FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Body se na trávníku v D. Chabrech marně nabízely: U 16 tam padla 0:3

05. 11. 2023

U 17 „B“ – Šílený zápas, po němž byli šestnáctiletí šemíci sami na sebe hodně naštvaní. A oprávněně. V sobotu 4. listopadu se body nejen nabízely, ale přímo vnucovaly, přesto toho rezerva našeho mladšího dorostu nedokázala využít a nechala je ležet na trávníku v Dolních Chabrech. Domácím stačilo proměnit vše, co se proměnit dalo a zbytek zápasu odbojovat. Díky důraznému bránění, včasnému dostupování a maximálnímu nasazení, jaké se v této soutěži mladšího dorostu hned tak nevidí, a také vynikajícímu brankáři, jim to vyšlo.

Naše U 16 měla sice územní převahu, ale hráči kazili přihrávky i na krátkou vzdálenost, moc se nenabízeli, nebyli v pohybu bez míče, a tak šel balon takřka vždy na obsazeného spoluhráče. A když se přece jen někdo v růžovém dresu dostal do šance, tak ji zahodil. Zelenobílým se dařilo téměř vždy iniciativu našich hráčů zblokovat, přerušit a včas zmařit, a dotáhli proto zápas k výsledku 3:0.

Hned po zahájení zápasu přihrával zprava Mohamed Abubakr a našel svého bratra Mustafu, který se rázem ocitl ve vyložené gólové šanci, tu ale neproměnil, trefil jen brankáře Havla. Na něm ztroskotal i Belcou. Po deseti minutách hry přišla první vážnější akce domácích, vyrobili závar před bránou Vyšehradu B a protože hráči hostí v tu chvíli podlehli chaosu a nebyli sto jednoduše odkopnout míč z vlastního vápna, opřel se do něj Belkhir a prostřelil vše, co mu stálo v cestě: 1:0.

Dvě minuty nato vypálil Belcou, jeho nebezpečnou střelu Havel vyrazil, míč získal Mustafa Abubakr, ale opět neproměnil. Ve 20. min. Mustafa přihrával, Belcou z nadějné pozice zakončoval, jenomže přestřelil. Potom přišel na hřiště Dobiaš, což mělo určitě pozitivní vliv na obraz hry, následoval ale další šok: pět minut před poločasem rozhodčí odpískal trochu přísný pokutový kop za ruku Timurbeka (měl ji u těla) a Belkhir z penalty zvýšil na 2:0.

Ani poločasová bouřka v kabině nepomohla, protože hned po zahájení půle domácí Čepelák prošel z vlastní poloviny hřiště přes několik hráčů v růžových dresech jako nůž máslem a nakonec měl i dost sil, aby účinně zakončil: 3:0. Byla to třetí trochu vážnější akce domácích a jejich třetí gól. Za tohoto stavu, ač se naši mladí fotbalisté snažili a měli jasnou územní převahu, se už hrálo špatně, domácím stačilo bořit, přerušovat a odkopávat. Do šance se řítil Dobiaš, bohužel ale zakopl o míč.

Naše U 16 vyšla poprvé v této sezoně střelecky naprázdno a aby toho nebylo málo, ve druhém poločase si obnovil své zranění kolena Patrik Strach.

Naše U 16 odehraje na podzim ještě dva zápasy a oba doma na Vyšehradě: v neděli 12. listopadu v 10 hodin s Ďáblicemi (šesté v tabulce) a v pátek 17. listopadu ve 12.15 hod. se Stodůlky (třinácté v tabulce).

U 17: SK Dolní Chabry – Slavoj Vyšehrad B 3:0 (2:0)

10. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 4. listopadu 2023 v Dolních Chabrech. Branky: 11. a 40. Belkhir (druhá z pen.), 47. Čepelák. Rozhodčí: Heřmánek – Vlček, Tomšů. ŽK: Mikota – Tozbey, Nguyen Duc Tiep, Belcou. Diváků: 30.

Dolní Chabry U 17: Havel – Polák, Mikota, Anděl, Gabriel – Belkhir, Vrabec, Nemanský, Štrupl – Kalaš, Falešník. Na střídání Suda, Šeda a Čepelák. Trenér Jan Škurek.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Tozbey, Steinbauer, M. Frank, Phung Duc Kien – Timurbek – Turunč, Nguyen Duc Tiep – Mohamed Abubakr, Belcou, Mustafa Abubakr. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Forst, Bílek a Dobiaš. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Papa Daouda Gueye.