ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Žáci ve Střešovicích: zabodovala jen oslabená U 14, remizovala 2:2

01. 09. 2024

U 15/U 14 – Ani ve druhém utkání nové sezony se našim starším žákům U 15 nepodařilo bodovat či skórovat: čtyři dny po krčské porážce 0:5 s Mostem neuspěli ani v neděli 1. září ve Střešovicích, kde prohráli 0:3.

Patnáctiletí šemíci pod vedením trenérů Lukáše Splavce a Františka Stolaře sice odehráli na Praze 6 vyrovnané utkání, jenomže inkasovali poprvé velmi brzy po zahájení hry, a sice po rohu a odraženém míči. Podruhé pak po chybě v naší rozehrávce, což bylo v nastaveném čase první půle. Mezitím ještě velmi dobře chytající brankář Tomáš Debnár zneškodnil domácím penaltu, která přitom vůbec neměla být nařízena, byla spíš cosi jako dárek pro Střešovice. Tým hrající celý v zeleném byl ale i tak efektivnější a ve druhé půli přidal ještě třetí gól.

Vyšehrad také skóroval, trefil se kapitán Goran Matič, který se tentokrát věnoval spíš ofenzivní fázi hry. Rozhodčí ale až po jeho gólu pískl údajný faul na hráče domácích kdesi jinde v poli… Takže nejen dost kontroverzní penalta, navíc ještě neuznaný gól hostujícího týmu, který byl podle všeho regulérní a prostě měl platit!

Podobně jako první utkání, také to druhé odehráli mladí šemíci stále ještě s oslabeným kádrem, což se podepsalo na výsledku. Po zlomenině ruky se sice dostal poprvé do mistrovského zápasu Alexandr Brenn, v předchozí sezoně autor osmnácti gólů za U 14, na marodce nebo v trestu (Adam Tesařík) však zůstali ještě další hráči.

U 14 hrající v červených dresech remizovala ve Střešovicích 2:2, přestože trenér Karel Roskowetz postrádal od 44. min. vyloučeného Jana Wierera. Čtrnáctiletí šemíci vyhráli první poločas 1:0, trefil se Bleron Sejdia. Na začátku druhé půle domácí srovnali na 1:1 a pak byl vyloučen Wierer. Navzdory oslabení dal Vyšehrad opět vedoucí gól zásluhou Adriena Šuška, Střešovice ale hned nato srovnaly na 2:2.

V sobotu 7. září naši starší žáci přivítají v Krči soupeře z Roudnice nad Labem. Patnáctiletí hrají od 10 hodin, čtrnáctiletí o dvě hodiny později. Mladší žáci se představí v Sokolově.

U 15: SK Střešovice – Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)

4. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina B), hráno v neděli 1. září 2024 ve Střešovicích. Branky: 2. Karas, 40. (+1) Havlena, 64. Šimek. Rozhodčí: Borč – Pavlík, Vokolek. ŽK: Buleca – Saroian, Štěpanovský. Diváků: 40.

Střešovice U 15: Setinský –  Havlena (64. Červenka), Bouzek (73. Borovec), Karas (63. Macourek), Buleca, Martinka, Pavlík, Bílek, Šimek, Vyhlíd, Kalaš. Trenéři Raphael Belei a Karel Hereš.

Vyšehrad U 15: Debnár – Šnejdar (67. Marcsa), Štěpanovský, Pšenička, Liegert (67. Galič), Neubert (55. Socha), Saroian, Beriša (55. Staněk), Kotlár (46. Holovnych), Brenn, Matič (74. Siládi). Trenéři Lukáš Splavec a František Stolař.

Fotogalerie z utkání U15: ZDE

U 14: SK Střešovice – Slavoj Vyšehrad 2:2 (0:1)

4. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina B), hráno v neděli 1. září 2024 ve Střešovicích. Branky: 41. Kubíček, 53. Bartoň – 13. Sejdia, 51. Šuško. Rozhodčí: Vokolek – Pavlík, Borč. ŽK: Hnízdil – Šuško. Diváků: 55.

Střešovice U 14: Kaplický –  Hnízdil, Fleissig, Svoboda, Baranek (41. Stehlík), Kroupa (72. Hynek), Kubíček (72. Kesner), Sobotka, Korbel, Přikryl (41. Stasiuk), Bartoň (56. Maceček). Trenéři Martin Hemer a Jaroslav Masopust.

Vyšehrad U 14: Knězů (41. Koutný) – Stoklas, Wierer, Datskovskyi, Roskowetz, Jeřábek (75. Cinkl), Šuško, Quast, Bykhovskyi (52. Grassle), Sejdia, Dvořák (46. Dakhno). Trenér Karel Roskowetz.