ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Pyrrhovo vítězství nad Duklou JM: zranění Heřmana a vyloučení Lisy

17. 08. 2024

„A“-muži – Tým mužů Slavoje Vyšehrad nastoupil poprvé po deseti letech k mistrovskému utkání na hřišti v Krči. Výsledkově to dopadlo dobře, v sobotu 17. srpna 2024 zde totiž díky gólům Marka Kazdy z penalty a Petra Krčmáře porazil 2:1 Duklu Jižní Město, bylo to však hodně draze zaplacené vítězství. Na kontě pasiv totiž zůstalo po zápase nejen zranění kanonýra Jiřího Heřmana, ale také bizarní vyloučení brankáře Lukáše Lisy, navíc bez předchozí žluté karty.

Navzdory plnému bodovému zisku šemíci paradoxně klesli z prvního na druhé místo tabulky přeboru. Do čela se dostala Aritma B, jež má při témže rozdílu ve skóre vyšší počet nastřílených branek.

Oproti prvnímu zápasu sezony v Kolodějích došlo na dvě změny v základní sestavě: namísto Šlegla a Müllera nastoupili tentokrát Stareček a Prýmas. První šanci měli záhy hosté po rohovém kopu, ale zůstalo jen u ní. Naopak ve 13. min. si po přihrávce od M. Krivosheeva naběhl až před brankáře Orlicha Konopásek, přehodil ho, ale těsně před brankovou čarou hosté míč odvrátili.

Šance v první půli na obou stranách přibývaly – na straně Dukly se do nich dostával hlavně Novák, ale Lisa jej pokaždé vychytal. Z domácího týmu byl blízko ke gólu M. Krivosheev. Sedm minut před poločasem byl faulován do vápna pronikající Prýmas a Kazda z penalty získal Vyšehradu vedení: 1:0!

Tři minuty po zahájení druhé půle po akci Heřmana a jeho finální přihrávce zakončoval zblízka Krčmář: 2:0! Vzápětí ale při souboji o míč upadl Heřman, utrpěl zranění ruky a musel ihned odstoupit.

Vystřídal ho J. Holan, jenž krátce po svém příchodu na hřiště střelou z hranice vápna trefil tyč. V polovině druhé půle, po kolmé přihrávce od Romanishaka, si naběhl do gólové šance Konopásek, ale trefil jen brankáře Orlicha. Další příležitost si vypracoval M. Krivosheev, také on ztroskotal na gólmanovi.

Nedáš – dostaneš, a tak vinou nedůslednosti při bránění přišel zákonitý trest: Novák snížil na 2:1. Přsto se mohl závěr utkání obejít bez hektického závěru – po přihrávce od Konopáska se dostal do sólového úniku Linha, ale neproměnil, také jeho odzbrojil Orlich.

Dukla se snažila vyrovnat a už v nastaveném čase vyběhl z branky těsně za hranici velkého čtverce Lisa, aby odvrátil míč před protihráčem. To se mu víceméně podařilo, byl mu však odpískán faul a současně s tím přišel šok: rozhodčí mu ukázal červenou kartu. Podle mínění domácího týmu bylo takové vyhodnocení souboje zcela irelevantní, absolutně neodpovídající dané situaci.

Už se nedalo střídat, do branky se proto postavil Krčmář. Dukla měla možnost vyrovnat z přímého kopu, bývalý nejlepší pražský střelec Kotlík ale vysoko přestřelil a žádnou další kritickou situaci už Krčmář řešit ani nemusel. Vyšehrad uhájil vedení 2:1, ztráta dvou klíčových hráčů sestavy je ale mimořádně nepříjemná.

Ve třetím kole přeboru se šemíci představí na hřišti nováčka přeboru ve Kbelích. Utkání se hraje v neděli 25. srpna od 17 hodin.

Asistent Jaromír Jindráček (Vyšehrad): „Do hry jsme se dostali až po ospalém začátku, postupně získávali půdu pod nohama a začali si vytvářet šance. Dali jsme gól z penalty a mohli dát i další, neproměnili jsme však ani tři samostatné nájezdy. Na druhou stranu náš brankář Lisa zabránil dvěma až třem jasným gólům soupeře. Druhý poločas začal zraněním Heřmana, který musel vystřídat a přestože hra byla místy rozháraná, vytvořili jsme si další šance. Holan trefil tyč, Linha běžel sám na gólmana, nedal a Dukla nás potrestala kontaktním gólem. Hektický závěr utkání poznamenalo Lisovo vyloučení, vedení 2:1 jsme už ale uhájili.“

Slavoj Vyšehrad – Dukla Jižní Město 2:1 (1:0)

Praž. přebor (2. kolo), hráno v sobotu 17. srpna 2024 v Krči. Branky: 39. Kazda z pen., 48. Krčmář – 78. Novák. Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 3:4. Soupeřem zblokované střely: 1:1. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:2. Rozhodčí: Maiello – Vítek, Mařík. ŽK: Linha, Krčmář – Dom. Farkaš, Brabenec, Kulhavý, Sýkora. ČK: 90. (+3) Lisa (Vyšehrad). Diváků: 60.

Vyšehrad: Lisa – Řezáč, Stareček, Kazda, Romanishak – Prýmas (86. Klinka), A. Krivosheev, M. Krivosheev (73. Linha), Konopásek – Krčmář, Heřman (57. J. Holan). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, J. Toman a Štěpnička. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Dukla Jižní Město: Orlich – Stříbrský (83. Sýkora), Solař, Kotlík, Kulhavý – Dominik Farkaš – Brabenec (70. Krameš), Petrák, Novák, Růžička (70. Nguyen) – Žampa. Trenéři Josef Světlík a Igor Šefraný.