ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Facka na závěr: prohra s Tempem 2:6, pokles na třetí místo tabulky

15. 06. 2024

„A“-muži – Měla to být velká a vyrovnaná bitva během celého jejího průběhu, po 65 minutách se však z ní stalo Waterloo. K derniéře sezony 2023/24 a současně přímému souboji o konečné druhé místo tabulky Pražská teplárenská přeboru nastoupili fotbalisté Slavoje Vyšehrad po šesti předchozích výhrách za sebou, jenomže už po čtvrthodině hry prohrávali s Tempem 0:2. Pak se jim podařilo vyrovnat na 2:2, když u obou gólů byl Dominik Slapnička (na snímku Lukáše Sedláka): první vstřelil sám a druhý, po faulu na něj, dal Marek Kazda z penalty. Vzápětí ale šemíci inkasovali třikrát v rozmezí pouhých pěti minut a nakonec prohráli vysoko 2:6.

Není snadné referovat o takovém výprasku – dva klíčové jarní zápasy, což bylo koncem dubna s Přední Kopaninou a nyní s Tempem, totiž náš tým vůbec nezvládl a v obou utrpěl prohru rozdílem čtyř branek. Ke všemu v obou případech doma…

Oproti předešlému zápasu v Třeboradicích došlo na dvě změny v základní sestavě, v níž Vodičku a Kubiese nahradili A. Krivosheev s Krčmářem. A byl to právě posledně jmenovaný hráč, který mohl už po čtyřech a půl minutách hry poslat Vyšehrad do vedení. Brankář Tempa Pacovský udělal hrubku při rozehrávce, míč mu vypadl před sebe přímo na Krčmáře, který sice ihned zakončoval, jenomže trefil právě jen Pacovského, jenž se dokázal bleskurychle vzpamatovat a zmařit obrovskou šanci, kterou vteřinu předtím sám způsobil.

Nedáš – dostaneš a o čtyři minuty později naopak udeřili červenožlutí. Velmi nedůsledné až téměř laxní bránění mělo fatální dopad, když neslaná nemastná střela Pytlíčka prošla až do sítě: 0:1. Navíc vzápětí dostal ještě víc prostoru k zakončení Klouček, který trefil z hranice velkého čtverce k tyči, a tak byl už po čtvrthodině hry stav 0:2.

Ve 22. min. po centru z pravé strany měl další čistou gólovou šanci hostí Pytlíček, jenž v náběhu na malé vápno tečoval letící míč, ale minul. Pět minut nato se nechala domácí defenziva znovu „opít rohlíkem“ a Klouček se ocitl s míčem tváří v tvář Lisovi, ten ale předvedl vynikající zákrok a čistou gólovou příležitost soupeře zneškodnil.

Uběhly další tři minuty a ve 29. min. J. Holan na pravé straně hřiště našel nákopem z vlastní poloviny hřiště Krčmáře, ten byl sice faulován, ale přes dva protihráče posunul na střed a hranici velkého čtverce Heřmanovi. Od něj míč odskočil doleva ke Slapničkovi, který trefil po zemi na vzdálenější tyč a dal svůj první gól za áčko Vyšehradu v mistrovském utkání: 1:2! Ve 32. min. to zkusil zdálky Linha, o metr minul. Z přímého kopu to pak zkusil Müller, ale Pacovský jeho střelu vyrazil.

Po návratu ze šaten v 56. min. to byl znovu Müller a jeho pokus ze standardky, který mířil na přední tyč a vypadal hodně nadějně, nicméně Pacovský i tentokrát, byť s velkou námahou, míč vytěsnil. V 57. min. Kazda přihrál ze středu hřiště doleva Slapničkovi, ten obešel Kostku a pronikl s míčem až do velkého čtverce, kde jej nedovoleně zastavil Hampapa (bývalý hráč našeho mladšího dorostu). Kazda z penalty v 58. min. vyrovnal: 2:2!

