovali přidat ještě jeden, vítězný gól. Zdálky vypálil Moravec, brankář jeho střelu kryl. V 85. min. ze Cvrčkova centru hlavičkoval Holánek jen těsně vedle, to byla vyložená šance. Nedáš – dostaneš a gól dali nakonec domácí. Vinou ne úplně dobré rozehrávky následoval faul jednoho z našich hráčů a přímý kop domácích. Míč proskákal velkým čtvercem, aniž by ho někdo z hráčů Vyšehradu B odvrátil. Doskákal proto až ke vzdálenější tyči, kde jej zblízka napálil do sítě Řechtáček: 3:2.

Přesto se ještě naskytla možnost alespoň vyrovnat. Po faulu na Musila kapitán Čeněk z přímého kopu trefil pod břevno, ale Havránek vynikajícím zákrokem míč vyrazil, a zachránil tak domácím výsledek 3:2. Naše „šestnáctka“ se tudíž ani v tomto utkání nedokázala zbavit sportovní smůly a vyšla už pošesté naprázdno. Po polovině podzimu je proto až na 12. místě tabulky čtrnáctičlenného Pražského přeboru U 17.

Naše U 16 v neděli 20. října přivítá doma na Vyšehradě „šestnáctku“ Admiry, čtvrtou v tabulce. Utkání má výkop půl hodiny po poledni.

U 17:SK Střešovice – Slavoj Vyšehrad B 3:2 (2:0)

6. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 12. října 2024 ve Střešovicích (hřiště UMT). Branky: 9. a 30. Dušek (druhá z pen.), 89. Řechtáček – 56. a 60. Cvrček (první z pen.). Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 6:5. Soupeřem zblokované střely: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Rozhodčí: Kubr – M. Kotíšek, V. Kotíšek. ŽK: Dostál, Frýdl, Rain – Cvrček. ČK: 35. trenér Carmine (Vyšehrad B). Diváků: 20.  V 60. min. neproměnil Cvrček (Vyšehrad B) penaltu.

Střešovice U 17: Havránek – Houdek, Rain, Dostál, Veselý – Přikryl – Dušek, Krajcer, Dorner, Harrison – Vihan. Na střídání Masopust, Řechtáček, Dhouieb, Grégr, Novotný, Slezák a Frýdl. Trenéři Dan Klír, Pavel Brož a David Bayer.

Vyšehrad U 16: Hapala – Cvrček, Čeněk, Jireček, Cuc – Steinbauer, Carmine – Holánek, Cacara, Prokop – Musil. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Borymskyi, Masopust, Waller, Moravec, Sup a Olusoga. Trenér Aleš Carmine.