TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Bleskové vedení 2:0, pak i třetí gól usnadnily výhru 5:1 na hřišti ČAFC

21. 09. 2024

„A“-muži – Věřme, že se fotbalisté Slavoje Vyšehrad vrátili na vítěznou vlnu. Šest dní po domácí výhře 3:2 s Dolními Chabry zvládli v sobotu 21. září i své vystoupení v Záběhlicích: domácí ČAFC porazili 5:1. Šemíci už po čtyřech minutách hry vedli 2:0 díky gólům bratrů Krivosheevových a po čtvrthodině 3:0 zásluhou trefy Jiřího Heřmana. Po necelé hodině hry skóroval v tomto utkání podruhé kapitán Alexandr Krivosheev a jako poslední rozvlnil síť Čafky deset minut před koncem utkání střídající Otto Šrejber.

Naše mužstvo aktuálně vede tabulku se 14 body, na dalších pozicích ale číhají dva pronásledovatelé, kteří mají odehrán o zápas méně: Dukla Jižní Město a Kunratice.

Oproti předchozímu utkání přeboru s Dolními Chabry došlo na tři změny v základní sestavě: namísto Řezáče, Konopáska a Müllera nastoupili tentokrát Šlegl, Romanishak a Kazda. Hned v úvodní minutě zápasu Šlegl kolmou přihrávkou ještě z vlastní poloviny hřiště, kopírující pravou postranní čáru, nastartoval Krčmáře. Ten přesprintoval bránícího protihráče a před vyběhnuvším brankářem domácích Šivecem ťukl míč na střed M. Krivosheevovi, který už zakončoval z místa penalty do zcela odkryté brány: 0:1!

Ve 4. min. vletěl mezi tři protihráče Krčmář, na prsou posunul míč doleva M. Krivosheevovi, jež zpětnou přihrávkou našel svého bratra a A. Krivosheev z hranice velkého čtverce střelou bez přípravy trefil k tyči: 0:2!

To byl vstup do zápasu jako z říše snů, tlak ale pokračoval dál. Ve 12. min. pronikl do vápna Krčmář a byl faulován obráncem Listopadem, domácí ale byli penalty ušetřeni – hrálo se dál. Podobně jako později po faulu na Šlegla… Heřman lobem z levé strany hřiště přestřelil, o pár vteřin později už ale měl přece jen ruce nad hlavou. Šlegl vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště, míč si vzal Prýmas, prošel z pravé strany přes tři protihráče a z jeho ideální zpětné přihrávky, doslova jako na zlatém podnose, těžil Heřman: 0:3!

Hned nato přišel zmíněný zákrok na Šlegla, ale hrálo se bez přerušení dál. Tým hrající v zelených dresech se až za stavu 0:3 zformoval k účinnější obraně a najednou už nebylo tak snadné se prosazovat. Další vyloženou šanci měl až ve 34. min. z přihrávky A. Krivosheeva Krčmář, ale trefil jen brankáře Šivece. Čtyři minuty nato utekl po levé straně M. Krivosheev, odcentroval na vzdálenější tyč na nabíhajícího Heřmana, ten ale ve skluzu přehodil bránu a vyložená příežitost zůstala nenaplněna.

Po návratu ze šaten vyšel vstup do druhé půle domácím, kteří hned ze své první akce udeřili a Šíma střelou od tyče do brány kontroval na 1:3. Dlužno dodat, že situaci předcházel sice zjevný a evidentní, přesto neodpískaný faul na Prýmase. Modří však měli zápas dál pod kontrolou a nedovolili, aby se dostali pod tlak s hrozbou kontaktního gólu. Tím spíš, když byl v 54. min. po faulu na A. Krivosheeva vyloučen centrhalv domácích Weinfurt. Dvě minuty nato hlavičkoval z bezprostřední blízkosti Prýmas, trefil ale jen strážce domácí brány.

