FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci sahali po třech bodech, dva však na Spojích nechali: remíza 2:2

05. 10. 2024

„A“-muži – Před zápasem by se dala považovat dělba bodů na hřišti Spojů rozhodně za solidní výsledek, po jeho odehrání však fotbalisté Slavoje Vyšehrad litovali, že zápas remízou 2:2 opravdu skončil. Za náš tým skórovali Matěj Prýmas a kapitán Alexandr Krivosheev. Příležitosti k tomu, strhnout vítězství na svoji stranu, totiž nechyběly, pohříchu ale zůstalo jen při nich. Což je škoda hlavně proto, že náskok v čele tabulky už mohl být tříbodový – takhle je, po devíti odehraných kolech, jednobodový, konkrétně před dvojicí Kolovraty – Kunratice.

Oproti předchozímu utkání s Dubčí došlo na jedinou změnu v základní sestavě Slavoje: namísto Müllera nastoupil Konopásek. Před mizivou návštěvou a na mokrém (ne však rozbahněném) hřišti vstoupil tým hrající v červených dresech do utkání pěkně zostra. Již ve 2. min. M. Krivosheev s Heřmanem z brejku přečislili domácí defenzivu, dostali se společně do vyložené gólové šance, namísto zakončení ale přišla přihrávka navíc a vyložená šance byla pryč. Minutu nato ale zleva odcentroval před bránu Kazda, k odraženému míči se dostal Heřman, brankář Tkachenko míč vyrazil, ale za jeho záda ho stihl doklepnout Prýmas: 0:1! Za další dvě minuty po faulu na Heřmana A. Krivosheev pálil z přímého kopu a ostrého úhlu jen těsně nad.

Spoje hned ze své první souvislé akce vyrovnaly. Po brejku z pravé strany hřiště přišla přesná střela na vzdálenější tyč, Dočekal vyrazil a z dorážky dal Nigerijec Peremene na 1:1.

Ve 14. min. po hezké kombinaci mohl získat Vyšehradu znovu vedení M. Krivosheev, ale z nadějné pozice minul domácí bránu. Efektivní byly naopak opět Spoje: rohový kop z pravé strany, centr na bližší tyč a ve výskoku Peremene (velmi nedůsledně pokrytý) zblízka hlavičkoval na 2:1.

Chvíli nato primas vyslal do rychlého kontru M. Krivosheeva, který ale trefil jen brankáře Tkachenka. Druhý gól Vyšehradu přišel rovněž po centru z levé strany, jehož autorem byl tentokrát Konopásek. Po souboji Šlegla v mlýnici před bránou se míč odrazil k A. Krivosheevovi a kapitán Slavoje střelou z hranici velkého čtverce ostrou ranou napálil balon do šibenice: 2:2!

Již v polovině první půle tak bylo dosaženo konečného skóre, byť další branky mohly klidně padat dál. Po půlhodině hry a rohovém kopu A. Krivosheeva hlavičkoval jen těsně nad Holan. Zbývající čtvrthodinu první půle však jasně ovládly Spoje, vynutily si viditelnou převahu a dostaly se také nejméně do dvou čistých gólových šancí, obě však bravurně zneškodnil jejich bývalý brankář Dočekal.

Druhá půle už patřila našemu týmu, byť do dalšího vývoji skóre se to buhžel nijak nepromítlo. V 63. min. po rohovém kopu se dostali hned po sobě do velmi nadějných palebných pozic J. Holan a A. Krivosheev, jejich pokusy však stihli domácí zadáci zblokovat. Chvíli nato po akci Heřmana a M. Krivosheeva se ocitl ve vyložené příležitosti Kazda, trefil však jen výborně chytajícího Tkachenka.

V 72. min. měly velmi dobrou příležitost Spoje, zkušený Rada však z přímého kopu těsně minul. V 85. min. utekl Prýmas a dostal se do velmi nadějného brejku, nakonec ale namísto střely zvolil přihrávku na dobíhajícího Romanishaka, jemuž se zakončení vůbec nepovedlo. Nepovedlo se tudíž ani dosáhnout na plný bodový zisk.

V neděli 13. října náš tým přivítá doma na Vyšehradě Čechii Uhříněvěs, třináctou v tabulce. Hraje se od 10.15 hod.

Trenér Fabio Leggeri (Spoje): „Včetně B-týmu nám chybělo z různých důvodů celkem čtrnáct hráčů, a tak jsem s dělbou bodů určitě spokojen. Vzhledem k počtu šancí měl k vítězství určitě blíž Vyšehrad.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Po herní stránce vyrovnané utkání, které jsme však měli výsledkově zvládnout lépe. Měli jsme k tomu dost příležitostí, ve druhé půli jsme zahodili tři, z toho jednu uplně stoprocentní. Na jednu stranu jsme maximálně spokojen s faktem, že jsme fungovali jako tým, na druhou stranu jsme zklamáni, že jsme nechali na trávníků Spojů ležet dva body. Byl to dobrý zápas, Spoje mají stále velmi dobrý tým a budou patřit k nejlepším v soutěži.“

TJ Spoje Praha – Slavoj Vyšehrad 2:2 (2:2)

Praž. přebor (9. kolo), hráno v sobotu 5. října 2024 na hřišti Spojů na Balkáně. Branky: 8. a 17. Peremene – 4. Prýmas, 23. A. Krivosheev. Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:5. Soupeřem zblokované střely: 1:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:2. Rozhodčí: Pytloun – Hejma, Zloch. ŽK: Miskovič – Romanishak, Konopásek, Kazda. Diváků: 35.

Spoje: Tkachenko – Bican, Prykhodko, Krch, Haluška – Madej (65. Verner), Rada, Miskovič, Yanakov (84. Mustapha Toyin) – Baisa, Peremene. Trenéři Fabio Leggeri, Tomáš Pospíšil a Milan Růžička.

Vyšehrad: Dočekal – Šlegl, Stareček, J. Holan, Konopásek – Prýmas, A. Krivosheev, Kazda, Romanishak – M. Krivosheev, Heřman (76. Krčmář). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, J. Toman, Klinka, Müller a Kubies. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Hlavní foto: Jiří Ipser

Fotogalerie Jiřího Ipsera: ZDE

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v Praž. přeboru a Teskahor Cupu

8 – Heřman, 4 – A. Krivosheev, 3 – Kazda (z toho 1 v poháru), Konopásek, M. Krivosheev, Krčmář, 2 – Prýmas, 1 – Kankara (v poháru), Klinka (v poháru), Müller, Šlegl, Šrejber.

Brankové asistence

8 – M. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 6 – Heřman, 5 – Krčmář, Prýmas, 3 – Kazda (z toho 1 v poháru), 2 – Šlegl, Štěpnička, 1 – Dočekal, J. Holan, Jáša (v poháru), Junek, Kankara (v poháru), Konopásek, A. Krivosheev, Müller, Stareček, J. Toman.