FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Na lídra tabulky byli krátcí: šemíci podlehli doma celku Pardubic 0:2

09. 11. 2019

„A“-muži – Týden po prohře v Brně fotbalisté Slavoje Vyšehrad nestačili ani na dalšího adepta postupu do nejvyšší soutěže. V sobotu 9. listopadu na Strahově, v přímém televizním přenosu, prohráli v utkání 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s vedoucími Pardubicemi 0:2. Náš tým vyšel nejen bodově naprázdno, ale poprvé na domácí půdě i střelecky naprázdno.

Východočeši potvrdili jednak své čelné postavení v soutěži, jednak nesporné herní kvality. Pokud byla šance uhrát s nimi příznivější výsledek, tak ještě díky šancím v prvním poločase, kdy se dostali do zakončení kapitán Pouček, hlavičkující Kozel a také Drobílek, všichni tři ale minuli bránu hostí. Šemíci v polovině sezony figurují se ziskem 14 bodů na dvanáctém místě tabulky, za dva týdny je ale ještě na pořadu předehrávané 16. kolo.

Oproti brněnskému střetnutí došlo ke třem změnám v základní sestavě. Namísto Dočekala se vrátil do branky Otáhal a v poli se za Švejdíka s Čvančarou objevili Verner a Vejvar.

Již ve 2. min. si připsal první střelecký pokus pardubický Kohút, opravdovou příležitost měl ale o minutu později domácí tým. Zleva odcentroval Jablonský a kapitán šemíků Pouček, tísněný bekem Čelůstkou, v pádu přestřelil.

Na obou stranách se pak urodilo jen několik náznaků šancí, až ve 24. min. odcentroval opět z levé strany Vejvar a nabíhající Kozel hlavičkoval koníčkem nad bránu. To už byla vyložená gólová šance a Kozlovi zabránil ve skórování nejspíš jen fakt, že při výskoku se musel pootočit, aby se dostal k zakončení.

Dvě minuty nato měl naopak na druhé straně velmi dobrou příležitost pardubický kapitán Jeřábek, který hlavičkoval po rohovém kopu, Otáhal byl však na místě. Ve 32. min. se dostal do šance Jeřábkův spoluhráč Solil, ale Vejvar stihl jeho střelu včas zblokovat.

Ve 37. min. to už ale pardubickému záložníkovi vyšlo, po zdařilé kombinaci hostujícího týmu a finální přihrávce od Černého otevřel skóre právě Solil: 0:1.

Ve 40. min. Drobílek přesprintoval po levé straně Šejvla a probil se až do šestnáctky, v nadějné pozici ale bohužel minul bránu.

Po návratu ze šaten v úvodní čtvrthodině druhé půle toho moc vidět nebylo, přesně po hodině hry ale favorit z východu Čech podruhé udeřil. Další velmi dobrou kombinaci zakončil přesnou střelou k tyči Hlavatý, jenž se prosadil mezi třetmi bránícími hráči v modrých dresech: 0:2.

Šemíci se dostali ke své první střele ve druhé půli až v 64. min. zásluhou Šanderova pokusu zdálky. Mnohem větší příležitost měl ale o tři minuty později na druhé straně Černý, jenž ale minul.

Východočeši kontrolovali své dvoubrankové vedení. I když čtvrt hodiny před koncem po Šanderově trestném kopu z levé strany mohl snížit střídající Šandera, nehlavičkoval však bránu. Ještě v 89. min. měl velkou šancí snížit Mareš, hlavičkující z malého vápna, na brankové čáře však odvrátil gól Jeřábek.

V utkání 16. kola F:NL, posledním v tomto kalendářním roce, se tým Slavoje Vyšehrad představí v pátek 22. listopadu od 18 hodin v Ústí nad Labem.

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Pardubice prokázaly, že jsou právem na prvním místě tabulky. Rozdíl byl v síle kombinační hry, protože soupeř měl velkou kvalitu uprostřed hřiště a dokázal podržet balon. Naopak my jsme spoustu míčů ztráceli, z čehož pak vyplynula převaha Pardubic i jejich vedoucí branka. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, chyběl nám však impulz a možná i víc emocí k tomu, abychom utkání zvrátili. Pomohla by nám vydařená akce, moment překvapení a kontaktní branka, to tam ale tentokrát nebylo a soupeř si zkušeně ohlídal své vedení až do konce. Ač jsme bojovali a snažili se, na takového protivníka to nestačilo. Měli jsme v první půli tři možnosti dát gól, Pouček, Kozel a Drobílek, ale neproměnili je: na rozdíl od Pardubic, které ukázaly velkou kvalitu v pokutovém území. Bohužel se nám zranil před zápasem Laňka, a tak nemohl nastoupit, ani Čvančara není stoprocentní a od zápasu s Jihlavou chybí dlouhodobě zraněný Veselý. Zranění nás limitují.“

Trenér Pardubic Jaroslav Novotný: „Jsme rádi, že utkání máme zdárně za sebou a uhájili jsme podzimní první místo. V první půli jsme sice měli územní převahu a náznaky šancí, ale až sedm minut před poločasem se nám podařilo skórovat. To nás zklidnilo a ve druhé půli se nám dařilo být i nadále aktivní. Díky tomu jsme dali druhý gól, a úspěšně tak zakončili celý podzim. Poděkování zaslouží nejen hráči, ale i fanoušci, kteří nás doprovodili do Prahy.“

Slavoj Vyšehrad – FK Pardubice 0:2 (0:1)

15. kolo F:NL, hráno v sobotu 9. listopadu 2019 na Strahově. Branky: 38. Solil, 60. Hlavatý. Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:5. Soupeřem zblokované střely: 3:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:0. Rozhodčí: Cihlář – Vaňkát, Váňa. ŽK: Hlavatý (Pardubice). Diváků: 386.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Mareš, Jablonský – Kozel (70. Alexandr), Verner – Pouček, Drobílek  (84. Rataj), Vejvar (60. Čvančara) – Mashike. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Drozda a Hani. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

Pardubice: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Kohút (90. Sokol), Solil, Hlavatý (86. Čihák), Zifčák – Černý (83. Miker). Trenéři Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí a Martin Shejbal.