ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Juniorka plichtila s Pragou B 2:2; alespoň bod vynesly góly Kankary

10. 08. 2024

„B“-muži – Před rokem v premiérovém utkání I. B třídy měla rezerva šemíků plně pod kontrolou utkání s Pragou B, již porazila na jejím hřišti 4:2. Tři body se očekávaly i letos, kdy se navíc nehrálo ve Vysočanech, ale ve Štěrboholích. Byl z toho však pouze jeden, navíc remízu 2:2 zachraňoval až ve třetí minutě nastaveného času vyrovnávací trefou Tomáš Kankara (na snímku). Ten dal v prvním utkání sezony oba góly Vyšehradu B.

Na štěrboholské umělce miniaturních rozměrů nebylo vůbec snadné se uvolnit a prosadit vůči soupeři, jenž vsadil zejména na pozornou a důslednou defenzivu. Zrodily se tak jen pološance, které měli Kankara, Borský a Linha.

Po změně stran Vyšehrad B pokračoval ve snaze o kombinaci a tlak na pragováckou bránu, jenomže po deseti minutách druhé půle a autovém vhazování, kdy balon letěl na bližší tyč, hlavičkoval Benda: 1:0. V 70. min. střídající Mohammed zleva odcentroval do vápna a z jeho zpětné přihrávky těžil střelou k tyči Kankara: 1:1! Potom se přesunul do útoku i Jáša, který také měl velmi dobrou příležitost dát vedoucí gól, ale z malého vápna přestřelil. Stejně dopadl Linhův pokus, dvě výborné možnosti se tak rozplynuly.

Nedáš – dostaneš a v 89. min. šla podruhé do vedení Praga B: Havránek dal na 2:1. Ve třetí minutě nastaveného času Linha rozehrál zprava z 25 metrů přímý kop, Kankara vyhrál osobní souboj s bránícím protihráčem a vyrovnal: 2:2!

Ve druhém kole I. B třídy v sobotu 17. srpna ve 13 hodin rezerva šemíků přivítá doma na Vyšehradě tým Slovanu Bohnice.

SK Praga Vysočany B – Slavoj Vyšehrad B 2:2 (0:0)

1. kolo pražské I. B třídy (skupina A), hráno v sobotu 10. srpna 2024 ve Štěrboholích (hřiště UMT). Branky: 56. Benda, 89. Havránek – 70. a 90. (+3) Kankara. Rozhodčí: Hájek – Černý, Beringer. ŽK: Michalík, Havránek – Dimitrov, Kankara. Diváků: 30.

Praga B: Janda – Macháč, Přída, Sedláček, Benda (72. Chaloupecký), Dupal, Matýsek, Pašava (63. Stolař), Michalík (72. Havránek), Vobecký (63. Daněček), Ostapiv (63. Komar). Trenéři Lukáš Paiskr a Jaroslav Janda.

Vyšehrad B: Švábenický – Borský, J. Toman, Stareček, Krejčí – Krasikov, Jáša, Linha, D. Holan (46. Mohammed) – Kankara, Dimitrov (67. Nguyen Tien Hung). Trenér Jaromír Jindráček.