V 65. min. ale hosté rozehráli od levé postranní čáry přímý kop, míč se na malém vápně odrazil od země a Viktorin jej hlavičkoval zblízka do sítě: 2:3. Tohle byl mimořádně lacino inkasovaný gól, který se tak stal současně rozhodujícím a zlomovým okamžikem celého zápasu. Hráči Vyšehradu avizovali ofsajd a vehementně protestovali u pomezního sudího, leč bezvýsledně.

V 68. min. zvýšil Pytlíček na 2:4 a za další dvě minuty Rakušan na 2:5. V 89. min. uzavřel skóre Sobotka na 2:6 v důležitém a posledním utkání, kdy se pro Vyšehrad pokazilo snad všechno, co se pokazit mohlo a dalo.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Hned v úvodu zápasu jsme promarnili obrovskou šanci ujmout se vedení 1:0. Odstartovalo to značnou vlnu nervozity všech našich hráčů, takže jsme dělali individuální chyby, které chytře hrající soupeř trestal. Přesto jsme snížili na 1:2 a díky aktivitě v nástupu do druhé půle a zatlačení soupeře vyrovnali z penalty na 2:2. Jenomže o sedm minut později jsme po školácké chybě při standardce, kdy jsme vůbec nereagovali, inkasovali potřetí. Po gólu na 2:3 jsme se sesypali jako domeček z karet. Přesto bych chtěl kluky za celou sezonu pochválit, protože s jedním z nejmladších týmů soutěže, ne-li tím úplně nejmladším, což se týká hlavně obrany, jsme dosáhli na třetí místo.“

Trenér Petr Vanko (Tempo): „Naše zasloužená výrazná výhra a odměnou nám je druhé místo. Trochu se můžeme zlobit sami na sebe, že nebylo rozhodnuto už po prvním poločase, ale zase na druhou stranu musím před týmem smeknout, jak zareagoval na vyrovnání Vyšehradu. Pak už to bylo zase jen o jednom týmu. Chtěl bych moc pogratulovat celému týmu k nejlepší sezoně na Tempu, druhému místu a zisku 62 bodů. Stejně tak se sluší poblahopřát i vítězi soutěže Přední Kopanině a všem přeji klidné léto a zasloužené volno.“

Slavoj Vyšehrad – Tempo Praha 2:6 (1:2)

Praž. přebor (16. kolo), hráno v sobotu 15. června 2024 na Vyšehradě. Branky: 29. Slapnička, 58. Kazda z pen. – 9. a 68. Pytlíček, 15. J. Klouček, 65. Viktorin, 70. Rakušan, 89. Sobotka. Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 5:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Zloch – Šmakal, Pazderský. ŽK: M. Krivosheev, A. Krivosheev – Viktorin, Kleček. Diváků: 90.

Vyšehrad: Lisa – Linha, Kazda (84. Vodička), J. Holan, Romanishak (72. Matějíček) – Müller (84. Borský), M. Krivosheev, A. Krivosheev, Slapnička (72. Kubies) – Krčmář (46. Kankara), Heřman. Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Tempo: Pacovský – Kostka, Hampapa, Viktorin (85. Mastný), Kleček – T. Havlíček (80. Jak. Havlíček), Rakušan, Trajhan, D. Krejčí (85. Schwank) – Pytlíček (80. Sedlář), J. Klouček (72. Sobotka). Trenéři Petr Vanko a Petr Havlíček.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

33 – Heřman, 9 – Krčmář, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Kankara, 6 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), Müller, 4 – Kazda, Matějíček (z toho 1 v poháru), 3 – J. Holan, A. Krivosheev, 2 – F. Babka, Junek, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), Jákl, Jáša, Mohammed (v poháru), Slapnička.

25 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 20 – Heřman, Prýmas (z toho 2 v poháru), 16 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), Matějíček (z toho 2 v poháru), 10 – Junek, 9 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 6 – Kubies (z toho 1 v poháru), 5 – Slapnička, 4 – J. Holan, Jákl, Pryšljuk, Romanishak, 3 – Müller, 2 – Jáša, Lisa, Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, Kankara, J. Klíma ml., Přech, Škop.