FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci vstali z popela: prohrávali na Aritmě B 0:2, přesto zvítězili 3:2!

19. 10. 2024

„A“-muži – I po jedenácti kolech se fotbalisté Slavoje Vyšehrad mohou těšit ze svého postavení na prvním místě tabulky Pražského přeboru. V sobotu 19. října na Aritmě to však bylo hodně nahnuté: domácí béčko vedlo 2:0 a mělo možnosti přidat další góly, v úplném závěru první půle však po centru od Tomáše Starečka dal Matěj Prýmas kontaktní branku na 2:1 a pět minut po zahájení druhé půle se na něm vyfauloval kapitán Aritmy B Záhoř. Pět minut nato sice Marek Kazda nedal penaltu, početní výhodu na trávníku nováčka soutěže ale přesto Slavoj využil. Z přihrávky Miroslava Krivosheeva vyrovnal v polovině druhé půle Jiří Heřman a vítězný gól dal v 79. minutě, po centru Petra Šlegla, Miroslav Krivosheev sám. Stinnou stránkou zápasu se stalo zranění Zbyňka Konopáska.

Vyšehrad vede i nadále tabulku o tři body před Motorletem B, svým nadcházejícím soupeřem. O další bod zpět je pak dvojice Kunratice – Spoje, přičemž druhý jmenovaný tým má ještě k dobru odložený zápas s kbelským nováčkem, dosud jediným přemožitelem našeho mužstva.

Oproti předešlému zápasu s Uhříněvsí nedošlo na žádnou změnu v základní sestavě. Již ve 4. min. se z přímého kopu A. Krivosheeva dostal k zakončení Štěpnička, míč mu ale odskočil do zámezí. Z protiútoku měl první gólovou šanci domácích Tošnar, minul Dočekalovu bránu. Chvíli nato Štěpnička prováhal moment na střelu a i jeho druhá pološance se rozplynula. V 8. min. ale přišel zdánlivě neškodný faul před lavičkou hostujícího týmu, táhlý centr Nikla z přímého kopu za obranu a Bína trefil k tyči: 1:0. Na druhé straně se mohl dostat dvakrát k zakončení Prýmas, ale v obou případech jej prováhal.

Hráči v bílých dresech však byli do poločasu v koncovce určitě nebezpečnější, než ti v červených. Po rohovém kopu Tošnar hlavičkoval z malého vápna nad, chvíli nato zblokoval takřka gólovou střelu Bedrny Konopásek a z dorážky Nikl přestřelil. Ve 37. min. ale odcentroval zleva Kolínek a z malého vápna hlavičkoval nikým neatakovaný Tošnar: 2:0.

Se střeleckým pokusem Bíny si poradil Dočekal, vzápětí utekl po levé straně Kolínek a jen těsně minul jeho bránu. Již v nastaveném čase první půle byl však na hranici velkého čtverce nalevo od brány domácích faulován Prýmas, A. Krivosheev rozehrál přímý kop na vzdálenější tyč, odkud hlavičkoval zpátky do ohně Stareček a Prýmas pohotově hlavičkoval balon z malého vápna do sítě: 2:1!

Při vší bídě a zmaru z první půle, tohle bylo její nejlepší možné zakončení před odchodem do šaten. Pět minut po návratu z nich si na nákop A. Krivosheeva naběhl Prýmas, před velkým čtvercem jej fauloval domácí kapitán Záhoř a viděl červenou kartu. Následoval přímý kop, Kazda ale trefil jen do zdi a Klinka přestřelil.

V 54. min. Šlegl odcentroval do vápna, Ling fauloval v jeho rohu Prýmase, jenomže Kazda penaltu neproměnil – jeho střelu brankář Chundela zneškodnil. Navíc po hodině hry měli domácí z brejku velkou příležitost zvýšit na 3:1, náběh a zakončení Tošnara ale stihl zblokovat rychlonohý Klinka.

V 65. min. z chytré přihrávky A. Krivosheeva si naběhl do vápna Heřman, lobem přehodil domácí bránu. Jen o necelé dvě minuty později so to ale vynahradil – Chundela udělal velkou chybu při rozehrávce, míčř vypíchl pozorný M. Krivosheev, obešel protihráče a z jeho zpětné přihrávky až od brankové čáry těžil Heřman: 2:2! V 69. min. mohl přidat svůj druhý gól, kdy převzal přihrávku hlavou od M. Krivosheeva, obešel protihráče, střelou z úhlu ale trefil břevno.

