FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 v úvodním přípravném zápase zdolala Povltavskou akademii 3:2

21. 07. 2024

U 19 – V premiérovém vystoupení v rámci letní přípravy se představila omlazená „devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad v neděli 21. července na hřišti v Hvozdnici, kde hraje svá domácí utkání mládež Povltavské fotbalové akademie. Pod vedením trenérů Jaroslava Klímy mladšího a Jevgenije Čižikova dorostenci Slavoje porazili domácí „devatenáctku“ 3:2. Za Vyšehrad skórovali Jakob Tegelbeckers, Daniel Holý a navrátilec Miloš Pytlíček.

V našem týmu se objevili na prvním utkání dva navrátilci: záložník Tomáš Řezáč (hrál naposledy za Neratovice) a univerzál Miloš Pytlíček (Zličín); ale kromě nich také čtyři úplně nové tváře, jmenovitě obránci Matyáš Ginzel (Motorlet), Petr Vrabec (Dolní Chabry) a útočníci Tadeáš Blumenthal (Dukla Jižní Město) a Yahaya Mufleh (Libuš).

Zápas vyšel zejména Pytlíčkovi, a to až tak, že se stal jeho ústřední postavou: na první dvě branky Vyšehradu totiž přihrával a vítěznou dal sám.

Soupeř nastoupil s fotbalisty, kteří letos vyhráli skupinu A České divize mladšího dorostu. Přesto měl Vyšehrad – s výjimkou úvodní a závěrečné čtvrthodiny zápasu – herně navrch. Velkou šanci měl po deseti minutách hry a krásné průnikové přihrávce od Dovrtěla Ahizan, ale neproměnil ji.

Deset minut před poločasem přišla pro změnu průniková přihrávka od Pytlíčka, míč převzal Tegelbeckers a střelou po zemi překonal štěchovického brankáře Hanzlíka: 1:0! Potvrdil tak svoji vynikající jarní střeleckou formu. V úplném závěru první půle pak Řezáč rozehrál zleva rohový kop, našel Pytlíčka, který si udělal prostor a posunul míč Holému, jenž ho zblízka propasíroval do sítě: 2:0!

Dvě minuty po poločasovém návratu ze šaten přidal třetí gól Ahizan, byl mu však odmáván ofsajd, a tak neplatil. Za další tři minuty v 50. min. se Ahizan ocitl v další čisté šanci, trefil jen brankáře domácích. Z protiútoku Štěchovice udeřily, Bechný snížil na 2:1. V 62. min. ale Pytlíček po spolupráci s Tegelbeckersem zase zvýšil: 3:1! V 78. min. Blumenthal z přímého kopu trefil spojnici tyče a břevna domácích. V 83. min. Andronikov kontroval na 3:2 a tři minuty nato jeho spoluhráč Horňáček trefil tyč. V 90. min. mohl vyrovnat i Bechný, jeho pokus ale zmařil Nedvídek.

V předzápase „sedmnáctek“ vedl náš tým v poločase 2:0 díky gólům Stanislava Tůmy a Patrika Stracha, zápas ale skončil remízou 2:2.

V sobotu 27. července by se měla naše U 19 představit v dalším přípravném střetnutí na Kladně, podrobnosti ohledně tohoto utkání se ještě upřesňují.

U 19: Povltavská fotbalová akademie – Slavoj Vyšehrad 2:3 (0:2)

Přípravné utkání v neděli 21. července 2024 v Hvozdnici. Branky: 50. Bechný, 83. Andronikov – 35. Tegelbeckers, 45. Holý, 62. Pytlíček. Střely na branku: 7:10. Střely mimo: 6:6. Soupeřem zblokované střely: 3:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Jandourek. ŽK: Obermajer (Povltavská FA). Diváků: 45.

Vyšehrad U 19: Nedvídek – Ginzel (30. Binder), M. Štěpánek, Dovrtěl (46. Vrabec), Holý – Řezáč, Pytlíček (65. Blumenthal), Trnka (24. Holubovský) – Blummenthal (34. Mufleh, 70. Ginzel), Tegelbeckers, Ahizan (80. Mufleh). Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Jevgenij Čižikov.