ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Dva body zbytečně ulétly juniorka pouze remizovala s Bohnicemi 2:2

17. 08. 2024

„B“-muži – Hodně naštvaní na sebe sama byli po zápase se Slovanem Bohnice hráči juniorky Slavoje Vyšehrad. S týmem, který v uplynulé sezoně sestoupil z I. A třídy, vedli v sobotu 17. srpna díky gólům Viktora Dimitrova a Adama Štěpničky 2:0, pak ale během jediné minuty o dvoubrankový náskok přišli, a zápas tak skončil 2:2. Takže stejně výsledek jako v premiéře sezony proti béčku Pragy a po dvou kolech bohužel jen dva body…

Oproti prvnímu utkání došlo na šest změn v základní sestavě: namísto Starečka, Jáši, Linhy, D. Holana, Krasikova a Kankary se v ní tentokrát objevili Škop, Pryšljuk, Štěpnička, J. Holan, Klinka a Tesař. Domácí tým začal aktivně, do gólové šance si po přihrávce od J. Holana naběhl ve 23. min. Borský, brankář Hrdlička ale proti němu včas vyběhl a zmenšil mu úhel. Faul na Dimitrova ve vápně hostí zůstal bez odezvy, hrálo se dál. Kapitán Škop krásnou střelou zdálky trefil pod břevno, Hrdlička ale míč vytěsnil do zámezí. Ve 34. min. měl naopak gólovou šanci bohnický útočník Šebesta, ale Švábenický výborně zasáhl.

Ve 35. min. se díky svému důrazu prosadil na pravé straně hřiště Toman, odcentroval před bránu a Dimitrov zblízka poslal míč do sítě: 1:0! V úplném závěru první půle převzal míč od Klinky J. Holan, přeloboval Hrdličku, bohužel ale přehodil i jeho bránu.

Deset minut po návratu ze šaten právě J. Holan přihrál Štěpničkovi a ten krásnou střelou z pravé strany hřiště trefil do šibenice: 2:0!

Vše vypadalo v tu chvíli bezproblémově, vše by definitivně řešil třetí gól. A byl několikrát doslova na spadnutí: po rohovém kopu zakončoval z malého vápna Pryšljuk, jeho dorážka však byla zblokována. Po dalším Klinkově rohu hlavičkoval Štěpnička těsně vedle.

Naopak v 70. min. Švábenický zmařil takřka jistý gól, když zneškodnil pohotovou střelu Maršíka z bezprostřední blízkosti. Tři minuty nato Borský nastartoval Štěpničku a ten běžel sám na Hrdličku, bohužel trefil jen jeho. Pak měl ještě jednu podobnou příležitost, také zůstala neproměněna.

V 77. min. Girardey trefil na čáře Škopa, který tak zabránil gólu a zůstal ležet otřesen na zemi. Bohnice rozehrály rohový kop a u vzdálenější tyče nikým neobsazený Girardey hlavičkoval zblízka do sítě: 2:1. Minutu nato šel Girardey do rychlého brejku, ještě za vápnem napřáhl a vyrovnal na 2:2. Oba týmy se pak ještě snažily rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ale na dělbě bodů se už nic nezměnilo. Pro Vyšehrad B to však znamenalo jasnou ztrátu dvou bodů.

Ve třetím kole I. B třídy v neděli 25. srpna dojde na zápas Zličín B – Vyšehrad B. Výkop utkání na zličínské umělce je v 17 hodin.

Slavoj Vyšehrad B – Slovan Bohnice 2:2 (1:0)

2. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v sobotu 17. srpna 2024 na Vyšehradě. Branky: 35. Dimitrov, 56. Štěpnička – 78. a 79. Girardey. Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:5. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 7:0. Rozhodčí: Vlnas – Burda, Štursa. ŽK: Krasikov, Ženatý, Pryšljuk, Švábenický, Klinka – Brožek, Nosek. Diváků: 30.

Vyšehrad B: Švábenický – Krejčí, Škop, J. Toman, Pryšljuk – Borský (75. Nguyen Tien Hung), Štěpnička, J. Holan (56. Ženatý), Klinka – Dimitrov, Tesař (46. Krasikov). Trenér Jaromír Jindráček.

Bohnice: Hrdlička – Nosek (46. David), Kalvas, Ridval, Šoustal – Šlapák, Girardey (84. Kulovaný) – Maršík, Molík, Brožek – Šebesta (69. Klečka). Trenéři Rudolf Čureja, Zdeněk David a Václav Král.