FC Slavoj Vyšehrad vs. FK Motorlet Praha B
12. kolo Pražský přebor neděle 27.10.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 19 zdolala Braník 3:2, branky Uhryn z penalty, Vejvoda a Špaček

20. 10. 2024

U 19 – Letos počátkem května naši starší dorostenci prohráli doma s Braníkem vysoko 1:5, po necelém půlroce mu to alespoň zčásti oplatili, především ale vybojovali tři body. „Devatenáctka“ Slavoje Vyšehrad zvítězila 3:2, když měla vynikající vstup do zápasu a už po necelých deseti minutách hry vedla 2:0 díky gólům Nazara Uhryna z penalty a Marka Vejvody. Na začátku druhé půle dal třetí a rozhodující gól zápasu Jakub Špaček (na snímku).

Po 11. kole skupiny B České divize U 19 se Vyšehrad posunul před Aritmu ze čtrnácté na třináctou příčku tabulky. Braník je desátý.

Oproti předchozímu zápasu s Motorletem B došlo k jediné změně v základní sestavě U 19: na postu levého beka Holého nahradil tentokrát Holubovský. Hned od zahájení hry se pustiuli domácí hráči na zteč, a ofenzivní pojetí se brzy vyplatilo. V 7. min. Špaček běžel sám na brankáře, sice nedal míč se však odrazil k Vejvodovi, který byl faulován ve vápně a Uhryn z penalty otevřel skóre. 1:0! Dvě minuty nato Uhryn centroval a Vejvoda trefil hlavou: 2:0!

Jenomže potom přišly individuální chyby a Braník samozřejmě trestal. Ve 21. min. snížil Sýkora do odkryté brány na 2:1 a ve 32. min. po nešťastném faulu Štěpánka, kdy namísto míče zasáhl nechtěně protihráče, Pilař z penalty vyrovnal na 2:2.

Rozhodnutí padlo už čtyři minuty po návratu ze šaten, kdy po přihrávce od Azilinona obešel Špaček i brankáře a poslal míč do odkryté brány: 3:2! Vypracoval si ještě další dvě gólové šance, které však neproměnil, zatímco Vejvoda v ještě výraznější, takřka stoprocentní příležitosti, trefil břevno, od něhož se míč odrazil dolů a ven do pole.

Naše „devatenáctka“ se představí v dalším utkání na hřišti v Souši, na půdě čtvrtého týmu tabulky Baník Most-Souš. Hraje se od 10 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad – ABC Braník 3:2 (2:2)

11. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 19. října 2024 na Vyšehradě. Branky: 7. Uhryn z pen., 9. Vejvoda, 49. Špaček – 21. Sýkora, 32. Pilař z pen. Rozhodčí: Tvrz – Rechnovský, Melnyk. ŽK: Azilinon, Karas – Kacian, Cilenti. Diváků: 60.

Vyšehrad U 19: Fischer – Tesař, Karas, M. Štěpánek, Holubovský (69. Son Šíma) – Řezáč, Uhryn )75. Krasikov) – Špaček, Pytlíček, Azilinon (59. Vítovec) – Vejvoda (59. Tegelbeckers). Na lůavičce byl ještě připraven Binder. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Adam Šavel.

Braník U 19: Jeník – Sup, Blažić (69. Chmelík), Hegedüs, Kacian, Pilař, Hamouda, Marcol (75. Kruliš), Cilenti (75. Döme), Sýkora (69. Fryš), Starý (75. Tychshenko). Trenéři Filip Krhut, Jiří Řemenář a Filip Hejduk.