FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci po velkém úsilí udolali 2:1 houževnatou pevnost z Uhříněvsi

13. 10. 2024

„A“-muži – Fotbalisté Slavoje Vyšehrad vedou i po dvou třetinách podzimní části tabulku pražského přeboru. V neděli 13. října doslova udolali Čechii Uhříněves 2:1, která se prezentovala precizní defenzivní činností a minimem chyb. Proto byl také ještě v 80. minutě stav 0:0. Potom dal vedoucí gól Tomáš Stareček, na který sice hosté po standardce ihned odpověděli, tři minuty před koncem normální hrací doby ale přece jen vstřelil vítěznou branku Jiří Heřman.

Po deseti odehraných kolech má náš tým bilanci 6 výher – 3 remízy – 1 prohra a v čele soutěže tříbodový náskok před druhým Motorletem B. O další bod méně má pak trojice Kolovraty, Kunratice, Spoje.

Oproti předešlému zápasu na Spojích došlo na dvě změny v základní sestavě, v níž J. Holana s Romanishakem nahradili Müller a Štěpnička. Ten se objevil v základní sestavě áčka v mistrovském utkání přeboru poprvé. Dostat se do šance či alespoň náznaku šance však bylo vůči výborně bránícímu soupeři nesmírně obtížné. V 19. min. se po přihrávce svého bratra od postranní čáry protáhl M. Krivosheev z pravé strany až před brankáře Jevčáka, ten ale jeho střelu z úhlu kryl. Po necelé půlhodině hry zahrozili i hosté, Vonášek ale hlavičkoval do středu brány, kde byl připravený Dočekal.

Vyložené gólové šance nebyly, ta první přišla až v úplném závěru první půle, kdy Stareček ukopl míč od nohy Vlčkovi směrem k Heřmanovi, ten prodloužil doleva na nabíhajícího Prýmase, který ale trefil jen dobře postaveného Jevčáka.

Po změně stran v 56. min. naopak zahrozil opět Vonášek, po rohovém kopu ale přestřelil. Po dalším rohu pak hlavičkoval Vlček z malého vápna jen těsně vedle Dočekalovy brány, což už byla vyložená šance. Ta přišla brzy i na druhé straně a byla ještě vyloženější. Po necelé hodině hry po akci M. Krivosheeva s Prýmasem Jevčák jeho střelu bravurně vyrazil a poradil si i s následným zakončením Heřmana, kdy míč směřující pod břevno reflexivně vytěsnil na roh.

Přestože tým Čechie dokázal udržet vysokou úroveň své defenzivní hry, vytrvalý tlak a vytrvalá snaha Slavoje nakonec přece jen přinesly gólový efekt. V 81. min. po autovém vhazování Prýmase Konopásek odcentroval směrem od vlastní lavičky na malé vápno, kde protihráčem tísněný Šlegl sklepl míč Starečkovi, jehož pohotovou střelu k tyči Jevčák znovu skvělým zákrokem reflexivně vyrazil, ale jen ke Kankarovi. Ten procedil míč zpětnou přihrávkou opět ke Starečkovi, který ho zblízka napálil do sítě: 1:0! Pojistku mohl přidat jen o chvilku později Šlegl, po rohovém kopu A. Krivosheeva z otočky napálil tyč.

V 85. min. ale hosté rozehráli zleva přímý kop na vzdálenější tyč, kde zblízka hlavičkoval (možná z ofsajdové pozice) míč do tyče Chleborád, míč se koulel po brankové čáře a skluzem ho doklepl za čáru Peterka: 1:1.

To byl samozřejmě šok, nicméně trochu času ještě zbývalo. Přišel hned další tlak, v 90. min. Kazda odcentroval od vlastní lavičky a na malém vápně hlavičkující Heřman byl u míče dříve než Jevčák: 2:1!

V sobotu 19. října se náš tým představí ve Vokovicích, na půdě nováčka přeboru a devátého týmu tabulky. Utkání Aritma B – Vyšehrad se hraje od 10 hodin.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Zvládli jsme opravdu hodně těžký zápas, Uhříněves se u nás prezentovala výbornou defenzivní činností. Vyloženou šanci jsme si vypracovali poprvé až v úplném závěru první půle, kterou jsme však neproměnili, podobně jako další dvě gólovky ve druhé půli. A když už jsme si přece jen zajistili po Starečkově dorážce vedení, hned nato jsme naivně dostali vyrovnávací gól. Jinak byl ovšem druhý poločas hrou na jednu bránu a nakonec nám Heřman zajistil svým gólem zasloužené vítězství 2:1. Chtěl bych opět pochválit všechny hráče za týmový, kolektivní výkon.“

Trenér Martin Svoboda (Uhříněves): „Jsme zklamáni, protože po vyrovnání na 1:1 jsme už měli bodový zisk uhájit. Pravdou ale také je, že hrál první s dvanáctým celkem tabulky a Vyšehrad si vypracoval víc šancí než my. Dlouho jsme dobře bránili, domácí se proto nemohli prosadit, posledních dvacet minut jsme však už byli pod velkým tlakem a udělali dvě chyby, po nichž jsme dvakrát inkasovali.“

Slavoj Vyšehrad – SK Čechie Uhříněves 2:1 (0:0)

Branky: 81. Stareček, 87. Heřman – 85. Peterka. Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 2:5. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:1. Rozhodčí: Stěhule – Průša, Morávek. ŽK: Müller, A. Krivosheev, trenér Klíma, Heřman, Prýmas – Kříž, Hrubý. Diváků: 50.

Vyšehrad: Dočekal – Šlegl, Kazda, Stareček, Konopásek – Müller, M. Krivosheev, Štěpnička (64. Kankara), Prýmas – M. Krivosheev, Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, J. Toman a Klinka. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Uhříněves: Jevčák – Hrubý (83. Chleborád), Bobek, Podvín, Kříž – Vaněk – Vokrouhlík (67. Pergl), Nejeschleba, Vonášek (75. Študent), Aust – Vlček (67. Peterka). Trenéři Martin Svoboda a František Vítovský.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v Praž. přeboru a Teskahor Cupu

9 – Heřman, 4 – A. Krivosheev, 3 – Kazda (z toho 1 v poháru), Konopásek, M. Krivosheev, Krčmář, 2 – Prýmas, 1 – Kankara (v poháru), Klinka (v poháru), Müller, Stareček, Šlegl, Šrejber.

8 – M. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 6 – Heřman, 5 – Krčmář, Prýmas, 4 – Kazda (z toho 1 v poháru), 3 – Šlegl, 2 – Kankara (z toho 1 v poháru), Konopásek, Štěpnička, 1 – Dočekal, J. Holan, Jáša (v poháru), Junek, A. Krivosheev, Müller, Stareček, J. Toman.