FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 18 pokazila v Hostivaři první půli, nakonec stihla jen vyrovnat na 3:3

06. 10. 2024

U 19 „B“ – Oba týmy našeho staršího dorostu si během prvního říjnového víkendu připsaly svoji první letošní remízu, v obou případech to však bylo málo. Zatímco U 19 v sobotu doma remizovala s Chomutovem 1:1, U 18 hrála v neděli v Hostivaři 3:3. Na půdě (spíš ukrutném oraništi) nováčka a současně týmu z chvostu tabulky Pražského přeboru U 19 naše „osmnáctka“ nezvládla první poločas a prohrála jej 1:3, po změně stran pak srovnala na 3:3 a měla ještě závěrečnou půlhodinu na vstřelení vítězné branky, to však oslabenému týmu Vyšehradu B (musela nastoupit řada mladších dorostenců), navzdory šancím, bohužel nepodařilo. Velkou překážkou v kombinaci byl i příšerný terén.

V našem dresu se zapsali do listiny střelců dva šestnáctiletí fotbalisté: před poločasem Štěpán Lano (v letní pauze přišel z Admiry) a po změně stran dvakrát Tadeáš Blumenthal (posila z Dukly Jižní Město).

Naše „osmnáctka“ má nyní šest odehraných zápasů a s bilancí dvě výhry, jedna remíza, 3 prohry a se sedmi body figuruje aktuálně na 10. místě tabulky Pražského přeboru U 19.

Oproti předchozímu utkání se Střešovicemi došlo na čtyři změny v základní sestavě: namísto Tesaře, Timurbeka, Šťastného a Weise nastoupili tentokrát v jedenáctce U 18 Vachler, Lano, Steinbauer a Vrabec.

Domácí sice v prvních pěti kolech získali pouze jeden bod, přesto dokázali využít velké individuální chyby v defenzivní činnosti našeho týmu a už v polovině prvního poločasu vedli 2:0. V 7. min. dal Vlček gól na 1:0 a ve 23. min. Kaufman na 2:0. Ve 36. min. sice po akci Krasikova a zpětné přihrávce od Vrabce kontroval Lano na 2:1, ale už za další dvě minuty vedli domácí znovu o dva góly. Ve 38. min. totiž po dlouhém balonu za obranu přišel faul Krasikova ve vlastním vápně a Candra z penalty stanovil výsledek poločasu na 3:1.

Hned po zahájení druhé půle však z přihrávky Krasikova snížil Blumenthal hlavou na 3:2. Vyšehrad B měl tlak, jeden rohový kop za druhým a také šance, které však neproměňoval. Pouze   64. min., kdy byl faulován ve vápně domácích Blumenthal a sám proměnil penaltu: 3:3!

Domácí ve snaze uhrát alespoň bod zdržovali a našemu týmu nakonec nepomohl k vítězství ani fakt, že měl prakticky stále míč na svých kopačkách. Na povrchu, který připomínal rozorané pole, však nebyla kombinace vůbec snadná.

V neděli 13. října naše „osmnáctka“ přivítá doma na Vyšehradě tým Xaverova Horní Počernice, pátý v tabulce. Zápas má výkop ve 14 hodin.

U 19: SK Hostivař – Slavoj Vyšehrad B 3:3 (3:1)

5. kolo Pražského přeboru staršího dorostu, hráno v neděli 6. října 2024 v Hostivaři. Branky: 7. Vlček, 23. Kaufman, 38. Candra z pen. – 46. a 64. Blumenthal (druhá z pen.), 36. Lano. Rozhodčí: Marušinová – Vachulka, Tozbey. ŽK: Holý (Vyšehrad B). Diváků: 30.

Hostivař U 19: Autrata – Candra, Hanzal, Hejhal, Hájek, Strejček, Daněk (79. Novák), Vlček, Kaufman (60. Březina), Žotev (55. Sorban), Jiřičný (60. Hlad). Trenéři Martin Dvořák a Jan Strejček.

Vyšehrad U 18: Fischer – Vachler (46. Wollner), Krejčí, Holý, Binder – Lano, Steinbauer, Krasikov – Mohamed Abubakr, Blumenthal, Vrabec. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Aleš Carmine.