FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Juniorka vedla ještě v 89. min. 5:2, přesto s Lipenci jen remizovala 5:5

20. 10. 2024

„B“-muži – V sobotu se podařil A-týmu Slavoje Vyšehrad na Aritmě velký obrat v zápase směrem do plusu, k zisku tří bodů, o den později to ale při utkání juniorky dopadlo v opačném gardu, směrem do mínusu. V neděli 20. října ještě v 89. min. vedla rezerva šemíků nad Sokolem Lipence 5:2 a vítězství se zdálo být jisté, jenomže hosté z nejjižnějšího cípu Prahy se nevzdali, během čtyř závěrečných minut nastříleli tři góly, a tak musela naše juniorka, chtě nechtě, skousnout hořký fakt, že jen remizovala 5:5 a dva body doslova zahodila do kanálu. Bohužel.

Ironií osudu selhání našeho B-mužstva v závěru střetnutí zahájil svým gólem na 5:3 stoper hostí Marek Vodička, který ještě letos na jaře hrál za áčko Vyšehradu. Aby toho nebylo málo, viděl velmi přísnou červenou kartu autor dvou gólů kapitán Vyšehradu B Tomáš Kankara. Tím ale výčet negativ neskončil, protože střídající 16letý mladší dorostenec Alan Grýgera strávil na hřišti jen šestnáct minut – potom utrpěl v souboji s mnohem starším a robustnějším protihráčem natolik vážné zranění ramene, že pro něj musela přijet záchranka.

Škoda dvou ztracených bodů, Vyšehrad B mohl zůstat na šesté příčce tabulky skupiny B pražské I. B třídy. Takhle ale klesl o stupínek níž na sedmou pozici. Asi jediným pozitivem budiž v této souvislosti fakt, že náš B-tým odehrál sedmé utkání v řadě bez porážky (odmyslíme-li si zářijovou kontumaci na hřišti vyhraného zápasu s céčkem Dukly Praha).

Oproti předešlému zápasu v Troji došlo na šest změn v základní sestavě juniorky: namísto brankáře Lisy, Šťastného, Timurbeka, Krpeše, Kubiese a Švábenického nastoupili tentokrát v jedenáctce Jáša, Kruliš, Koza, J. Klíma mladší, Ahizan a Štěpnička. A právě posledně jmenovaný hráč už po necelých dvou minutách hry spálil čistou gólovou šanci. Klinka zleva přesně odcentroval a Štěpnička v náběhu až před bránu hostí míč jen lehce tečoval, a utekl mu tak do zámezí. V 11. min. se ale J. Klíma ml. probojoval podél pravé strany hřiště, zatáhl míč a z jerho zpětné přihrávky Kankara pohotově a bez přípravy napálil balon ke vzdálenější tyči: 1:0!

O sedm minut později Klinka rozehrál plava přímý kop, v mlýnici před bránou byl faulován Štěpnička a Kankara z penalty zvýšil: 2:0! Tento stav vydržel jen minutu, v 19. min. totiž Šedivý křížnou střelou zprava na zadní tyč překonal Ženatého: 2:1. Přesně po půlhodině hry opět křížnou střelou zprava pod břevno vyrovnal Doubek na 2:2. Navíc ve 34. min. si Doubek naběhl s míčem až před Ženatého, ten mu ale zmenšil úhel a hrotový útočník hostí v jasné šanci minul jeho bránu.

Hned po obrátce měly Lipence další možnost ujmout se vedení, střelu z přímého kopu do šibenice ale Ženatý reflexivně vytěsnil do zámezí. V 56. min. Kankara kolmou přihrávkou uvolnil nabíhajícího Ahizana, který si poradil s bránícím protihráčem, potom obcházel velkým obloukem brankáře Činovce, a když to skoro vypadalo, že šance je promarněna, otočil se s míčem a poslal jej z těžkého úhlu do sítě: 3:2! Vzápětí měl hned dvě možnosti zvýšit Štěpnička, nejprve z nájezdu trefil jen brankáře hostí a chvíli nato napálil z malého vápna břevno, od něhož se míč odrazil dolů a ven do pole.

V 58. min. si to Štěpnička vynahradil krásným průnikovým pasem, kterým uvolnil Klinku. Ten jak to umí, přeřadil na vyšší rychlost, obešel nakonec i Činovce a napálil balon do zcela odkraté brány: 4:2! V polovině druhé půle D. Holan rozehrál zleva přímý kop a Kankarovu hlavičku, jež by v případě úspěchu znamenala hattrick, vytěsnil Činovec na břevno.

V 71. min. hráč hostí notně přifilmoval, se srdceryvným výkřikem, faul Kankary. Dramatický akustický doprovod měl na velmi mladého rozhodčího patřičný účinek a útočník domácího týmu byl více než přísně vyloučen. „Postižený“ lipenecký hráč okamžitě vstal, jeho teatrální kousek kýžený efekt splnil.

V 74. min. ale přišel velký závar v malém vápně hostí, který ukončil Štěpnička nejlepším možným způsobem, kdy protlačil balon za brankovou čáru: 5:2!

Tohle vedení se už zdálo být neotřesitelné, navíc šestý gól mohl přidat Ahizan, bohužel těsně minul. V 89. min. snížil Vodička na 5:3, v 90. (+1) min. Cikrt na 5:4 a v 90. (+3) min. vyrovnal Kerbach na 5:5. Šílené…

V utkání 12. kola I. B třídy čeká naši rezervu lokální derby: v sobotu 26. října se totiž bude hrát utkání Podolí B – Vyšehrad B s výkopem ve 13.15 hod.

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Lipence 5:5 (2:2)

11. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 20. října 2024 na Vyšehradě. Branky: 11. a 18. Kankara (druhá z pen.), 56. Ahizan, 58. Klinka, 74. Štěpnička – 19. Šedivý, 30. Doubek, 89. Vodička, 90. (+1) Cikrt, 90. (+3) Kerbach. Střely na branku: 13:9. Střely mimo: 2:4. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 5:5. Rozhodčí: Rákos – Ortikov, Vlnas. ŽK: Kankara, Ahizan, Štěpnička – Vladyka, Kerbach. ČK: 71. Kankara (Vyšehrad B). Diváků: 20.

Vyšehrad B: Ženatý – Nguyen Tien Hung, Jáša, Kruliš, Klinka – Koza (55. Grýgera, 71. Švábenický), J. Klíma ml., Štěpnička, D. Holan – Kankara, Ahizan. Trenér Jaromír Jindráček.

Lipence: Poul (46. Činovec) – Vladyka (78. Kremlík), Pecka, Vodička, Kerbach – Šedivý – Holub, Daniel Čech (25. Krejzar, 50. I. Hašek ml.), David Čech, Cikrt – V. Doubek. Hrající trenér Ivan Hašek ml., asistent Jan Kerbach.