ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Premiérová vítězství starších žáků Porazili celky Roudnice 4:2 a 11:2!

08. 09. 2024

U 15/U 14 – Své vlastní euforie z vítězství se poprvé v nové sezoně dočkaly v sobotu 7. září v Krči také oba týmy starších žáků Slavoje Vyšehrad. Zatímco patnáctiletí šemíci pod vedením trenérů Lukáše Splavce a Františka Stolaře porazili soupeře z Roudnice nad Labem 4:2, čtrnáctiletí pod taktovkou Karla Roskowetze zvítězili dokonce 11:2.

Za naši U 15 dvakrát skóroval Alexandr Brenn, jednou pak kapitán Goran Matič a Maximilian Lillard. Hoši rozhodli zápas ve svůj prospěch už v prvním poločase, kdy nastříleli během 25 minut čtyři góly. V 10. min. po rohovém Saroiana otevřel skóre Matič, který pak v 17. min. a 24. min. sám přihrával na oba góly Brenna. Ve 35. min. potom Lillard obral soupeře o míč a střelou zpoza vápna dal na 4:0.

Po změně stran už v horkém počasí ubývaly síly a přestože soupeř už po sedmi minutách druhé půle kontroval na 4:1, vítězství patnáctiletých šemíů to ohrozit nemohlo, byť po čtvrthodině druhé půle hosté nedali penaltu, Váňa trefil jen břevno Debnárovy brány. Druhou branku přidala Roudnice až v nastaveném čase. Vyšehrad U 15 figuruje po třech odehraných kolech a se třemi body na dvanáctém místě své soutěže.

Čtrnáctiletí šemíci mají o bod víc a jsou aktuálně devátí. Svým roudnickým vrstevníkům nastříleli jedenáct gólů, z toho pět Bleron Sejdia! Po dvou dali Adrien Šuško a Nicolas Quast, po jednom pak Boris Vrba a Vítek Stoklas.

Již ve středu 11. září čeká naše starší žáky dvojzápas s Viktorií Žižkov, a sice od 15.30 a 17.30 hod. v obci Přišimasy v kolínském okrese. Následně v neděli 15. září od 10 a 12 hodin budou hrát v Chomutově. Mladší žáci (U 13 a U 12) hrají ve středu 11. září od 17 hodin v Krči s Admirou a v sobotu 14. září od 10 hodin opět v Krči s Chebem.

U 15: Slavoj Vyšehrad – SK Roudnice nad Labem 4:2 (4:0)

5. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina B), hráno v sobotu 7. září 2024 v Krči. Branky: 17. a 24. Brenn, 10. Matič, 35. Lillard – 47. Tvrdík, 80. (+2) Váňa. Rozhodčí: Melnyk – Fridrich, Černý. ŽK: Šnejdar (Vyšehrad). Diváků: 50.  V 56. min. neproměnil Váňa (Roudnice) penaltu.

Vyšehrad U 15: Debnár – Šnejdar, Brenn, Štěpanovský (78. Beriša), Pšenička (41. Socha), Matič (72. Neubert), Liegert, Staněk, Saroian, Lillard, Kotlár (72. Marcsa). Trenéři Lukáš Splavec a František Stolař.

Roudnice n. L. U 15: Pekař – Oliva, Bazinek (62. Šámal), Váňa, Kalaš, Nepovím, Hájek, Mikyna (41. Henych), Matoušek (41. Jindřich), Šup (41. Špiner), Martan (41. Tvrdík). Trenér Kamil Gruncl.

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

2 – Brenn, 1 – Lillard, Matič.

BRANKOVÉ Asistence

2 – Matič, 1 – Saroian.

U 14: Slavoj Vyšehrad – SK Roudnice nad Labem 11:2 (6:1)

5. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina B), hráno v sobotu 7. září 2024 v Krči. Branky: 16., 35., 55., 66. a 66. Sejdia, 4. a 39. Šuško, 24. a 27. Quast, 77. Vrba, 79. Stoklas – 40. Králik, 47. Drahozal. Rozhodčí: Melnyk –Černý, Fridrich. ŽK: Cinkl (Vyšehrad). Diváků: 35.

Vyšehrad U 14: Knězů - Stoklas, Datskovskyi, Seifert (41. Dakhno), Roskowetz, Jeřábek (59. Grassle), Cinkl (51. Vrba), Bykhovskyi (59. Řezníček), Quast (59. Fanta), Sejdia, Šuško. Trenér Karel Roskowetz.

Roudnice n. L. U 14: Horáček – Bohatec, Bureš, Doubrava (51. Dušek), Drahozal, Opolzer (41. Kotrba), Patík (41. Stára), Poráč (41. Mäsiar), Sláma, Králik, Šeba (41. Honzajk). Trenéři Václav Srp, Josef Horáček a David Husák.