ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Juniorka měla na Zličíně převahu, beztak ale neuspěla: prohrála 1:4

25. 08. 2024

„B“-muži – Juniorka Slavoje Vyšehrad nadále čeká na své první vítězství v novém ročníku I. B třídy. Po dvou úvodních remízách se představila v neděli 25. srpna na Zličíně, kde podlehla tamnímu béčku 1:4.  Jediný gól našeho týmu dal šestnáctiletý mladší dorostenec Tadeáš Blumenthal.

Co byla platná výrazná územní převaha i spousty šancí, když efektivní byli naopak domácí… Po třech odehraných kolech tak Vyšehrad B figuruje se dvěma body až na 14. místě tabulky, pod sebou má už jen Pragu B a Nusle.

Oproti předešlému utkání s Bohnicemi došlo na pět změn v základní sestavě: namísto Krejčího, Tomana, Pryšljuka, J. Holana a Štěpničky se v ní tentokrát objevili J. Klíma ml.,, Kubies, Šavel, Mohammed a Nguyen Tien Hung.

Již po pěti minutách hry byl faulován ve vápně domácích Dimitrov, penalta se zdála být naprosto jasná a neoddiskutovatelná, jenomže píšťalka arbitra i tak mlčela a hrálo se dál. V prvním poločase si rezerva šemíků vypracovala řadu příležitostí skórovat a už v této fázi hry rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Jenomže žádnou z nich neproměnila a naopak ve 37. min. přišla chyba před vlastní bránou a pak i ve vápmně a Šilhán z penalty dal gól na 1:0. Byla to jediná astřela domácích na bránu v první půli.

V 64. min. přišla další hrubá individuální chyba, Vajdl díky tomu běžel sám na bránu Vyšehradu B a zvýšil na 2:0. V 76. min. po rohovém kopu Kubiese snížil Blumenthal na 2:1, a tenrto stav vydržel dalších dvacet minut. Namísto vyrovnávací branky ale naopak Švábenický ještě dvakrát vytahoval míč ze své sítě: v 84. min. dal Gröbl na 3:1 a v 87. min. Křenek na 4:1.

Ve čtvrtém kole I. B třídy bude hrát naše juniorka opět venku: v neděli 1. září od 17 hodin na hřišti Čechie Smíchov.

FC Zličín B – Slavoj Vyšehrad B 4:1 (1:0)

3. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 25. srpna 2024 na Zličíně. Branky: 37. Šilhán z pen., 64. Vajdl, 84. Gröbl, 87. Křenek – 76. Blumenthal. Rozhodčí: Vlnas – Bednář, Obrtel. ŽK: Čipera, Gröbl, Shelepov – Švábenický, Kubies, Blumenthal. Diváků: 60.

Zličín B: Vondrák – Koutecký, Fuzzi, Lhotský, Fiala (73. Gröbl), Šilhán, Dresher (61. Růžička), Shelepov, Čipera (80. Křenek), Kučera (61. Vajdl), Sojka. Trenér Jan Roubíček.

Vyšehrad B: Švábenický – Tesař, Škop (58. Šrejber), Borský, Nguyen Tien Hung – Šavel, J. Klíma ml., Klinka – Mohammed (46. Blumenthal), Dimitrov (46. Vítovec), Kubies. Trenér Štěpán Kefurt.