FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Na Žižkově prohra 0:1; šemíci měli v závěru derby příležitost vyrovnat

06. 10. 2019

„A“-muži – Navzdory veškeré snaze se ani ve druhém pražském derby v podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepodařilo fotbalistům Slavoje Vyšehrad bodovat. V neděli 6. října na Žižkově podlehli v utkání 11. kola domácí Viktorii vinou jediné inkasované branky po půlhodině hry, a zůstali tak s deseti body na 12. místě tabulky. Největší šanci alespoň vyrovnat měli šemíci v 84. min., kdy domácí brankář Švenger vychytal Lukáše Veselého a vzápětí Ondřej Švejdík trefil tyč žižkovské svatyně. Náš tým tak vyšel počtvrté na podzim střelecky naprázdno.

Do základní sestavy se vrátili Šandera s Ratajem, kteří oproti předchozímu utkání s Varnsdorfem nahradili Pardubského a zraněného Poučka. V úvodní půlhodině hry toho ale před oběma brankami moc vidět nebylo, jen dva náznaky na obou stranách. Na té domácí se pokoušeli neúspěšně o zakončení Martan s Divišem, zatímco na straně hostí obránci Nitrianský a Šandera. První z nich sice trefil z trestného kopu k tyči, zkušeného brankáře Švengera ale nepřekvapil, zatímco druhý z nich po náběhu ze své pravé strany vysoko přestřelil.

Ve 30. min. však rozhodli červenobílí o osudu celého utkání. Bývalý hráč Vyšehradu Tusjak zleva odcentroval, v šestnáctce našel hrotového útočníka Diviše a ten střelou bez přípravy k tyči překonal Otáhala: 1:0.

Další šanci měl po dalším Tusjakově centru Bazal, ten už ale přestřelil. Z protiútoku se dostal k zakončení kapitán Vyšehradu Drobílek, jeho střelu domácí zadáci zblokovali. Minutu nato na Laňkův centr z levé strany nabíhali L. Veselý i Rataj, nestihli však zasáhnout míč a ten proletěl na druhou stranu hřiště. Ještě lepší příležitost měl vzápětí po dalším centru zleva Kozel, trefil však jen střed brány a tím pádem i brankáře Švengera.

Pět minut před pauzou zakončoval z dvaceti metrů domácí záložník Urbanec, Otáhal jeho střelu chytil.

Deset minut po návratu ze šaten domácí zahrávali svůj první rohový kop, a hned z toho vzešly dvě gólové šance. Obě měl Ekvádorec Batioja: napoprvé trefil zblízka bránící hráče Slavoje a napodruhé ho vychytal Otáhal.

V 62. min. si na Drobílkův pas z pravé strany naběhl Verner, prosmýkl se mezi dvěma protihráči a těsně před velkým čtvercem vypálil, bohužel jen těsně přestřelil žižkovské brány.

V 75. min. Otáhal vyrazil hodně ošemetnou Bazalovu střelu k tyči. Z dorážky už sice inkasoval, ale z ofsajdu, takže naděje Vyšehradu žila dál.

V 84. min. byli hráči v modrých dresech hodně blízko tomu, aby jim vyletěly ruce nahoru, jenomže… Po Vernerově centru z rohu na pravé straně hřiště zakončoval L. Veselý, ale vzápětí se chytil za hlavu, protože Švenger jeho střelu kryl. Akce pokračovala dál, protože míč se odrazil ke vzdálenější tyči, kde se k němu protlačil Švejdík. Stoper Vyšehradu ihned vypálil, trefil však zblízka jen tyč žižkovské brány.

Ve čtvrté minutě nastaveného času viděl po faulu na Laňku červenou kartu domácí bek Řezáč a šemíci měli k dispozici poslední trestný kop. Verner z levé strany odcentroval do ohně, kde se míč odrazil k nabíhajícímu Nitrianskému, ten však hlavou (a tísněn protihráčem) přehodil domácí bránu, a tak se naděje na bodový zisk v derby definitivně rozplynula.

Druhou nejvyšší soutěž nyní čeká reprezentační pauza a po ní se představí mužstvo Vyšehradu dvakrát za sebou na domácím stadionu. V sobotu 19. října dopoledne přivítá na Strahově celek Jihlavy a přesně o týden později Vlašim.

Trenér Vikt. Žižkov Zdeněk Hašek: „Podali jsme dosud náš nejhorší výkon. Chyběly nám pohyb i agresivita, vinou špatného zpracování i špatných přihrávek jsme zbytečně ztráceli balony a Vyšehrad, který se na nás dobře připravil, dokázal rozbíjet naši hru. Vytvořil si také šance na to, aby zápas skončil remízou. Derby je hlavně o vůli, po této stránce jsme ho na těžkém terénu zvládli. S naším herním projevem však spokojen nejsem. Nechci se vymlouvat, ale prošli jsme virózou, a možná i tohle k tomu přispělo. Během reprezentační pauzy se dáme dokupy, ale mrzí mě zbytečná červená karta, kterou jsme dostali v poslední minutě. Vyzdvihl bych naopak výkon Opluštila, jenž odehrál zápas i se zraněním. Potřebovali jsme ho na hřišti kvůli jeho vysoké postavě.“

Trenér Vyšehradu Roman Veselý: „Derby přineslo dobrý zápas, co se týče bojovnosti a nasazení. Bohužel my jsme v první půli nebyli tak aktivní, jak bychom si představovali. A dostali jsme branku, kdy to Diviš krásně vyřešil, zatímco my jsme takovou kvalitu v pokutovém území soupeře neměli. Ve druhé půli jsme dostali Viktorku pod tlak, vytvořili si gólové situace, ale ani z metru jsme nedokázali skórovat  a vyrovnat. Proto je také pro nás výsledek nepříznivý. Musím ale také říct, že Viktorka nedělala chyby v mezihře, na něž jsme čekali. Ve středu pole neztrácela balony, a to rovněž přispělo k tomu, že jsme pak měli daleko méně ofenzivních situací, než bychom chtěli. Ale bojovali jsme a remíza by utkání slušela lépe.“

Viktoria Žižkov – Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

11. kolo F:NL, hráno v neděli 6. října 2019. Branka: 31. Diviš. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:4. Soupeřem zblokované střely: 2:2. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hurych. ŽK: Opluštil, Martan, Řezáč – Verner. ČK: 90. (+4) Řezáč (V. Žižkov). Diváků: 1.012.

Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja (71. Gil), Súkenník – Urbanec (90. +3 Halgoš), Bazal, Martan – Diviš (89. Petrlák). Trenéři Daniel Veselý, Zdeněk Hašek a Daniel Sochor.

Vyšehrad: Otáhal – Šandera, Nitrianský, Švejdík, Jablonský – Verner, Kozel (79. Mareš) – Rataj (60. Mashike), Drobílek (79. Vejvar), Laňka – L. Veselý. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Drozda, Brejcha a Alexandr. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.