ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Týden po Kbelích další ztráta bodů Zličín si odvezl z Krče remízu 1:1

01. 09. 2024

„A“-muži – Fotbalisté Zličína předvedli rozhodně kvalitnější a vyspělejší fotbal než týden předtím kbelský nováček, i tak měli šemíci řadu možností, aby jejich odpor zlomili a položili je na lopatky. Leč nestalo se a v hrozném dopoledním vedru prvního dne měsíce září s nimi fotbalisté Slavoje Vyšehrad pouze remizovali 1:1. Na vedoucí gól hostí odpověděl ještě před poločasem Zbyněk Konopásek, další branky už ale nepadly. Navzdory další bodové ztrátě šemíci zůstali se sedmi body na druhém místě tabulky.

Oproti předchozímu utkání ve Kbelích došlo na dvě změny v základní sestavě: namísto Ženatého se vrátil do branky Lisa a Starečka nahradil J. Holan. Již ve 2. min. se po přiťuknutí míče od svého bratra dostal do gólové šance M. Krivosheev, snažil se přehodit brankáře Hlouse, ale byl z toho jen roh. Skórovat mohl i Prýmas, také jeho vychytal Hlous.

Po deseti minutách hry poprvé zahrozil zličínský kapitán a bývalý hráč Vyšehradu Kohout: svým centrem z pravé strany vytvořil závar před domácí bránou: zatím z něj nic nebylo. Tohle varování ale hráčům v modrých dresech nestačilo, ä tak si to Kohout, tentokrát už s mnohem větším úspěchem, brzy zopakoval. V 18. min. domácí tým ztratil míč na polovině hřiště, okamžitě jej dostal do nohy a do brejku Kohout a protože byl nedostatečně a nedůsledně bráněn, stihl odcentrovat před bránu. Lisa míč sice ztlumil, ala nepokrytý a rovněž nebráněný Rapant jej poslal z malého vápna za jeho záda: 0:1.

Na druhé straně se potom dvakrát prosadil do gólové příležitosti Krčmář, bohužel se mu nepodařilo vyzrát na Hlouse. Mezitím, po dalším centru od Kohouta z pravé strany, měl tutovku znovu Rapant, jeho hlavičku zblízka však Lisa chytil. To byla čistá šance Zličína pojistit své vedení.

Po půlhodině hry ale Prýmas díky svému velkému důrazu a ve spolupráci s J. Holanem doslova ukradl míč Kohoutovi, přistrčil dopředu na Konopáska, který obešel zadáka soupeře, ťukl si balon víc na střed a přestože jeho následná střela šla doprostřed a postrádala razanci, skončila vyrovnávacím gólem: 1:1! Byla to třetí podzimní trefa posily z Motorletu.

Získat poločasové vedení mohl M. Krivosheev, jenomže střelu z hranice velkého vápna nasměroval přesně do rukou Hlouse. Každopádně možnost dát gól to byla.

Zatímco do poločasu měl tým Vyšehradu celkem deset střeleckých pokusů, po změně stran se už dařilo zakončovat méně často. Přesto se příležitosti či alespoň jejich náznaky zrodily. Už na začátku druhé půle se po přihrávce od M. Krivosheeva vřítil do šance Kankara, z pravé strany měl před sebou brankáře Hlouse, ale ve chvíli, kdy chtěl vypálit nebo přihrát, zakopl.

Další průběh druhé půle nepřinesl moc záživný a líbivý fotbal, spíš boj za hrozného vedra a ostrého slunce. To se mohlo změnit až v závěru utkání: po přihrávce od A. Krivosheeva vběhl sice do šance, ale současně také do ofsajdu, M. Krivosheev. Pár vteřin nato tři rozběhnutí hráči Vyšehradu přečíslili obranu soupeře, po kolmém centru od Konopáska měl míč na noze Romanishak, jenomže namísto toho, aby přihrál M. Krivosheevovi nebo Kankarovi, ještě za hranicí velkého čtverce vystřelil a Hlous vyrazil míč do zámezí. Po hlavičkovém přiťuknutí od Kankary mohl jít sám na brankáře M. Krivosheev, zastavil jej ofsajd. Z centru Řezáče pak hlavičkoval tísněný Prýmas vedle.

Možnost dát vítězný gól přišla i v poslední možné chvíli – ve třetí minutě nastaveného času. Těsně před vápnem byl faulován Konopásek, A. Krivosheev z přímého kopu ale trefil střed brány a Hlous balon kryl.

V pátém kole přeboru v sobotu 7. září se šemíci představí v Kolovratech. Výkop utkání je v 10.15 hod.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Zličín proti nám hrál s maximálním nasazením, nevypustil žádný souboj a žádnou situaci. Klobouk dolů alůe před oběma týmy, že zápas v tak náročném počasí fyzicky zvládly. Jednoznačně jsme však dva body ztratili: v první půli jsme neproměnili asi tak tři vyložené šance a naopak sami jsme hned z první nebezpečné akce soupeře inkasovali. Hned na začátku druhé půle jsme měli další vyloženou šanci a i když jsme dál snažili, bylo to hrozně rozhárané, nesourodé a neproduktivní. Další naše příležitosti přišly v závěru utkání, ani z nich nic nebylo, a tak jsme přišli o dva body.“

Trenér Alexandr Samuel (Zličín): „Chtěli jsme odčinit výkon z předchozího týdne na hřišti Dukly Jižní Město, a to se nám povedlo. Dali jsme gól a i když domácí vyrovnali, do šancí jsme je moc nepouštěli. Druhý poločas už byl oboustranně opatrnější, aby nikdo nedostal gól. Jsme rádi za bod, bereme ho a jdeme dál.“

Slavoj Vyšehrad – FC Zličín 1:1 (1:1)

Praž. přebor (4. kolo), hráno v neděli 1. září 2024 v Krči. Branky: 32. Konopásek – 18. Rapant. Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 3:3. Soupeřem zblokované střely: 2:0. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:1. Rozhodčí: Kučera – Plášil, Pytloun. ŽK: J. Holan, M. Krivosheev – Havrila, Rapant, Žák. Diváků: 50.

Vyšehrad: Lisa – Řezáč, Šlegl, Kazda (46. Müller), Romanishak – Prýmas, A. Krivosheev, J. Holan, Konopásek – M. Krivosheev – Krčmář (46. Kankara). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, Klinka a Štěpnička. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Zličín: Hlous – Bous (82. Zajíček), Horák (38. Tuháček), Žák, Havrila (55. Zemer) – Šmalcl (82. Shelepov) – Kohout, Popovič, Ježek – Folta, Rapant. Trenéři Alexandr Samuel, Michal Hozák a David Leszkow.