ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Neproměněná penalta stála U 16 lepší výsledek: utrpěla debakl 0:5

15. 09. 2024

U 17 „B“ – Proti velmi těžkému soupeři s čerstvými zkušenostmi z nejvyšší žákovské soutěže možná mohli uhrát při troše štěstí bod, to by ale nesměl být tak výrazný až propastný rozdíl v efektivitě zakončení. Souboj „šestnáctek“ Vyšehrad – Meteor skončil v neděli 15. září v podvečer vysokou porážkou 0:5. Zelenobílí totiž dokázali trefovat prostor mezi třemi tyčemi, zatímco domácí hráči ne. Vrcholem pak byla zahozená penalta za stavu 0:2 zhruba v polovině druhé půle.

Naši „šestnáctku“ tvoří nyní hráči, kteří hráli ještě nedávno o záchranu v České divizi U 15. A Meteor U 15 skončil třináctý v nejvyšší soutěži, což svědčí o jeho kvalitě. Na Vyšehradě nastoupil coby vedoucí tým tabulky, jenž z prvních tří svých utkání vytěžil plný počet 9 bodů. Navzdory tomu chtěli šestnáctiletí šemíci uspět, leč… Nepovedlo se. Výsledek 0:5 ale i tak rozhodně neodpovídá obrazu hry tohoto duelu.

Tabulku vede aktuálně právě Meteor B, který má už 12 bodů, Vyšehrad B figuruje na předposlední 13. příčce, zatím bez bodového zisku.

„Bohužel rozhodly individuální kvality hráčů Meteoru a detaily. My jsme měli prvni šanci v úvodu utkáni, kdy jsme po průniku z pravé strany hřiště trefili brankáře. Předváděli jsme kombinační fotbal se zajištěnou defenzivou, s nímž se chceme prezentovat. A soupeře jsme také nepustili, až do jeho prvního gólu, do šance. Při něm byl vidět jeden z rozdílů mezi námi a Meteorem. Přímý volný kop na polovině hřiště rychle rozehrál, zatímco naši hráči stáli a nedokázali rychle přepnout do defenzivni činnosti. Tohoto našeho zaváhání Meteor využil k prečíslení a vstřelení vedoucí branky,“ okomentoval první půli trenér Aleš Carmine. Zmíněný gól padl ve 25. min., žádný další před pauzou už ale ne. I tak Meteor trefil dvakrát tyč; na druhé straně postupoval Olusoga sám na gólmana hostí Blažka, jenomže netrefil jeho bránu.

„Druhý poločas jsme začali aktivněji. Opět jsme se snažili o pohlednou kombinačni hru a skvěle nám vycházela její výstavba. Žel ve finálni fázi jsme neřešili situace dobře. Po sedmi minutách druhé půle hosté z protiútoku a centru zleva do předbrankového prostoru dali druhou branku. Uspěli i proto, že zakončujícího útočníka Meteoru pozdě dostupoval  náš stoper. Pozitivni byla v dalších minutách skutečnost, že jsme nehodili flintu do žita a snažili se s průběžným stavem 0:2 něco udělat. Kontaktní gól mohl vstřelit Olusoga, který znovu běžel sám na brankáře, bohužel si však míč ukopl a Blažek už potom neměl problém jej krýt. Následně v 65. minutě pronikl do pokutového území Cvrček, dle mého názoru nejlepší hráč Vyšehradu v tomto utkání, a protihráč jej fauloval – penalta. Míč si postavil na bílý bod Fiktus, ale trefil pouze tyč! Naopak v 74. minutě zvýšil Meteor na 0:3. Až do té chvíle jsem byl s výkonem našeho týmu velmi spokojen, ale potom, po prostřídání, se začaly kupit výrazné individuální chyby. A po nich jsme také v závěru utkání třikrát inkasovali, což kalí dojem z utkání a zkresluje výsledek. Konečný stav 0:5 neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Nakonec bych rád zmínil, že i ve druhém našem zápase byli rozhodčí výborní,“ dplnil Aleš Carmine.

Naše U 16 se představí v rychlém sledu znovu dvakrát doma na Vyšehradě: již ve středu 18. září v 17 hodin zde vyzve mladší dorostence Uhříněvsi, nováčky Pražského přeboru U 17. V neděli 22. září ve 14 hodin přivítá na vlastním stadionu tým Xaverova Horní Počernice.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Meteor Praha VIII B 0:5 (0:1)

2. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 15. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 25. Cerman, 52. Tvrdek, 74. Čermák, 87. Horký, 88. Idowu. Rozhodčí: Borůvka – Slaba, Mundil. ŽK: Jireček – Horký, Tvrdek, Petrushevskyi. Diváků: 20.  V 65. min. neproměnil Fiktus (Vyšehrad B) penaltu.

Vyšehrad U 16: Hapala – Cvrček, Čeněk, Sluka, Cuc – Fiktus, Javůrek – Vácha, Kozhukhar, Sup – Olusoga. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Jireček, Borymskiy, Moravec, Masopust, Musil a Cacara. Trenér Aleš Carmine.

Meteor U 16: Blažek – Panchenko, Dresler, Petrushevskyi, Musil, Idowu, Cerman, Horký, Kříž, Tvrdek, Joska. Na střídání Čermák, Martinec, Rychtr a Turan. Trenéři Jakub Pírko a Robert Pacovský.