FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Kankara dvěma góly zařídil výhru Vyšehradu 2:1 nad Střešovicemi

25. 05. 2024

„A“-muži – Dukla Jižní Město, Podolí, Braník, Viktoria Žižkov B, Královice a Střešovice: tohle je až dosud šest týmů, na jejichž úkor si fotbalisté Slavoje Vyšehrad připsali v letošní sezoně plný počet šesti bodů. V sobotu 25. května porazili Střešovice 2:1, když oba góly vstřelil střídající Tomáš Kankara (na snímku Martina Hubáčka), přičemž u zrodu obou byl Miroslav Krivosheev. Kankara dal na jaře, přesněji za posledních pět týdnů, už 13 branek, z toho 5 za áčko v přeboru a 8 za béčko v I. B třídě (včetně toho nedělního za béčko proti Střešovicím B).

Šemíci ale zaplatili za čtvrté vítězství v řadě hodně nepříjemnou daň: přišli o vážně zraněného Matěje Prýmase, jenž utrpěl zlomeninu klíční kosti a musel už po čtvrthodině hry odstoupit. V sestavě jej nahradil právě Kankara.

Tři kola před koncem sezony má čelo tabulky stejnou podobu jako před týdnem: vede ji Přední Kopanina s náskokem šesti bodů před druhým Vyšehradem a a sedmi bodů před třetím Tempem. Další týmy už do bojů o první tři příčky nezasáhnou.

Oproti předchozímu utkání na Motorletu došlo na dvě změny v základní sestavě: namísto zraněných Matějíčka a Jákla nastoupili Jáša (ten se naopak po zranění vrátil) a Kubies. V zelenobílém dresu soupeře se objevili tři bývalí hráči (dorostu) Vyšehradu Charvát, Máče a střídající Rothe.

A byl to právě Máče, který se po výkopu brankáře Rychlíka dostal v 9. min. do vyložené šance, ani natřikrát ale nepřekonal brankáře Lisu. Ve 14. min. už pohroma přišla, nebyla to však obdržená branka. Střešovický bek Veselý fauloval u postranní čáry Prýmase a ten musel s vážným zraněním odstoupit ze hry.

Nahradil jej Kankara, který se už ve 22. min. prosadil zleva přes dva bránící protihráče a z jeho zpětné přihrávky pohotově zakončoval Heřman, trefil žel jen brankáře Rychlíka. Ve 26. min. ale M. Krivosheev ve středovém kruhu sebral míč Vodrážkovi, ihned bleskově vyrazil na zteč, na malém vápně posunul míč na Kankaru. Ten ho zasáhl špičkou kopačky dříve než vracející se obránce Bialek a poslal jej zblízka do sítě: 1:0!

Tři minuty nato Kubies zpětnou přihrávkou vyzval Kankaru k dalšímu gólu, ten z bezprostřední blízkosti trefil jen Rychlíka. Ve 34. min. ale Jáša na půlící čáře přiťukl nakrátko M. Krivosheevovi, který pohotovou křížnou přihrávkou ihned nastartoval Kubiese, jenž zleva přelstil Bialka a z jeho zpětného centru se prosadil opět nabíhající Kankara: 2:0!

Ve 37. min. na druhé straně hřiště centroval zprava (od vstupu do areálu) Yarullin, trefil do připažené ruky J. Holana. Sudí chvilku váhal, pak ale zapískal a ukázal na bílý bod. Fotbalista dánského původu Grunnet-Jensen penaltu neproměnil, překopnul bránu!

Ve druhé minutě nastaveného času první půle založil další akci Heřman pohotovým pasem z poloviny hřiště na Kubiese, ten opět zleva zpětnou přihrávkou našel Kankaru, který mohl už před poločasem dosáhnout hattricku, jenomže z malého vápna trefil pouze Rychlíka.

V 56. min. vběhl s míčem do šestnáctky Kankara a na malém vápně jej zastavil P. Věchtík způsobem, který mohl (a nejspíš i měl) být vyhodnocen jako penalta, nicméně hrálo se dál. Po hodině hry ke všemu přišla chybná přihrávka nakrátko ve středovém kruhu, která měla zlé následky. K míči se dostal zadarmo Rek a poslal ho do brejku Yarullinovi, který se zasekávačkou odpoutal od J. Holana a trefil přesně na vzdálenější tyč: 2:1.

