ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

U 17 zvítězila 6:3, a uhájila tak své postavení v horní polovině tabulky

15. 06. 2024

U 17 – Stejně jako naši starší dorostenci, i ti mladší zvládli závěr sezony 2023/24 na jedničku. Také oni totiž vytěžili z posledních tří zápasů plný počet devíti bodů, a to při součtu skóre 15:5. V červnu sedmnáctiletí šemíci nejprve vyhráli 4:1 v Ústí nad Labem, následně doma porazili 5:1 Meteor a v derniéře 6:3 Most-Souš. Vyšehrad tak uhájil své postavení v horní polovině tabulky skupiny B České divize U 17: svěřenci trenérského tria Erik Šlechta, Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye celkově skončili na osmém místě.

Ze soubojů či dvojzápasů se čtyřmi soupeři, konkrétně Aritmou, Litvínovem, Meteorem a právě s Mostem, dokázali naši mladší dorostenci vytěžit plný počet šesti bodů. A mimochodem v dubnu doma porazili Teplice B, které tuto soutěž nakonec vyhrály.

V posledním utkání sezony se do mostecké sítě dvakrát trefil Yanis Belcou (na snímku), po jednom gólu pak připojili kapitán Václav Holubovský a tři střídající hráči: David Dobiaš, David Sommer a Alan Grýgera. Belcou s Dobiašem si kromě toho připsali po dvou brankových asistencích. Stinnou stránkou vítězného utkání je však zranění útočníka Marka Vejvody, jenž musel odstoupit už po necelé čtvrthodině hry.

Oproti předešlému utkání s Meteorem došlo na pět změn v základní sestavě U 17: namísto Steinbauera, Uhryna, Stracha, Dobiaše a Špačka nastoupili tentokrát v jedenáctce Nguyen Tien Hung, Nguyen Duc Tiep, Dovrtěl, Vejvoda a Belcou. A právě posledně jmenovaný hráč byl už po pěti minutách hry u zrodu první branky: Belcou rozehrál zleva rohový kop, po odraženém míči pálil M. Frank, jeho střela byla zblokována a odskočila k Holubovskému, jenž znovu prokázal, že má na úrovni mladšího dorostu neobyčejně tvrdou ránu a razantně propálil brankáře Svítka: 1:0!

V 11. min. Belcou převzal míč od Vejvody, nevedl si míč zleva na střed, na hranici velkého čtverce, a přesnou trefou k tyči zvýšil: 2:0! Tři minuty nato přihrával Holubovský a z náběhu zakončoval, tentokrát střelou pod břevno, opět Belcou: 3:0! Vzápětí ale musel opustit hřiště zraněný Vejvoda, a to bylo něco jako písek do soukolí slibně rozjetého kolotoče. Ve 39. min. po trestném kopu snížil Černý na 3:1 a v úplném závěru první půle, po rohovém kopu, hlavou Dobiáš dokonce na 3:2. Hned po tomto kontaktním gólu se pískal poločas.

Naštěstí vyšla tentokrát poločasová střídání. Ihned po zahájení druhé půle Belcou kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Dobiaše a ten se ocitl sám před brankářem a proměnil: 4:2! Šest minut nato přišla akce Dobiaše, jenž zatáhl míč podél levé postranní čáry, přesně odcentroval a nabíhající Sommer napálil míč z bezprostřední blízkosti do sítě: 5:2! Dobiaš byl ve druhé půli hybnou a nadmíru aktivní silou. v 73. min. zleva vystřelil, mostecký brankář míč vyrazil a z dorážky Grýgera zakončil střeleckou produkci Vyšehradu U 17 v tomto utkání: 6:2!

V tu chvíli se přitom dalo uvažovat ještě o dalších gólech, po šesté trefě se ale koncentrace vytratila a zbytek zápasu byl ze strany domácícho týmu už jen ležérní a tudíž i rozháraný. Sedmý gól se ale i tak doslova vnucoval: Čtvrt hodiny před koncem utkání se totiž prodral s míčem do vápna mezi čtyři protihráče Sommer a byl faulován, takže pokutový kop. Míč si postavil na bílý bod brankář Nedvídek, jenomže penaltu nedal, jeho pokus Svítek vyrazil.

V 89. min. ještě korigoval svým druhým gólem Černý na 6:3.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Baník Most-Souš 6:3 (3:2)

16. kolo České divize mladšího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 15. června 2024 na Vyšehradě. Branky: 11. a 14. Belcou, 5. Holubovský, 46. Dobiaš, 51. Sommer, 73. Grýgera – 39. a 89. Černý, 45. Dobiáš. Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 3:5. Soupeřem zblokované střely: 4:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Valečka – Matějček, Soldán. ŽK: M. Štěpánek (Vyšehrad). Diváků: 20.  V 77. min. neproměnil Nedvídek (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 17: Nedvídek – Phung Duc Kien, Steinbauer, M. Frank, M. Štěpánek, Nguyen Tien Hung (46. Dobiaš) – Nguyen Duc Tiep (70. Strach), Holubovský – Tegelbeckers (46. Son Šíma), Dovrtěl, Belcou (70. Grýgera) – Vejvoda (13. Sommer). Na lavičce byl ještě připraven brankář Dřevíkovský. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.

Most-Souš U 17: Svítek – Kšána (53. Fišer), Dobiáš, Švec, Bernard – Džuban – Čermák (53. Saifrt), Kotlár (46. Rjaska), Klimt, Titlbach – Černý. Trenéři Marcel Grund a Petr Johana.

Střelci Vyšehradu U 17 v České divizi mladšího dorostu v sezoně 2023/24

16 – Tegelbeckers, 11 – Uhryn, 10 – Belcou, 9 – Dobiaš, 5 – Dostál, Strach, 4 – Holubovský, 3 – Nguyen Duc Tiep, Sommer, Špaček, 2 – Aslanov, D'Ambrosio, Grýgera, Nguyen Tien Hung, Phung Duc Kien, Vachler, 1 – M. Frank, Koza, Tozbey, Vejvoda.

Brankové asistence

11 – Uhryn, 10 – Dobiaš, 8 – Belcou, 7 – Strach, 6 – D'Ambrosio, 5 – Dostál, Nguyen Duc Tiep, Sommer, M. Štěpánek, Tegelbeckers, 4 – Holubovský, 3 – M. Frank, Phung Duc Kien, 2 – Aslanov, Gumiňski, Vejvoda, 1 – Azilinon, Mohamed Abubakr, Dovrtěl, Dřevíkovský, Grýgera, Krpeš, Nedvídek, Nguyen Tien Hung, Steinbauer, Špaček, Vachler

Slavoj Vyšehrad U 17 v mistrovských soutěžích

2012/13:  14. místo v České lize U 17 (skupina A)

2013/14:   9. místo v České lize U 17 (skupina B)

2014/15:   5. místo v České lize U 17 (skupina B)

2015/16:   8. místo v České lize U 17 (skupina B)

2016/17:   5. místo v České lize U 17 (skupina B)

2017/18: 14. místo v České lize U 17 (skupina A)

2018/19: 12. místo v České lize U 17 (skupina A)

2019/20:   7. místo v České lize U 17 (skupina A)  sezona se nedohrála vinou covidových restrikcí

2021/22: 11. místo v České lize U 17 (skupina A)

2022/23: 19. místo v České lize U 17 a sestup

2023/24:   8. místo v České divizi U 17 (skupina B)