ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

Juniorka inkasovala v Radotíně gól až v 94. minutě a prohrála 0:1

08. 08. 2020

„B“-muži – Více než devadesátiminutová dřina v náročném počasí přišla hned na úvod nové sezony pražského přeboru vniveč. Juniorka Slavoje Vyšehrad nastoupila v sobotu 8. srpna 2020 v Radotíně sice jen s jedinou posilou z kádru A-mužstva, brankářem Petrem Dočekalem, ale i tak měla blíž k vítězství než domácí. K těm se nakonec přiklonilo sportovní štěstí, protože ve čtvrté minutě nastaveného času dali jediný gól utkání, a tak zvítězili 1:0. Naše juniorka přišla nejen o body, ale i o vyloučeného Františka Babku. Ani Radotín však nedohrál kompletní, červenou kartu totiž viděl i bývalý hráč Vyšehradu Jan Bazal.

První velmi nadějnou šanci měl ve 12. min. utkání Kankara, po níž se jen chytil za hlavu – střela bez přípravy z voleje mu totiž nesedla a skončila v rukou Saladiaka, tj. bývalého gólmana dorostu Vyšehradu. Ve 21. min. po zpětné přihrávce od Maceje pálil M. Klán z hranice velkého čtverce a z otočky půl metru nad. Ve 37. min. F. Babka přihrál doprava Macejovi, ten odcentroval před bránu, kde hlavičkoval M. Klán, jenomže Saladiak balon kryl. Šanci měl i F. Babka, nedokázal však najít prostor k účinnému zakončení ani přihrávce spoluhráčům.

Šest minut před pauzou prověřil pozornost Dočekala ostrou ranou domácí útočník Bureš.

Pět minut po změně stran došlo k prvnímu z několika fatálních momentů v průběhu druhé půle, jež v konečném úhrnu stály naši juniorku body. V souboji o míč na půlící čáře jeden z domácích hráčů šlápl F. Babkovi na ruku, ten se zvedl a strčil do něj oběma rukama, za což viděl ihned červenou kartu.

Paradoxně v oslabení modří ještě zvýšili tlak na domácí bránu, místy se hrálo dlouhé minuty na jejich polovině. V 55. min. po Kubkově rohu hlavičkoval u bližší tyče zády k bráně M. Klán, míč prolétl malým vápnem těsně kolem vzdálenější tyče do zámezí. V 75. min. vypálil téměř ze třiceti metrů dělovku Kubek, Saladiak vyrazil. V 76. min. pronikajícího Kubka fauloval bývalý hráč Vyšehradu Bazal, viděl druhou žlutou kartu, a musel tudíž předčasně pod sprchy. Síly se početně znovu vyrovnaly.

V 86. min. po faulu na Maceje před šestnáctkou pálil z trestného kopu Kubek, míč sice prolétl domácí zdí, jenomže neměl potřebnou razanci a Saladiak jej kryl. Tlaku na domácí bránu zkrátka chyběl potřebný efekt.

Ve třetí minutě nastaveného času Dočekal poslal balon až do vápna domácích, kde se míč po třech odrazech dostal k Macejovi. Kapitán Vyšehradu B se díky čtyřem rychlým krokům probil přes dvojici protihráčů a dostal se sám na penaltovou značku, vyběhnuvší Saladiak mu však vyloženou šanci zmařil a téměř jistý gól v radotínské síti odvrátil.

Nedáš – dostaneš… Ve čtvrté minutě nastaveného času přišla chyba v rozehrávce na polovině domácích, ti přešli do rychlého kontru a v čase 93:15 min. vstřelil radotínský záložník Doležal do odkryté brány dost laciný vítězný gól: 1:0. Bylo to hodně bizarní zakončení zápasu, který měla juniorka šemíků i bez posil z áčka vítězně zvládnout. Namísto tří bodů však nezískala ani jeden.

Modrý dres Slavoje Vyšehrad oblékl poprvé v tomto střetnutí úplně nový hráč: záložník Aleksandr Emelianov, jenž přišel v průběhu týdne z TJ Spoje Praha.

V dalším mistrovském utkání pražského přeboru Vyšehrad B přivítá v sobotu 15. srpna na domácí půdě Třeboradice. Výkop je ve 14 hodin.

Trenér Jaroslav Louda (Radotín): „Tým Vyšehradu byl jednoznačně fotbalovější, nicméně my jsme zápas zvládli a dovedli do vítězného konce díky obrovské vůli, bojovnosti a zodpovědnosti. Za to kluci zaslouží poděkování. Už proto, že to zvládli v takovém horku. Gól v nastaveném čase už jen korunoval naši velkou snahu a úsilí nejen v tomto utkání, ale vlastně i v celé přípravě.“

Trenér Vladimír Pokorný (Vyšehrad B): „Pro nás velmi smolné utkání, které jsme měli vyhrát, namísto toho jsme však vyšli nakonec naprázdno. Hru jsme měli pod kontrolou i v době, kdy jsme hráli oslabeni o vyloučeného Frantu Babku, jenomže z řady gólových příležitostí jsme nebyli sto proměnit ani jednu. Ještě v nastaveném čase za stavu 0:0 měl vyloženou šanci Jaro Macej, ale brankář Saladiak ho vychytal a vzápětí jsme inkasovali jediný gól zápasu my. Takže místo výsledku 0:1 to skončilo 1:0 pro domácí. Už v přípravě jsme měli se zakončením problémy, a v prvním mistrovském utkání se tohle bohužel jen potvrdilo. Nastoupili jsme s řadou hráčů, kteří vyšli právě z dorostu, nebo jsou stále ještě dorostenci, a ti ještě nemají potřebné zkušenosti ve fotbale dospělých. Jedinou cestou ke zlepšení je proto intenzivně na sobě pracovat se čtyřmi tréninky v týdnu.“

Olympia Radotín – Slavoj Vyšehrad B 1:0 (0:0)

Předehrávané 15. kolo praž. přeboru, hráno v sobotu 8. srpna 2020 v Radotíně. Branka: 90. (+4) Doležal. Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:7. Soupeřem zblokované střely: 2:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Jakl – Stěhule, Stránský. ŽK: Bazal, J. Ježdík, Šíl – Kubek. ČK: 76. Bazal – 50. F. Babka. Diváků: 90.

Olympia Radotín: Saladiak – Tyburec, Šíl, J. Ježdík (46. Zeman), Bazal – Hollý (66. Podzemský), Kubišta, Císařovský, Doležal – Louda ml. (70. Horníček), Bureš. Trenéři Jaroslav Louda a Karel Klíma.

Vyšehrad B: Dočekal – Stareček, Novichikchin, Kubek, Pryshlyuk – F. Babka, Macej, Drozd (50. Emelianov), R. Procházka (50. Ratner) – M. Klán (83. V. Markovych), Kankara (82. Topol). Na lavičce byl ještě připraven brankář Zvoníček. Trenéři Vladimír Pokorný a Jaroslav Klíma.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2019 / 2020 B-tým