FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci v prvním přípravném utkání podlehli třetiligové Hostouni 0:3

20. 07. 2024

„A“-muži – Velmi důstojný úvodní zápas přípravného bloku, podložený výborným výkonem brankáře Petra Ženatého, odehráli v sobotou 20. července na hřišti v Kněževsi fotbalisté Slavoje Vyšehrad. V horkém a dusném počasí nakonec podlehli třetiligové Hostouni 0:3, proti týmu hrajícímu o dva soutěžní stupně výš to ale měli samozřejmě těžké. Tím spíš, když soupeř patřil v uplynulém ročníku k nejlepším celkům ČFL.

Zajímavostí tohoto utkání byl fakt, že góly stříleli jen mimoevropští fotbalisté: Nigerijci Manu a Etemikem a Brazilec Siqueira. Pro náš tým byla ale tentokrát mnohem důležitější jiná věc, totiž návraty dvou velmi kvalitních fotbalistů do dresu Vyšehradu: po čtyřech a půl letech obránce Petra Šlegla (mezitím hrál za Neukirchen, Velvary a Neratovice) a po půlroční pauze i krajního záložníka Tomáše Junka.

Hostouň šla do vedení už po pěti minutách hry a svého prvního střeleckého pokusu, prosadil se Nigerijec Manu: 1:0: První střelecký pokus Vyšehradu přišel až ve 21. min., střele dosavadního dorostence Štěpničky ale chyběl důraz a brankář Pančev ji bezpečně kryl.

Sedm minut nato. Na druhé straně hřiště, předvedl vynikající zákrok brankář Ženatý, když zneškodnil čistou gólovou šanci Mládka, bývalého hráče Dukly. Ani ne za další dvě minuty chytil hlavičku Manu z bezprostřední blízkosti. Uběhly další dvě minuty a Manu tentokrát lobem Ženatého přehodil a míč skončil v síti, jenomže z ofsajdu a gól neplatil. Ve 35. min. se znovu prosadil Manu, byť bez efektu, protože tentokrát trefil tyč.

Z protiútoku centroval zprava a zakončoval nabíhající M. Krivosheev, gól z jeho velké šance ale bohužel nebyl, jen rohový kop. Na druhé straně ve 38. min. J. Holan vynikajícím obranným zákrokem zabránil takřka jisté pohromě. Ve 41. min. si vypracoval další šanci či pološanci M. Krivosheev, zakončoval však z krkolomné pozice a Pančev balon kryl.

V poločase doznala sestava týmu hrajícího v červených dresech tří změn, prosadil se ale soupeř. Po necelé hodině hry v 58. min. zvýšil Brazilec De Siqueira na 2:0.

Postupně se obměnila téměř celá sestava Vyšehradu, ale i tak odehrál téměř celý zápas Šlegl. Ten mohl v 73. min. snížit, jeho střelu ale brankář soupeře vyrazil. Čtyři minuty nato dal gól Hucek, ale z ofsajdu. Blízko ke gólu byl také bývalý hráč Vyšehradu (ještě ve II. lize) Januška, který trefil břevno.

V 81. min. zvýšil Etemike na 3:0. V 89. min. opět Etemike lobem přehodil Ženatého, míč ale těsně přeskočil břevno.

V dalším utkání se tým Vyšehradu představí v sobotu 27. července v 10.15 hod. na hřišti Sokola Nespeky, týmu, který letos sestoupil z divize do přeboru.

Sokol Hostouň – Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)

Přípravné utkání v sobotu 20. července 2024 v Kněževsi. Branky: 6. Manu, 58. De Siqueira, 81. Etemike. Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 11:3. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 6:2. Rozhodčí: Hamouz – Jan Beneš, Adam Beneš. Bez karet. Diváků: 65.

Hostouň: Pančev – Egbe, Klimenda, Čížek, Charvát – De Siqueira, Uhlíř, Neruda, Mládek – Manu, Hucek. Střídali Slanina, Bízek, Rampa, Kotík, Šmerda, Januška, Kytka, Etemike, Kolář, Novák a Baldé. Trenéři Dominik Rodinger a Jiří Jeslínek.

Vyšehrad: Ženatý – Jáša (46. Linha), J. Holan (46. J. Klíma ml.), Šlegl (82. Šavel), Romanishak (64. Pryšljuk) – Müller (64. Šíma), A. Krivosheev (56. Kubies), Štěpnička (57. J. Toman), Junek (54. Klinka) – M. Krivosheev (46. Kazda), Heřman (82. Dimitrov). Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.