ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Na závěr přípravy zmoklé vítězství 5:4 nad celkem Poříčí nad Sázavou

02. 08. 2024

„A“-muži – Stejně jako o dva dny dříve na hřišti Spojů, také v pátek 2. srpna v Chotýšanech inkasovali fotbalisté Slavoje Vyšehrad čtyři góly, velký rozdíl byl však v tom, že tentokrát jich pět vstřelili. Ve čtvrtém a posledním přípravném duelu před zahájením nové sezony tak šemíci porazili soupeře z Poříčí nad Sázavou 5:4.

Do sítě Posázavanu se dvakrát trefil Jiří Heřman, jednou pak Matěj Müller, Petr Krčmář a Zbyněk Konopásek. Náš tým vedl už 5:1, pak ale dávali góly už jen domácí a v závěru téměř vyrovnali.

Utkání se mělo hrát původně v Poříčí nad Sázavou, kde ale bylo hřiště pod vodou, a tak byl zápas narychlo přesunut do Chotýšan. V sestavě Vyšehradu se objevil i dorostenec Řezáč, který byl ve 12. min. společně se Štěpničkou u zrodu první gólové akce. Ve skluzu dorážkou na přední tyči ji zakončil Müller: 0:1! Tři minuty nato po akci Konopáska a Štěpničky zleva odcentroval Krčmář a Heřman zvýšil: 0:2! Za další dvě minuty ale domácí Matoušek kontroval na 1:2.

Ve 34. min. střelu Krčmáře k tyči domácí brankář vyrazil. Tři minuty nato už to ale Krčmářovi vyšlo, když převzal přihrávku od Konopáska, zatáhl míč po levé straně hřiště a přesnou střelou po zemi ke vzdálenější tyči skóroval: 1:3! Vzápětí přihrál Štěpničkovi, ten ale přestřelil.

Dvě minuty po zahájení druhé půle Heřman vystihl chybnou rozehrávku soupeře, běžel sám na brankáře a proměnil: 1:4! Do gólové šance si vzápětí naběhl Konopásek, ale brankář Poříčí ho vychytal. V 53. min. si to po akci Štěpničky a Heřmana Konopásek zopakoval a tentokrát byl úspěšný: 1:5! Nakonec se ukázalo, že tohle byl vítězný gól.

Jenomže hned po rozehrání ze středového kruhu v 54. min. domácí Verner upravil na 2:5. Sestava Slavoje se postupně radikálně obměnila, do hry se dostali i hráči z lavičky. I tak bylo několik šancí, které měli například Konopásek nebo hlavičkující Borský, další gól ale už tým Vyšehradu nepřidal. Naopak v 65. min. a 87. min. Baštýř dvěma góly snižoval na 3:5 a 4:5. Několik dalších těžkých situací vyřešil brankář Lisa. V poslední minutě utkání ho ale zachránila od vyrovnávací branky jen tyč a hned nato  odpískal sudí konec.

V sobotu 10. srpna v 10 hodin už vstoupí fotbalisté Vyšehradu do nového ročníku Pražská teplárenská přeboru. Na hřišti v Kolodějích přivítá šemíky Viktoria Žižkov B.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou – Slavoj Vyšehrad 4:5 (1:3)

Přípravné utkání, hráno v pátek 2. srpna 2024 v Chotýšanech. Branky: 65. a 87. Baštýř, 17. Matoušek, 54. Verner – 15. a 47. Heřman, 12. Müller, 37. Krčmář, 53. Konopásek. Střely na branku: 11:12. Střely mimo: 5:4. Soupeřem zblokované střely: 0:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Rozhodčí: Garaja – Brýl, Kovář. Bez karet. Diváků: 35.

Vyšehrad: Lisa – Řezáč (66. Pryšljuk), Šlegl, J. Holan, Konopásek – Müller (77. Borský), A. Krivosheev (46. Linha), Štěpnička (60. J. Toman), Klinka (60. Škop) – Heřman (66. Dimitrov), Krčmář (55. Kankara). Na lavičce byl ještě připraven brankář Ženatý. Trenéři Jaroslav Klíma a Jaromír Jindráček.