Tým z Prahy 6 dal zčistajasna kontaktní gól, nicméně do vyložené šance se už ve zbývající části utkání nedostal, byť v 69. ´min. musel Lisa zneškodnit Rotheho ostrou střelu z 25 metrů, mířící do šibenice.

Střešovice ve snaze vyrovnat otevřely hru a pro tým hrající v modrých dresech se zrodila spousta možností udeřit do odkryté obrany, a přidat tak pojistku. Do vyložených šanxí se dostali zejména Heřman, Kankara a Slapnička, nicméně gól už nepadl.

Zbývají už jen tři kola: v sobotu 1. června od 10 hodin zápas v Uhříněvsi, v sobotu 8. června od 10.30 hod. v Třeboradicích a nakonec v sobotu 15. června rovněž od 10.30 hod. doma s Tempem.

Trenér Jaroslav Klíma (Vyšehrad): „Ještě za stavu 0:0 jsme přestáli velkou šanci soupeře a pak už za stavu 2:0 i penaltu. Měli jsme však další příležitosti, v první půli to bylo na šance tak 7:3. Ve druhé půli jsme měli možnost jít do brejku tří na jednoho, ale pokazili jsme ho natolik, že z toho vzešel protiútok a kontaktní gól Střešovic, které se pak sice snažily vyrovnat, ale do větší šance jsme je už nepustili. Sami jsme naopak mohli několikrát zvýšit. Už před zápasem jsme postrádali dva zraněné hráče základní sestavy a v první půli se nám pak zranili další dva, kteří museli odstoupit. Je těžké se výsledkově prosadit, když znovu postrádáme hodně zraněných hráčů.“

Trenér Richard Havlík (Střešovice):V první půli jsme nehráli dobře, nechávali dlouhé hřiště a nedostupovali soupeře, který nás z dlouhých nákopů potrestal. A neproměnili jsme penaltu. Ve druhé půli, po určitých změnách, byla naše hra o něco lepší. Museli jsme riskovat a Vyšehrad chodil do brejků, které ovšem neproměňoval. Snížili jsme sice na 2:1, ale už nám chyběl ten krůček k tomu, abychom vyrovnali. Gratuluji soupeři k zisku tří bodů.“

Slavoj Vyšehrad – SK Střešovice 2:1 (2:0)

Praž. přebor (28. kolo), hráno v sobotu 25. května 2024 na Vyšehradě. Branky: 26. a 34. Kankara – 61. Yarullin. Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 7:5. Soupeřem zblokované střely: 1:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 6:5. Rozhodčí: Zloch – Plášil, Eiselt. ŽK: Lisa, J. Holan, Slapnička, trenér Klíma – Veselý, D. Věchtík. Diváků: 50.  Ve 38. min. neproměnil Grunnet Jensen (Střešovice) penaltu.

Vyšehrad: Lisa – Jáša, Kazda (46. Linha), J. Holan, Romanishak – Müller, Slapnička, M. Krivosheev, Prýmas (17. Kankara) – Kubies, Heřman. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Ženatý, Škop, Přech a Nechepurenko. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.

Střešovice: Rychlík – F. Veselý (20. P. Věchtík), Němec, Bialek, Charvát – Šimon (46. D. Věchtík), Vodrážka (73. P. Junek), Yarullin, Hůlka (46. Rek) – Grunnet Jensen (57. Rothe), Máče. Trenéři Richard Havlík, Roman Kubíček a Martin Štyks.

Střelci branek Slavoje Vyšehrad v přeboru a Teskahor Cupu

29 – Heřman, 8 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 7 – Krčmář, 6 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 5 – Kankara, Müller, 4 – Matějíček (z toho 1 v poháru), 3 – Kazda, A. Krivosheev, 2 – F. Babka, J. Holan, Junek, Pryšljuk, 1 – Dimitrov (v poháru), Jákl, Jáša, Mohammed (v poháru).

20 – Prýmas (z toho 2 v poháru), 19 – M. Krivosheev (z toho 1 v poháru), 17 – Heřman, 16 – Matějíček (z toho 2 v poháru), 14 – A. Krivosheev (z toho 2 v poháru), 10 – Junek, 8 – Krčmář (z toho 1 v poháru), 6 – Kubies (z toho 1 v poháru), 4 – Jákl, Pryšljuk, Romanishak, Slapnička, 3 – J. Holan, 2 – Jáša, Lískovec (z toho 1 v poháru), Souček, Vodička, 1 – F. Babka, Dimitrov, Kankara, J. Klíma ml., Lisa, Müller, Přech, Škop.