ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Šemíci vedli na hřišti Spojů trefou Krčmáře 1:0, přesto prohráli 1:4

31. 07. 2024

„A“-muži – Ani třetí zápas v rámci letního přípravného bloku fotbalistům Slavoje Vyšehrad výsledkově nevyšel. Po prohrách 0:3 s Hostouní a 0:2 s Nespeky se představili ve středu 31. července večer na h řišti Spojů, kde podlehli 1:4. Šemíci šli sice po hodině hry do vedení gólem Petra Krčmáře (na snímku vlevo), pak ale domácí čtyřmi góly v rozmezí dvaceti minut rázně otočili vývoj skóre ve svůj prospěch.

Spoje tak potvrdily, že navzdory svému sestupu z divize zpět do přeboru mají stále zkušenější tým. Slavoj nebyl sto své útočné akce dotáhnout do zdárného konce: domácím hráčům se totiž podařilo 11 střel zblokovat, dokázali tedy téměř pokaždé včas a o zlomek vteřiny rychleji zareagovat.Zkrátka byli v rozhodujících chvílích pohotovější.

Již v 9. min. se ocitl v čisté gólové šanci bývalý hráč Vyšehradu Madej, střelu však stihl zblokovat jeho bývalý spoluhráč Junek, a odvrátil tak téměř jistý gól. Chvíli nato hlavičkoval v pádu Peremene, ale minul. Hru Spojů jako obvykle režíroval Verner, vedle Madeje další náš bývalý hráč z časů účasti ve II. lize.

První opravdovou šanci Vyšehradu měl v polovině první půle z centru Krčmáře Šlegl, na nerovném terénu mu ale odskočil míč, takže nestihl vypálit bez přípravy a jeho pokus byl zblokován. Několik jiných situací hráči v červených dresech zbytečně prováhali.

Pak se dostali třikrát za sebou k zakončení domácí, ale Ženatého nepřekonali. Na druhé straně Heřman přiťukl doprava Krčmářovi, jeho střelu z úhlu brankář domácích kryl. V úplném závěru první půle Linha rozehrál od pravé postranní čáry přímý kop a Heřman ve skluzu poslal míč do sítě domácích, bohužel ale z těsného ofsajdu, a tak gól neplatil.

Tým hrající v červených dresech se dočkal přesně po hodině hry. Müller kolmou přihrávkou na pravé straně hřiště uvolnil nabíhajícího Krčmáře a ten střelou z úhlu poslal míč po zemi do sítě: 0:1!

Hned nato ale odstoupil ze hry Šlegl a domácí, ani ne dvě minuty po Krčmářově vedoucím gólu, vyrovnali: Ukrajinec Baisa dal na 1:1. Přesně v polovině druhé půle získal Spojům vedení Nigerijec Peremene: 2:1. Vyrovnat mohl Müller, pokusil se o pohotovou střelu bez přípravy a jen těsně minul. Namísto toho utekl v 75. min. po levé straně opět Peremene a osamocen překonal Ženatého: 3:1. V 82. min. ještě zvýšil Ukrajinec Zhul na 4:1.

V závěru utkání mohl alespoň snížit Müller, jeho střelu ale odvrátil na brankové čáře jeden z domácích zadáků.

Již v pátek 2. srpna v 18.30 hod. čeká náš tým generálka před vstupem do ročníku 2024/25, a to v podobě utkání Posázavan Poříčí nad Sázavou – Vyšehrad. V uplynulé sezoně skončil tento soupeř na čtvrtém místě Středočeského krajského přeboru. Dres Poříčí oblékají bývalí hráči Vyšehradu Petr Tlustý a Petr Galuška.

TJ Spoje Praha – Slavoj Vyšehrad 4:1 (0:0)

Přípravné utkání, hráno ve středu 31. července 2024 na hřišti Spojů/Praha 3. Branky: 67. a 75. Peremene, 62. Baisa, 82. Zhul – 60. Krčmář. Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 9:5. Soupeřem zblokované střely: 3:11. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:3. Rozhodčí: Horák – Pomykáček, Dvořák. Bez karet. Diváků: 35.

Vyšehrad: Ženatý – Linha, J. Toman, J. Holan, Junek (48. Kubies) – Müller, Štěpnička (51. Klinka), Šlegl (61. Štěpnička), Konopásek (54. Škop) – Krčmář, Heřman (68. Dimitrov). Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.