ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Zahozená penalta a červená karta, ale i tak výhra 3:2 s Dolními Chabry

15. 09. 2024

„A“-muži – Podobně jako v předchozí sezoně, měření sil s Dolními Chabry nešlo ani tentokrát vůbec podle představ. Na rozdíl od loňského ročníku, kdy to dopadlo dvěma remízami, se však povedlo to nejpodstatnější: fotbalisté Slavoje Vyšehrad v neděli 15. září zvítězili 3:2. A protože se jiná utkání 6. kola kvůli velkým přívalům vody nehrála, posunuli se šemíci díky tomu s jedenácti body do čela tabulky přeboru.

Z celkově třiceti střeleckých pokusů domácího týmu se ujal každý desátý. O tři góly se rozdělili oba útočníci: dvakrát se trefil Petr Krčmář a jednou Jiří Heřman. Ne úplně šťastný zápas odehrál naopak kapitán Alexandr Krivosheev: v první půli za stavu 1:0 neproměnil penaltu a deset minut před koncem utkání byl za kritiku verdiktu rozhodčího vyloučen. Hodně přísně, protože kapitán má právo (slušně) vznést své výhrady.

Oproti předchozímu utkání v Kolovratech došlo na dvě změny v základní sestavě: namísto brankáře Lisy a distancovaného Šlegla nastoupili tentokrát Dočekal a Krčmář. Jako první zahrozil z přímého kopu A. Krivosheev, brankář Provazník pro něj nepříjemnou střelu kryl. Ve 14. min. ale jeho protějšek Dočekal poslal dlouhý centr zpoza vlastního vápna až do protější šestnáctky, míč si sklepl Krčmář a přestože mu trochu odskočil, zareagoval a byl u něj znovu jako první a poslal ho k tyči: 1:0! Tohle byla předpisová ukázka důrazu, dravosti a tahu na bránu.

Vzápětí dvakrát zakončoval Müller a zejména první z jeho střel volala po gólu, Provazník ale tentokrát stihl vytěsnit do zámezí. Na druhou stranu měli ve 22. min. vyloženou šanci hosté, Švehlík zprava odcentroval a nabíhající Sevček z malého vápna přestřelil. Tři minuty nato hostující obrana stihla na poslední chvíli zblokovat nadějné zakončení Konopáska a odražený míč Heřman těsně přestřelil. Ve 28. min. byl odpískán faul na Prýmase těsně za hranicí velkého čtverce (uvnitř), A. Krvosheev ale penaltu neproměnil, jeho pokus Provazník kryl.

Chabry ožily, Dočekal musel krýt těžkou střelu Jandy a vzápětí Sevček přestřelil. Vzápětí po rohovém kopu byl vyhodnocen souboj Dočekala s Jandou jako faul domácího brankáře a Matějka z penalty vyrovnal na 1:1. Sedm minut před poločasem měl vyloženou šanci Heřman, zblízka trefil jen brankáře Provazníka.

Ani ne čtyři minuty po návratu ze šaten ale ještě z vlastní poloviny hřiště A. Krivosheev vhodil aut na Heřmana, ten obloučkem našel M. Krivosheeva, jenž se prokličoval zelenou houštinou a krásnou průnikovou přihrávkou našel nabíhajícího Krčmáře, který se vyhnul faulu a napálil balon k tyči: 2:1! Hned po rozehrání ze středu hřiště Heřman doslova ukradl míč Kalousovi a lob nad brankářem Provazníkem, ač nebylo v mokru snadné jej přesně provést, mu vyšel dokonale: 3:1! Dva „slepené“ góly a rázem velmi nadějný stav rozdílem dvou branek…

Přišla řada dalších velmi nadějných útočných akcí, většinou je ale zhatila zbabraná finální přihrávka. A když už ne, své šance neproměnili Prýmas, J. Holan i další hráči v modrých dresech. V 65. min. zahrozil hostující hráč Veselý, svoji velkou příležitost spálil. V 80. min. se situace dost zkomplikovala poté, co byl za komentáře (byť kapitán) vyloučen A. Krivosheev.

V 84. min. přišel zbytečný faul před vlastní šestnáctkou a Matějka z přímého kopu trefil přes zeď k tyči: 3:2. Tím pádem čekal šemíky hektický závěr utkání, ve kterém už ale naštěstí žádný další gól nepadl, a tak zápas, který mohli rozhodnout ve svůj prospěch mnohem dříve, možná dokonce už v prvním poločase, dotáhli k vítězství.

Již ve středu 18. září ve 14.45 hod. doma na Vyšehradě čeká náš tým utkání Poháru Pražského fotbalového svazu alias Teskahor Cupu s Mezinárodním svazem mládeže, což je mužstvo Ukrajinců a nováček I. A třídy. V sobotu 21. září v 10.30 hod. v Záběhlicích dojde na utkání přeboru ČAFC – Vyšehrad.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Vlastní vinou a vlastními chybami jsme si zápas, který mohl skončit rozdílem čtyř až pěti gólů, zkomplikovali. Za stavu 1:0 neproměníme penaltu, vzápětí z ní sami naopak inkasujeme, takže poločas 1:1. V nástupu do druhé půle jsme rychle dali dva góly a měli pak přidat další, jenomže pokazili jsme obrovské množství finálních přihrávek, což nás vytrestalo. Dostali jsme úplně zbytečnou červenou kartu a pak po individuální chybě inkasovali gól z přímého kopu na 3:2, takže jsme se v závěru ještě strachovali o výsledek.“

Hráč Dominik Janda (Dolní Chabry): „Pomohlo nám, že za stavu 1:0 Vyšehrad neproměnil penaltu, zatímco my ano a poločas skončil 1:1. Hned v nástupu do toho druhého jsme však inkasovali dva slepené góly. Přestože domácí dohrávali zápas v deseti, dotáhli zápas do vítězného konce, protože víc chtěli.“

Slavoj Vyšehrad – SK Dolní Chabry 3:2 (1:1)

Praž. přebor (6. kolo), hráno v neděli 15. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 14. a 49. Krčmář, 50. Heřman – 34. a 85. Matějka (první z pen.). Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 6:6. Soupeřem zblokované střely: 11:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 4:3. Rozhodčí: Janšta – Havel, Pauer. ŽK: A. Krivosheev, Heřman, Junek, Prýmas – Jirsa, Klimt. ČK: 80. A. Krivosheev (Vyšehrad). Diváků: 70.  Ve 28. min. neproměnil A. Krivosheev (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad: Dočekal – Řezáč, Stareček, J. Holan, Konopásek – Prýmas, A. Krivosheev, Müller (64. Junek) – M. Krivosheev – Heřman (90. Toman), Krčmář (75. Linha, 90. Klinka). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nedvídek, Romanishak a Štěpnička. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Dolní Chabry: Provazník – Švehlík (76. Škurek), Kalous, Matyáš – Jirsa (67. Palma) – Koutný, Jírovec, Matějka, Klimt – Janda (57. Falešník), Sevček (57. Veselý). Trenér Jiří Šmicer.