FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 16 i s červenou kartou zastavila sled proher: s Admirou B hrála 2:2

20. 10. 2024

U 17 „B“ – Série čtyř porážek za sebou se díkybohu nerozrostla o další. Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad sice musela v neděli 20. října odehrát poslední čtvrtinu útkání s Admirou B, čtvrtým týmem tabulky, bez vyloučeného Nicholase Karla Wallera, ale i tak získala bod za remízu 2:2. Vzhledem k celkovému poměru střeleckých pokusů 4:23 a počtu rohových kopů 1:8 to je určitě dobrý výsledek.

Za náš tým skórovali Lukáš Prokop a Ethan Sluka, nicméně v tabulce čtrnáctičlenného Pražského přeboru U 17 zůstal Vyšehrad B na 12. místě.

Naše „šestnáctka“ začala rozpačitě, nevystříhala se individuálních chyb. V 17. min. po rohovém kopu a odraženém míči hlavičkoval na malém vápně nikým neobsazený Kryštof: 0:1. Ve 28. min. ale odcentroval zprava Dorey a Prokop na malém vápně ostře napálil balon, který se odrazil od břevna dolů a za brankovou čáru: 1:1! Byl to vůbec první střelecký pokus domácího týmu v tomto utkání.

Tři minuty nato rozehrál rohový kop Cuc, na vzdálenější tyči zakončoval Olusoga, míč se odrazil a Sluka dorážkou získal vedení: 2:1!

Tři minuty poi zahájení druhé půle měl obrovskou šanci hostující Pšenička, ale Hapala jeho střelu k tyči vytěsnil do zámezí. V 67. min. byl po faulu vyloučen Waller. Admira B rozehrála zleva trestný kop a nikým neobsazený Pšenička hlavičkoval z malého vápna: 2:2. V bránění standardek soupeře naše U 16 opravdu neuspěla.

Admira B hrála přesilovku, snažila se stůj co stůj přidat třetí gól, ale Pšenička trefil jen tyč Hapalovy brány a ani další šance černobílí neproměnili. V nastaveném čase měli hráči z Kobylis standardku a před domácí bránu běžel i jejich gólman Francl, což byl, vzhledem ke stavu 2:2, dost bizarní a neobvyklý úkaz.

Admiře B se tento dobrodružný výlet jejího gólmana vůbec nemusel vyplatit, domácí hráči totiž získali míč, z poloviny hřiště se jej mohli alespoň pokusit kopnout do zcela opuštěné brány hostí, jenomže namísto snahy o dálkovou střelu mezi tři opuštěné tyče přišla naprosto nesmyslná přihrávka na obsazeného spoluhráče a nečekaná šance na vítězství se v úplném závěru tohoto střetnutí rozplynula.

Naši U 16 čeká další zápas v pondělí 28. října v 10 hodin na hřišti Dukly Jižní Město, posledního týmu tabulky.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Admira Praha B 2:2 (2:1)

7. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 20. října 2024 na Vyšehradě. Branky: 28. Prokop, 31. Sluka – 17. Kryštof, 69. Pšenička. Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 1:8. Soupeřem zblokované střely: 1:7. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Vlnas – Ortikov, Rákos. ŽK: Prokop, Dorey – Hoštický, Rákos. ČK: 67. Waller (Vyšehrad B). Diváků: 40.

Vyšehrad U 16: Hapala – Waller, Čeněk, Jireček, Cuc – Cvrček, Musil – Dorey, Carmine, Prokop – Sup. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Sluka, Masopust, Moravec, Fojtl, Olusoga a Dorey.

Admira U 16: Francl – Golas, Müller, Abt, Čadil – Mařík – Smolík, Hrbek, Holý, Zetek – Kryštof. Na střídání Peřina, Špinka, Pšenička, Došek, Ceral, Hoštický a Kohoutek. Trenéři Stanislav Krejčík a Aleš Kropík.