FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Jeden gól Vandase v Domažlicích nestačil: prohra 1:3 v 1. kole ČFL

31. 07. 2021

„A“-muži – Podobně jako před týdnem v posledním přípravném utkání ve Zbuzanech, také v premiéře sezony 31. července 2021 v Domažlicích inkasovali fotbalisté Slavoje Vyšehrad tři góly. Domácí Jiskra, patřící k horkým spolufavoritům letošního ročníku ČFL, měla v první půli navrch, přesto byl během pauzy stav 1:1, a to díky vyrovnávacímu gólu Pavla Vandase (na snímku vlevo) po přihrávce od Jana Suchana. Po změně stran se hra vyrovnala a stále ještě za vyrovnaného stavu měli šemíci tři možnosti vstřelit vedoucí branku, ani jednu z nich ale nevyužili. V závěru Domažlice zvýšily na 3:1.

V úvodních dvaceti minutách hry se oba týmy spíš oťukávaly, pak ale převzali iniciativu domácí. A brzy ji také zužitkovali, i když s přispěním pokažené rozehrávky Slavoje na vlastní polovině. Díky tomu ve 26. min. utekl domažlický kapitán Mužík a trefou ke zdálenější tyči prostřelil Koubu: 1:0. Zvýšit mohl Dvořák, ten ale neuspěl.

Slavoj měl do poločasu jedinou vážnější příležitost, a tu také dokázal proměnit. Ve 37. min. stoper Opluštil vybojoval míč na vlastní polovině hřiště, přihrál Suchanovi, ten posunul balon do náběhu Vandasovi, který přehodil lobem brankáře Brycha: 1:1!

Po obrátce měli šemíci tři velmi dobré šance ujmout se vedení, bohužel zůstalo jen u nich. Nejmladší hráč týmu útočník Vojta trefil do místa, kde stál gólman domácích, jeho střela navíc postrádala razanci, zatímco Suchan a Drobílek při svých střeleckých pokusech jen velmi těsně minuli prostor mezi třemi tyčemi.

V 73. min. Mužík z trestného kopu přestřelil zeď hráčů v červených dresech, falšovanou střelou trefil pod břevno a dostal Jiskru už podruhé do vedení: 2:1. Ve zbývajícím čase, ve snaze opět vyrovnat, hostující tým vsadil na ofenzivní kartu a stoper Opluštil se posunul až do útoku. Do odkryté defenzivy si v 88. min. naběhl Mlynařík a definitivně pojistil výhru Domažlic: 3:1.

V utkání 2. kola ČFL šemíci přivítají doma na Vyšehradě béčko druholigové Příbrami. Hraje se v sobotu 7. srpna od 10.15 hod.

Trenér Pavel Vajgl (Domažlice): „Nejprve bych chtěl vyseknout poklonu soupeři. Vyšehrad, ačkoliv mu odešlo několik hráčů, byl na nás velice dobře připraven, a to jak po fyzické, tak i taktické stránce. Myslím, že bude hrát na špici třetiligové tabulky. Utkání se muselo divákům líbit. Mrzí mě ale, že poté, co jsme vstřelili první gól, nepřidali druhý. Šance na to byly. Místo toho soupeř do poločasu vyrovnal. Máme ale fyzicky výborně připravené hráče, díky čemuž hrajeme náročný a účelný styl. Ke konci jsme měli víc sil a zaslouženě zvítězili. Klobouk dolů před soupeřem i našimi hráči, všichni odběhali maximum. Dosáhli jsme týmového vítězství, kterého si moc vážíme.“

Asistent Ondřej Švejdík (Vyšehrad): „Podle obrazu hry měly spíš navrch Domažlice, podle počtu šancí by však byla určitě spravedlivější remíza. Bohužel chyběly nám nejen větší přesnost a důraz při zakončení, ale také odvaha.“

Jiskra Domažlice – Slavoj Vyšehrad 3:1 (1:1)

ČFL (1. kolo), hráno v sobotu 31. července 2021 v Domažlicích. Branky: 26. a 73. Mužík, 88. Mlynařík – 37. Vandas. Rozhodčí: Nenadál – Drábek, Bednář. ŽK: D. Černý, Mužík, Došlý, Dvořák – Topol, Kubeš. Diváků: 423.

Domažlice: Brych – Mužík, Bauer, Limberský, Uzlík (81. Brabec), Rychnovský, Hrubý (25. D. Černý), Došlý (68. Pinc), Mlynařík, Pavlík (81. Kuhajda), Dvořák. Trenéři Pavel Vajgl, Petr Dobrý a Tomáš Holík.

Vyšehrad: Kouba – Topol (74. Mlejnek), Opluštil, Šandera, Tvaroh (89. Melíšek) – Kubeš (89. Matějíček), Hroník, Suchan, Vandas (89. M. Markovych) – Drobílek – Vojta (58. Tokar). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Lorenz a Kankara. Trenéři Jaroslav Klíma, Ondřej Švejdík a Vladimír Pokorný.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 A-tým