ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

U 16 přehrála Dolní Chabry 5:2, posunula se před ně na 10. místo

19. 05. 2024

U 17 „B“ – Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad se dokázala udržet na vlně úspěšných výsledků (z posledních sedmi zápasů 5 výher – 1 remíza 1 porážka) i v sobotu 18. května, kdy porazila doma Dolní Chabry 5:2 a posunula se před ně na desáté místo tabulky Pražského přeboru U 17. Dvakrát se trefil (z toho jednou z penalty) kapitán Václav Holubovský, jednou David Sommer, Marek Vejvoda a Stanislav Tůma.

Pro naši U 16 to byl úplně poslední zápas na domácím hřišti v sezoně 2023/24, i proto nechtěla zaváhat. V prvním poločase však byli blíž k vedoucímu gólu hosté: ve 13. min. kapitán Suda kopal penaltu, ale brankář Nedvídek jeho střelu vyrazil na tyč a od ní se odrazil míč ven do pole. Ve 24. min. už Chabry gól daly, ale s faulem na Nedvídka, takže neplatil. Mezitím měl na druhé straně šanci Vejvoda, ale zblízka minul.

Ve 38. min. Sommer přihrál Grýgerovi, toho fauloval ve vápně Švehlík a Holubovský z penalty otevřel skóre: 1:0! Tři minuty před poločasem, po přímém kopu a odraženém míči, mohl Suda napravit svoji zahozenou penaltu, z vyložené šance ale těsně minul.

Čtyři minuty po návratu ze šaten, po přihrávce od Mustafy Abubakra, Sommer střelou k tyči zvýšil: 2:0! V 54. min. ale po trestném kopu Sudy snížil Mikula na 2:1. V 70. min. ale viděl za urážku rozhodčího červenou kartu Matoušek a hosté šli do deseti. Tohle přišlo Chabry hodně draho. V 77. min. jejich přímý kop odhlavičkoval Holubovský, Phung Duc Kien ho přihrál Vejvodovi a ten se prosadil: 3:1! V 80. min. sice Suda snížil na 3:2, ale už dvě minuty nato, po přihrávce od Timurbeka, Holubovský ostrou ranou snad z třiceti metrů trefil: 4:2! V 90. min přihrával Vejvoda a Tůma dal poslední gól zápasu: 5:2!

Naší U 16 zbývají v této sezoně ještě tři zápasy a všechny venku: v sobotu 25. května v Ďáblicích (od 14 hodin), v sobotu 1. června ve Stodůlkách (14.30 h) a nakonec v neděli 9. června na hřišti Pragy ve Vysočanech (14.45 h).

U 17:  Slavoj Vyšehrad B – SK Dolní Chabry 5:2 (1:0)

23. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 18. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 40. a 82. Holubovský (první z pen.), 49. Sommer, 77. Vejvoda, 90. Tůma – 54. Mikula, 80. Suda. Rozhodčí: Ortikov – Sobotka, Verner. Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 14:2. Soupeřem zblokované střely: 6:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:2. ŽK: M. Štěpánek, Mustafa Abubakr – Nemanský, Suda. ČK: 70. Matoušek (D. Chabry). Diváků: 35.  Ve 13. min. neproměnil Suda (Dolní Chabry) penaltu.

Vyšehrad U 16: Nedvídek – Timurbek, Steinbauer, M. Štěpánek, Mustafa Abubakr – Holubovský – Grýgera, Tůma – Holeček, Vejvoda, Sommer. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Nguyen Duc Tiep, Koza, Stěpčuk a Phung Duc Kien. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Dolní Chabry U 17: Falešník – Švehlík, Mikota, Anděl, Matoušek – Štrupl, Vrabec, Nemanský, Polák – Suda, Škurek. Na střídání Gabriel a Belkhir. Trenéři Jan Škurek a Daniel Mikota.