FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Další vyrovnaný boj U 15, žel také další porážka o dva góly: v Liberci

01. 09. 2020

U 15/U 14 – Starší žáci Slavoje Vyšehrad mají v nejvyšší soutěži své věkové kategorie hodně svízelnou a víc než náročnou pozici a přestože v úvodních dvou kolech nebodovali, svedli dosud dva zcela vyrovnané zápasy. Patnáctiletí šemíci v premiéře sezony doma podlehli 1:3 Teplicím a ve 2. kole prohráli 0:2 v Liberci. Utkání se hrálo v neděli 30. srpna 2020 a Vyšehrad měl hodně blízko k bodovému zisku, shodou nepříznivých okolností to však nevyšlo.

Domácí se ujali vedení už po pěti minutách hry, kdy Nejedlého překonal Novotný: 1:0. Za tohoto stavu a po půlhodině hry byl ve vápně domácích faulován záložník Vyšehradu Zdislav Svoboda, jasná penalta, bohužel však neodpískaná. Dva trestné kopy si vyzkoušel Kheil, ale o chlup přestřelil bránu. Šanci vyrovnat měl Ahizan, leč neproměnil ji. Pět minut před poločasem tak opět Novotný zvýšil na 2:0.

Sedm minut po změně stran došlo k neuvěřitelné situaci, kdy tři naši hráči – Svoboda, Kheil a Ahizan – šli sami na libereckého brankáře, zastavila je však píšťalka rozhodčího. Důvodem byl domnělý předchozí faul. Šance na body se nakonec rozplynula, byť se v liberckém utkání rozhodně daly uhrát.

Útěchou a povzbuzením, kromě solidního výkonu, budiž fakt, že po dvou kolech není naše družstvo poslední, ale dvanácté: pod Vyšehradem jsou v tabulce ještě Pardubice a Jablonec.

Ve třetím kole naši starší žáci přivítají v neděli 6. září v Krči favorita favoritů: Slavii Praha. Patnáctiletí hrají od 10 hodin, zápas čtrnáctiletých má výkop v pravé poledne.

U 15: Slovan Liberec – Slavoj Vyšehrad 2:0 (2:0)

2. kolo České ligy starších žáků U 15, hráno v neděli 30. srpna 2020 v Liberci. Branky: 5. a 35. Novotný. Rozhodčí: Šob – Horvát, Kořínek. ŽK: Havlíček, Novák – Ahizan, Vu. Diváků: 80.

Liberec U 15: Hrečín – Novák, Mazur, Havlíček, Přibyl, O. Vacek, Zítko (60. Olyšar), Pozler (70. Podrazil), Dušák (65. Ondo), Novotný (55. Sokol), Salich (70. D. Vacek). Trenéři Milan Šimoníček, Ondřej Picek a Šimon Čamrda.

Vyšehrad U 15: Nejedlý – Klecker (55. Petr), Dang, Vu Hung, Tesař (62. Mohammed) – Řezáč – Nosek, Bocchetti (68. Vomáčka), Svoboda, Kheil – Ahizan (78. Hrubý). Na lavičce byli ještě připraveni Gálik a Horník. Trenéři Jaroslav Klíma mladší, Allan Kheil, Miroslav Starý a Oleg Martinec.

U 14: Slovan Liberec – Slavoj Vyšehrad 11:0 (8:0)

2. kolo České ligy starších žáků U 14, hráno v neděli 30. srpna 2020 v Liberci. Branky: 7., 10., 16., 23. a 50. Nagy, 3. a 37. Schovanec, 13. Dobeš, 40. Žitňan, 44. Čistecký, 55. Kouřil. Rozhodčí: Šob – Horvát, Kořínek. Bez karet. Diváků: 80.

Liberec U 14: Ministr (41. Primásek) – Brtinský, Schejbal, Dostál (41. Kouřil), Tvercovici, Pospíšil (41. Čistecký), Dobeš (41. Ptáček), Žitňan (41. Kučera), Hrňa (41. Jandáč), Nagy, Schovanec (41. Hovorka). Trenéři Milan Šimoníček, Ondřej Picek a Šimon Čamrda.

Vyšehrad U 14: Škubal – Horník (61. Rakušan), Vu, Azilinon (61. Mustafa Abubakr), Tegelbeckers (61. Pospíšil), Sommer, Gumiňski, Mohammed, Mohamed Abubakr (41. Prachař), Hrubý, Gálik. Trenéři Jaromír Jindráček a Jan Dovrtěl.