ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Pod výhru juniorky nad Trojou 6:2 se podepsal hattrickem Kankara

05. 05. 2024

„B“-muži – Konečně na jaře vyhráli také doma! Juniorka Slavoje Vyšehrad to zvládla až na pátý pokus: po předchozích třech prohrách a jedné remíze na vlastním stadionu naplno zabrala v neděli 5. května, kdy porazila celek Sokola Troja 6:2. Hattrickem v rozmezí dvaceti minut, byť přerušenými poločasovou pauzou, se blýskl Tomáš Kankara (na snímku), dvakrát se trefil Šimon Linha a jednou Dominik Klinka.

Rezerva šemíků tak vrátila soupeři podzimní prohru 1:6 v Troji a posunula se z devátého na osmé místo tabulky skupiny A pražské I. B třídy.

Oproti předešlému utkání v Řepích došlo na pět změn v základní sestavě, v níž Ženatého, Pryšljuka, Nechepurenka, Kefurta a M. Krivosheeva nahradili tentokrát Švábenický, Vodička, Habor, D. Holan a Klinka. A byl to právě Klinka, který se v 7. min. ocitl po kombinaci několika hráčů v čisté gólové šanci, pokusem z voleje však přestřelil.

Bezbrankový stav vydržel 24 minut, potom padly do trojské sítě během pěti minut hned tři góly. Ve 25. min. J. Klíma ml. rozehrál zprava rohový kop nakrátko tak, že si vyměnil míč s Šavelem, poslal balon do ohně před bránu, k jeho centru se protlačil v mlýnici díky své robustní postavě Linha a zakončil: 1:0! Tři minuty nato rozehrál míč Švábenický na Šavela, ten našel Kankaru, jenž odcentroval na Klinku a ten zvýšil: 2:0! Uběhly jen dvě minuty, Kankara při atakování vystihl nepřesnou rozehrávku gólmana Rattaye a poslal balon za jeho záda do odkryté brány: 3:0!

Tento stav byl tedy už po půlhodině hry a rezerva šemíků si mohla užít poklidný zbytek již rozhodnutého utkání. Do vyložené šance se dostal kapitán Škop, ale přestřelil, stejně jako Linha, který po přihrávce od Kankary pálil z místa penalty také nad.

Až ve 40. min. se dostali hosté do gólové příležitosti, Hrabák ale zblízka trefil jen dobře postaveného Švábenického, jenž zblokoval míč na roh. Dvě minuty nato pak Šavel krásnou kolmou přihrávkou nastartoval k sólovému úniku Kankaru a ten už si tváří v tvář trojskému brankáři zkušeně poradil: 4:0!

Sotva pět minut po návratu ze šaten Linha našel přihrávkou Kankaru, ten se uvolnil ve velkém čtverci a přesným zakončením završil svůj hattrick: 5:0! Pak měl Kankara ještě další šanci, tu zmařil Rattay. To už ale přišel stejný scénář jako při nedávném zápase na Dukle –vedení rozdílem pěti branek bylo jakýmsi impulzem k tomu, přestat hrát a přenechat iniciativu již poraženému soupeři.

V 57. min. vyšel hostím brejk, přečíslení a Vladyka dal na 5:1. Skórovat mohl i J. Falc ml., ale těsně minul. Čtvrt hodiny před koncem utkání byl ale faulován ve vápně Linha a sám proměnil penaltu: 6:1! V 85. min. ještě kontroval Jaroš na konečných 6:2.

V desátém jarním dějství I. B třídy čeká naši juniorku v sobotu 11. května lokální derby na hřišti souseda, tj. zápas Podolí B – Vyšehrad B. Výkop utkání je ve 13.30 hod., a nebude to vůbec snadné, protože podolské béčko je předposlední v tabulce a usiluje o záchranu.

Slavoj Vyšehrad B – Sokol Troja 6:2 (4:0)

25. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v neděli 5. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 30., 43. a 50. Kankara, 25. a 77. Linha (druhá z pen.), 28. Klinka – 57. Vladyka, 85. Jaroš. Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 7:6. Soupeřem zblokované střely: 3:0. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Ortikov – Michálek, Lábusová. ŽK: Kankara (Vyšehrad B). Diváků: 25.

Vyšehrad B: Švábenický – Borský, Škop, Vodička, Habor – Šavel (58. Nechepurenko), J. Klíma ml., Linha, D. Holan – Kankara, Klinka (58. Ženatý). Trenér Jaromír Jindráček.

Troja: Rattay – Touška (78. Jan Falc st.), Lach, Bauer, Vladyka – Seidl, Nesvadba, Hrabák, Srcháček (58. Morkus) – Zubatý, Jan Falc ml. (69. Jaroš). Trenéři Martin Svoboda a Tomáš Turšner.