ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Kazda, Kankara a Klinka: písmena K vystřílela vítězství 3:1 s Ukrajinci

18. 09. 2024

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad postoupili do osmifinále Poháru Pražského fotbalového svazu alias Teskahor Cupu. Ve středu 18. září narazili v utkání 2. kola na těžkého soupeře, nováčka I. A třídy Mezinárodní svaz mládeže. Ï v kombinované sestavě, bez Starečka, Šlegla, Tomana, Linhy, Konopáska, A. Krivosheeva, Junka, Krčmáře i Heřmana, porazili tým Ukrajinců zásluhou branek Marka Kazdy (tři minuty před poločasem), Tomáše Kankary (v polovině druhé půle) a Dominika Klinky (již v nastaveném čase) 3:1.

Oproti nedělnímu utkání s Chabry došlo na sedm změn v základní sestavě: namísto Starečka, Konopáska, Prýmase, A. Krivosheeva, M. Krivosheeva, Heřmana a Krčmáře nastoupili tentokrát Jáša, Romanishak, Kazda, Štěpnička, Klinka, Kubies a Kankara. Už po šesti minutách hry Müller napálil břevno a nebýt teče gólmana Azmagulova, byl by to gól. Ukrajinci ale předváděli hlavně v první půli velmi dobrý fotbal – sice jednoduchý, ale účinný, protože moc nekazili. Několikrát také byli hodně blízko ke vstřelení branky. Ve 20. min. Kazda uhasil v poslední chvíli požár v podobě průniku až před Dočekala, ve 27. min. po rohovém kopu pálil hrotový útočník Oliarnyk z voleje těsně vedle. Naopak po půlhodině hry se probil na malé vápno hostí Kankara, jeho ostrou ránu ale dokázal Azmagulov vytěsnit do zámezí.

Ve 35. min. měli ukrajinci dvojnásobnou vyloženou šanci, Dzhurylo prošel jako nůž máslem z levé strany hřiště, Dočekal však jeho střelu vykopl novou a zneškodnil i pohotovou dorážku Chelebiieva. Ve 41. min. po centru zleva od Dzhuryla hlavičkoval Oliarnyk z malého vápna těsně nad, což byla další vyložená šance.

Jen pár vteřin nato ve 42. min. Kazda zachytil už na polovině soupeře rozehrávku hostí, vyměnil si míč s Kankarou a těsně před vyběhnuvším Azmagulovem stihl ťuknout do míče, který tak prošel okolo tyče do sítě: 1:0!

Tři minuty po návratu ze šaten Klinka z přímého kopu přestřelil, za další tři minuty potom po akci střídajícího M. Krivosheeva Kankara bez přípravy pálil z velmi dobré pozice nad. V 55. min. Chelebiiev těsně minul, ale v další minutě už hosté vyrovnali. Dzhurylo probhl podél levé potsranní čáry až před Dočekala a střelou z úhlu jej překonal: 1:1.

V 64. min. mohl domácí tým znovu získat vedení, kdy prošel středem hřiště Kankara, přihrál doleva Prýmasovi, ten ale těsně přestřelil. Tři minuty nato už to vyšlo: Jáša vybojoval míč, posunul na M. Krivosheeva a ten na Kankaru, jenž stihl ještě před zákrokem Azmagulova zakončit, a překonat tak ukrajinského brankáře: 2:1!

V závěru utkání z krásné přihrávky J. Klímy ml. Klinka zblízka přestřelil. Leč nemusel toho litovat, protože ve druhé minutě nastaveného času M. Krivosheev přihrál Kazdovi a ten Klinkovi, jenž poslal balon zdálky do odkryté brány: 3:1!

Již v sobotu 21. září v 10.30 hod. v Záběhlicích čeká náš tým utkání 7. kola přeboru s ČAFC, aktuálně patnáctým v tabulce, který se ale ve středu „naladil“ vysokým pohárovým vítězstvím 9:2 s Hostivaří.

Slavoj Vyšehrad – Mezinárodní Svaz Mládeže 3:1 (1:0)

2. kolo Poháru Pražského fotbalového svazu (Teskahor Cupu), hráno ve středu 18. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 42. Kazda, 67. Kankara a 90. (+2) Klinka – 56. Dzhurylo. Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 7:4. Soupeřem zblokované střely: 3:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 7:6. Rozhodčí: Havel – Borůvka, Fišer. ŽK: Řezáč – Castellanos, Oliarnyk, Pyvovarov. ČK: 72. Pyvovarov (Mezinárodní Svaz Mládeže). Diváků: 30.

Vyšehrad: Dočekal – Řezáč (61. Ahizan), Jáša, J. Holan (46. Pryšljuk, 81. J. Klíma ml.), Romanishak – Müller (46. Prýmas), Kazda, Štěpnička, Klinka – Kubies (46. M. Krivosheev), Kankara. Trenér Jaroslav Klíma.

Mezinárodní Svaz Mládeže: Azmagulov – Maxay (46. Chudinov), Khokhriakov, Matiiv, Berdaliev (76. Vaitov) – Pyvovarov, Castellanos – Vlashyn (46. Balandin), Chelebiiev (78. Nerovnyi), Dzhurylo – Oliarnyk. Trenéři Yevgen Kolesnyk, Dmytro Husak a Ivan Horbatov.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v Praž. přeboru a Teskahor Cupu

5 – Heřman, 3 – Konopásek, Krčmář, 2 – Kazda (z toho 1 v poháru), 1 – Kankara (v poháru), Klinka (v poháru), A. Krivosheev, M. Krivosheev, Müller, Šlegl.

6 – M. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 3 – Krčmář, Prýmas, 2 – Heřman, 1 – Dočekal, Jáša (v poháru), Junek, Kankara (v poháru), Kazda (v poháru), Konopásek, A. Krivosheev.