FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19: Azilinon při svém návratu trefil vítězství 1:0 s Motorletem B

13. 10. 2024

U 19 – Před necelým rokem během zimní pauzy odešel Martin Azilinon do Bohemians, v létě se potom vrátil zpět, nicméně vinou zranění dosud nehrál. Až nyní: v neděli 13. října nastoupil poprvé po dlouhé pauze za „devatenáctku“ Slavoje Vyšehrad a hned se postaral o tříbodový zisk: dal totiž jediný gól utkání v Dobrovízi, kde naši starší dorostenci porazili „osmnáctku“ Motorletu 1:0. Díky tomu se také vrátili ze 14. na 13. příčku tabulky skupiny B České divize U 19. Po deseti odehraných kolech mají 10 bodů, což bude v poslední třetině podzimní části sezony potřeba co nejvíc vylepšit.

Oproti předchozímu zápasu s Chomutovem došlo ke třem změnám v základní sestavě U 19: namísto zraněného brankáře Čepely, Vítovce a Tegelbeckerse nastoupili tentokrát Fischer, Holý a zmíněný Azilinon. Náš tým se hned od úvodního hvizdu nastěhoval na polovinu Motorletu B, a to především zásluhou velmi aktivního presinku. Ani ne po pěti minutách hry Špaček technickou střelou trefil tyč, brzy nato už ale měli hráči v zelených dresech ruce nahoře. V 7. min. Pytlíček vyvezl míč na polovinu soupeře, přesně přihrál doprava do běhu Vejvodovi, jenž přesprintoval domácí zadáky a zpětnou přihrávkou až od brankové čáry našel rovněž nabíhajícího Azilinona. Ten už jen lehce míč tečoval a poslal jej zblízka do sítě: 0:1!

Přišly i další šance, které se už ale nepodařilo zrealizovat a přetavit do dalšího navýšení skóre. Ve druhé půli se podařilo domácím hru víc vyrovnat, do šancí je ale naši hráči takřka nepustili. Bohužel ale ani sami další góly nepřidali, přestože možností si na vylepšení skóre měli dost, a nebyly to šance malé. Nakonec z toho tedy vzëšla nejtěsnější výhra, ale i ta má tříbodovou hodnotu.

Naši „devatenáctku“ nyní čeká derby s dalším zástupcem Prahy 4: v sobotu 19. října v 10 hodin přivítá doma na Vyšehradě tým Braníku.

U 19: Motorlet Praha B – Slavoj Vyšehrad 0:1 (0:1)

10. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v neděli 13. října 2024 v Dobrovízi (okres Praha-západ). Branka: 7. Azilinon. Rozhodčí: Popelka – Fiala, Císař. ŽK: Valeš, Říha, Jandovský, Kořenek, Ducháček – Tesař, Azilinon, Son Šíma. Diváků: 50.

Motorlet U 18: Schütz – Kořenek, Rajšner, Dolejš (46. Zvoneček), Duška, Ducháček, Jandovský (70. Tsouassa), Iarema, Krichfalushi, Říha (83. Horelko), Valeš. Trenéři Adam Novotný, Vladimír Kolmistr a Pavel Ducháček.

Vyšehrad U 19: Fischer – Tesař, Karas, M. Štěpánek, Holý (46. Son Šíma) – Řezáč, Uhryn – Špaček (85. Vítovec), Pytlíček (71. Holubovský), Azilinon (79. Krasikov) – Vejvoda. Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Adam Šavel a Erik Šlechta.