ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Divoká remíza 3:3 v Kolovratech: šemíci i v deseti sahali po vítězství

07. 09. 2024

„A“-muži – Jako by vyhrát v Kolovratech nebylo fotbalistům Slavoje Vyšehrad souzeno shora… Ani v sobotu 7. září to nevyšlo, přestože šemíci i v oslabení o jednoho vyloučeného hráče otočili skóre ve svůj prospěch, a vedli tak 3:2, jenomže domácí ve třetí minutě nastaveného času vyrovnali na 3:3. Vinou třetí bodové ztráty v řadě náš tým aktuálně klesl z druhé na pátou příčku tabulky přeboru.

Oproti předchozímu utkání se Zličínem došlo na tři změny v základní sestavě: namísto Kazdy (zranění), Romanishaka a Krčmáře nastoupili tentokrát, respektive vrátili se do jedenáctky, Stareček, Müller a Heřman. A byl to právě posledně jmenovaný hráč, který se vrátil po zranění a hned v úvodní minutě zápasu ohrozil domácí bránu. Z centru M. Krivosheeva se snažil zakončit skluzem, byl však také tísněn a míč nestihl zasáhnout.

To domácí hned ze své první akce udeřili. Ve 3. min. po průnikové přihrávce od Hladkého mezi čtyři hráče v modrých dresech byl Žitný rychleji u míče než vyběhnuvší Lisa a jen ho špičkou kopačky ťukl do odkryté brány: 1:0.

Už v 6. min. mohl vyrovnat M. Krivosheev, který si naběhl z prvé strany před brankáře Bébra, z úhlu ale trefil jen jeho. Vzápětí po souboji Žitného s Prýmasem tým hostí reklamoval, že hráč v modrém dresu byl faulován ve vápně domácích, hrálo se však dál. A právě v 9. min. Prýmas, ač znovu účinně tísněn, zakončoval bez přípravy, Bébra nepřekonal. Větší šanci měl na druhé straně Hynek, Lisa střelu zneškodnil.

Ve chvíli, kdy uplynula čtvrthodina hry, vypálil z přímého kopu A. Krivosheev, míč se odrazil ke Šleglovi a ten krásnou táhlou ranou zpoza velkého čtverce k tyči vyrovnal: 1:1!

Ve 35. min. si ale Kuchta poradil hned se dvěma bránícími hráči Vyšehradu, odcentroval na vzdálenější tyč a nikým nepokrytý Ponert poslal míč zblízka do sítě: 2:1.

Vyrovnat mohl již podruhé Šlegl, jeho střela však byla tentokrát zblokována. Větší šanci měl M. Krivosheev, který sice přelstil protihráče, jenomže potom z malého vápna přestřelil. Ale také Kolovraty měly v závěru první půle šance, přesněji hned tři: Gračka vychytal Lisa, kapitán Votřel vzápětí minul a totéž Hladký.

Po změně stran a necelé hodině hry zakončovali Stareček a M. Krivosheev, Bébra však nepřekonali. Sokol zahrozil koncovkami Hynka a Votřela.

V 57. min. Šleglovi trochu odskočil míč při zpracování, vzápětí fauloval Hynka těsně před vápnem a byl vyloučen. Z následného přímého kopu Gračko přestřelil. Dvě minuty nato ale už v oslabení, po akci Müllera a Heřmana, se M. Krivosheev prosadil z pravé strany přes bránícího Ponerta a jeho centr na nabíhajícího Prýmase si srazil do vlastní branky Hruška: 2:2! Jen chvilku nato mohl získat domácím opět vedení Gračko, ale z vyložené šance těsně minul.

V 65. min. Müller prodlužoval míč obloučkem na pronikajícího Krčmáře, který se dostal doslova do lisu dvou domácích zadáků, a byl to tuplovaný nedovolený zákrok. Kapitán A. Krivosheev z penalty získal Vyšehradu vedení: 2:3!

Pojistit ho mohl jen o minutu později Konopásek, střelou z rohu malého vápna ale minul. V 84. min. z přímého kopu těsně minul A. Krivosheev a šanci dát celkově čtvrtý gól měl i jeho bratr. Mezitím ale tlak domácích v přesilovce postupně rostl a v 85. min. Hynek trefil tyč.

Už to vypadalo, že Slavoj své těsné vedení i v oslabení uhájí, jenomže ve třetí minutě nastaveného času, po rohu domácích z pravé strany hřiště, se míč odrazil s notnou dávkou štěstí k Ponertovi a ten vyrovnal na 3:3.

V šestém kole přeboru v neděli 15. září šemíci přivítají doma na Vyšehradě tým Dolních Chaber. Výkop utkání je v 10.15 hod.

Trenér Jakub Slezáček (Kolovraty): „Přestože jsme v samotném závěru utkání vyrovnali, cítíme zklamání z bodové ztráty. V poločase jsme měli vést více než o jeden gól, což se pak ukázalo být jako důležité. Přestože šel soupeř ve druhé půli do deseti, vyrovnal a my neproměnili gólovku. Namísto opětovného vedení byla proti nám penalta a stav 2:3. Takže jsme honili vý-sledek, šancí v závěru přibývalo a vyrovnali jsme v nastaveném čase. Byli jsme však v tomto zápase nebezpečnějším týmem a remízu beru spíš jako ztrátu dvou bodů. Mrzí nás také, že jsme třikrát inkasovali z ne úplně velkého množství situací, které jsme soupeři dovolili.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „První půle byla z naší strany rozháraná, chybělo tomu srdíčko, proto jsme také prohrávali. V poločase jsme si ujasnili pár věcí a potom to už také vypadalo jinak – tedy kromě toho, že jsme dostali úplně zbytečnou červenou kartu. Dá se říct, že jsme poslali sebe sama do deseti. Přesto jsme i v oslabení otočili vývoj skóre na 3:2 a měli další dvě velké šance přidat čtvrtý gól. Šance měl i soupeř, nastřelil tyč, vyrovnat jsme mu však dovolili vinou naší individuální chyby při bránění standardky.“

Sokol Kolovraty – Slavoj Vyšehrad 3:3 (2:1)

Praž. přebor (5. kolo), hráno v sobotu 7. září 2024 v Kolovratech. Branky: 35. a 90. (+3) Ponert, 3. Žitný – 16. Šlegl, 59. vlastní F. Hruška, 65. A. Krivosheev z pen. Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 10:4. Soupeřem zblokované střely: 7:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:4. Rozhodčí: Sýkora – Šaróka, Průša. ŽK: Kuchta, Votřel, Kalenda – Prýmas, Heřman, M. Krivosheev, A. Krivosheev. ČK: 57. Šlegl (Vyšehrad). Diváků: 80.

Kolovraty: Bébr – F. Hruška, Votřel, Ponert, Žitný – Kuchta, Uherek (83. Bláha) – Gračko, Hladký, P. Klouček (70. Kalenda) – Hynek. Trenér Jakub Slezáček.

Vyšehrad: Lisa – Řezáč (46. Linha), Šlegl, J. Holan, Konopásek – Müller, A. Krivosheev, Stareček, Prýmas (76. Kubies) – M. Krivosheev – Heřman (60. Krčmář). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, Romanishak, Klinka a Štěpnička. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.