V 59. min. ale po akci Šlegla, Müllera a zpětné přihrávky od Heřmana trefil k tyči A. Krivosheev: 1:4! Svůj druhý gól, tentokrát hlavou, dal i Heřman, ten ale vinou ofsajdu neplatil. V 74. min. Šivec vyrazil těžkou střelu M. Krivosheeva a Heřman z dorážky minul bránu. V 80. min. ale přihrál na gól, který dal Šrejber: 1:5!

V sobotu 28. září náš tým přivítá doma na Vyšehradě nováčka přeboru Čechii Dubeč. Výkop utkání je v 10.15 hod.

Trenér Aleš Deré (ČAFC): „Do utkání jsme nevstoupili dobře: do páté minuty jsme dvakrát inkasovali a předzápasové plány byly pryč. V šestnácté minutě třetí branka a bylo prakticky po zápase. Vyšehrad hrál zkušeně a byl kvalitou někde jinde. Do druhé půle jsme chtěli změnit téměř vše, a chvilku to tak i vypadalo. Přišlo naše snížení po hezké akci a chvilka euforie. Bohužel nadšení opadlo rychle, kdy nás zabrzdila červená karta v 54. minutě. Soupeř si pak zápas pohlídal a přidal ještě dvě branky. Celkově tedy vyhrál zaslouženě a ukázal nám velkou kvalitu. Pro nás opět škola a získání zkušeností, jak se hraje přebor. V týdnu nás čeká dohrávka v Kolovratech a pak opět doma Spoje. Dva těžcí soupeři, tak snad podáme lepší výkon než dnes. Musíme zvednout hlavy a jedeme dál.“

Asistent Jaromír Jindráček (Vyšehrad): „Zasloužené vítězství, skóre však mohlo být ještě vyšší. Od začátku až do konce jsme měli zápas plně pod kontrolou, dali velmi brzy dva góly a po čtvrthodině hry jsme vedli už 3:0. Potom už se vývoj skóre zbrzdil, i když na držení míče to bylo snad 10:90.  Na ne zrovna ideálním povrchu nám chyběl větší klid ve finální i předfinální fázi.“

ČAFC Praha – Slavoj Vyšehrad 1:5 (0:3)

Praž. přebor (7. kolo), hráno v sobotu 21. září 2024 v Záběhlicích. Branky: 48. Šíma – 4. a 58. A. Krivosheev, 1. M. Krivosheev, 15. Heřman, 80. Šrejber. Střely na branku: 4:16. Střely mimo: 2:13. Soupeřem zblokované střely: 0:4. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 1:4. Rozhodčí: Císař – Stěhule, Vlastník. ŽK: Barnet, Chvátal – Romanishak, A. Krivosheev, Prýmas. ČK: 54. Weinfurt (ČAFC). Diváků: 75.

ČAFC: Šivec – Vostárek (81. Chvátal), Kameník, Zaplatílek, Listopad – Yelinskyi – Kolář (34. Šonka), Weinfurt, Šíma – Lejsek (41. Barnet), Novotný (81. Janeček). Trenéři Aleš Deré a Ivo Drahorád.

Vyšehrad: Dočekal – Šlegl, Stareček, J. Holan (69. J. Toman), Romanishak (76. Klinka) – Prýmas (58. Müller), A. Krivosheev, Kazda (69. Šrejber), M. Krivosheev – Krčmář (58. Štěpnička), Heřman. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v Praž. přeboru a Teskahor Cupu

6 – Heřman, 3 – Konopásek, A. Krivosheev, Krčmář, 2 – Kazda (z toho 1 v poháru), M. Krivosheev, 1 – Kankara (v poháru), Klinka (v poháru), Müller, Šlegl, Šrejber.

7 – M. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 5 – Krčmář, 4 – Heřman, Prýmas, 2 – Šlegl, 1 – Dočekal, Jáša (v poháru), Junek, Kankara (v poháru), Kazda (v poháru), Konopásek, A. Krivosheev, Müller.