ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Střídající Vítovec dal vítězný gól! U 19 má první výhru: 4:3 v České Lípě

31. 08. 2024

U 19 – Na pátý pokus se to konečně podařilo. Poslední den měsíce srpna přinesl starším dorostencům Slavoje Vyšehrad radost z premiérového bodového zisku v nové sezoně: postarali se o něj díky vítězství 4:3 v České Lípě. Dvakrát se trefil Filip Dovrtěl, jednou Luboš Son Šíma a Jan Michal Vítovec (na snímku), který byl také autorem vítězné trefy.

Naše „devatenáctka“ se tak po pěti odehraných zápasech konečně odlepila ze dna České divize U 19 (skupina B), kam klesla právě Česká Lípa. Vyšehrad aktuálně figuruje na třináctém místě tabulky. Na druhé straně misky vah je ale cena za tři body: vážné zranění obránce Matyáše Ginzela, jenž utrpěl zlomeninu klíční kosti, a bude tak delší čas mimo hru.

Oproti předchozímu utkání s žižkovským béčkem došlo na dvě změny v základní sestavě: namísto Bindera a Dostála se v ní tentokrát objevili Trnka a uzdravený Vejvoda. A právě posledně jmenovaný hráč měl hned v úvodu zápasu dvě šance, které ale neproměnil. Kromě Vejvody mohl skórovat také Dovrtěl, ani on nedal. Takže do pěti minut tři zahozené příležitosti…

Nedáš – dostaneš, a vedoucí gól proto vstřelil v 17. min. domácí Arsenal. Dva hráči Vyšehradu se srazili, balon propadl k Wesolowskému a hráč, který dříve několikrát nastoupil proti Vyšehradu v dresu mládežnických týmů Slavie (potom ale přestoupil do Viktorie Žižkov), načal skóre utkání: 1:0.

Jen o čtyři minuty později už bylo vyrovnáno. Střelu Tegelbeckerse domácí brankář Benda vyrazil a ze zpětné přihrávky Dovrtěla zakončoval Son Šíma: 1:1! Byla to krásná trefa z pětadvaceti metrů do šibenice českolipské brány. Uplynula jediná minuta a z přihrávky Belcou trefil střelou z voleje Dovrtěl: 1:2!

Ve 25. min. ale přišel centr do vápna Slavoje, Čepela třikrát v rychlém sledu zasahoval proti střelám domácích, protože mu ale spoluhráči moc nepomohli, nakonec kapituloval: Zajíc vyrovnal na 2:2. Po půlhodině hry musel odstoupit zraněný Ginzel a nahradil jej Hiolubovský.

Vyšehrad tahal už v poločase za delší konec. Ve 39. min. z centru Vejvody zdárně zakončoval opět Dovrtěl: 2:3!

Po změně stran měli si vypracovali další vyložené šance Dovrtěl a Son Šíma, ale tentokrát je nedotáhli. Až v 74. min. převzal míč od Son Šímy Vítovec, přešel přes dva domácí fotbalisty a zakončil: 2:4! Na hřišti byl teprve jedenáct minut.

Další možnosti zahodili Belcou a Tegelbeckers. V 89. min. Jandáč stáhl na 3:4, víc než kontaktní gól už ale Arsenal naštěstí nestihl. Vyšehrad U 19 si tak připsal premiérové vítězství v sezoně 2024/25.

V sobotu 7. září v 10 hodin naše „devatenáctka“ přivítá doma na Vyšehradě „osmnáctku“ Bohemians, což je vedoucí mužstvo tabulky.

U 19: Arsenal Česká Lípa – Slavoj Vyšehrad 3:4 (2:3)

4. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 31. srpna 2024 České Lípě. Branky: 17. Wesolowsky, 25. Zajíc, 89. Jandáč – 21. a 39. Dovrtěl, 20. Son Šíma, 74. Vítovec. Rozhodčí: Švec – Bohuš, Šnýdl. ŽK: Pytlíček, Belcou, Tegelbeckers, Krejčí (všichni Vyšehrad). Diváků: 60.

Česká Lípa U 19: Benda – Slovák, Zajíc, Vrána, Zítko (71. Šiner), Jandáč, Chernushkin (71. Bednář), Bohatý, Paulus, Wesolowsky (46. Benedikt), Eder. Trenéři Lukáš Valta, Marek Ladra a Josef Košta.

Vyšehrad U 19: Čepela – Son Šíma, Karas, Ginzel (31. Holubovský), Holý – Trnka (63. Krejčí), Pytlíček (74. Binder) – Tegelbeckers, Dovrtěl, Belcou – Vejvoda (63. Vítovec). Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Erik Šlechta a Adam Šavel.