Až v 79. min. po výkopu Chundely hlavičkoval u půlící čáry Klinka k Prýmasovi, ten prodloužil zleva na střed k Heřmanovi a od něj šel míč doprava ke Šleglovi. Ten poslal nákop na hranici velkého čverce, kde se míč odrazil od země a M. Krivosheev jej těsně před vyběhnuvším Chundelou ťukl hlavou do sítě: 2:3!

V závěru utkání přišly ještě dvě velké šance, které sice Heřman ani Kazda nevyužili, nicméně tříbodový zisk si tým Vyšehradu z Vokovic odvezl. Kromě velkého obratu ve vývoji utkání ze strany hostujícího týmu je třeba ocenit i velmi sportovní a rytířské chování domácích hráčů i členů realizačního týmu po zápase, byť jim ztráta dvoubrankového vedení a prohra musela být samozřejmě hodně nepříjemná.

V neděli 27. října náš tým přivítá na Vyšehradě béčko Motorletu a půjde o měření sil prvních dvou celků tabulky. Hraje se od 10.15 hod.

Asistent Marek Pavlovský (Aritma B): „Vyšehrad si od nás odváží nezaslouženou výhru. Vedli jsme 2:0, což byl dobrý start do zápasu, podložený dobrým výkonem. Soupeř téměř celý první poločas šlapal vodu, bohužel ale těsně před pauzou jsme ho pustili do hry, kdy využil naši chybu a snížil na 2:1. Ve druhé půli přišly další naše individuální chyby, což mělo za následek červenou kartu, oslabení o jednoho hráče, pokles herní zodpovědnosti a nakonec i obrat ve vývoji skóre.“

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „První poločas z naší strany jednoduše katastrofa, byli jsme pomalí, nedůrazní a nechodili do soubojů. Naštěstí v jeho závěru jsme vstřelili kontaktní gól a druhá půle už byla jiná. Přestože jsme neproměnili penaltu, dohrávali jsme situace, poprali se o výsledek a dalšími dvěma góly otočili skóre v náš prospěch. Další dvě až tři velmi dobré šance jsme ještě nevyužili.“

Aritma Praha B – Slavoj Vyšehrad 2:3 (2:1)

Branky: 8. Bína, 37. Tošnar – 45. Prýmas, 68. Heřman, 79. M. Krivosheev. Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:5. Soupeřem zblokované střely: 2:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Rozhodčí: Zelený – Vítek, Pauer. ŽK: Nikl – Stareček, Konopásek, A. Krivosheev. ČK: 51. Záhoř (Aritma B). Diváků: 50.  V 55. min. neproměnil Kazda (Vyšehrad) penaltu.

Aritma B: Chundela – Záhoř, Bedrna, Lőffler, Bína (85. Freisler)– Kolínek (46. Ling), Hořt, Nikl, Špírek (53. Kortiš) – Musil (74. Janda), Tošnar. Trenéři Ondřej Ksandr a Marek Pavlovský.

Vyšehrad: Dočekal – Šlegl, Stareček, Kazda, Konopásek (46. J. Holan) – Müller (46. Klinka), A. Krivosheev, Štěpnička (68. J. Toman), Prýmas – M. Krivosheev, Heřman (90. +1 Kubies). Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v Praž. přeboru a Teskahor Cupu

10 – Heřman, 4 – A. Krivosheev, M. Krivosheev, 3 – Kazda (z toho 1 v poháru), Konopásek, Krčmář, Prýmas, 1 – Kankara (v poháru), Klinka (v poháru), Müller, Stareček, Šlegl, Šrejber.

9 – M. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 7 – Heřman, 6 – Prýmas, 5 – Krčmář, 4 – Kazda (z toho 1 v poháru), Šlegl, 2 – Kankara (z toho 1 v poháru), Konopásek, A. Krivosheev, Stareček, Štěpnička, 1 – Dočekal, J. Holan, Jáša (v poháru), Junek, Müller, J. Toman.