FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Parádní podzimní rozlučka U 15: porazila senzačně tým Teplic 2:0!

19. 11. 2019

U 15/U 14 – Hoši děkujem, hoši děkujem! Skandovaný pokřik a potlesk se ozýval v neděli 17. listopadu krátce před polednem na Vyšehradě. Šťastní a hrdí rodiče či další příbuzní patnáctiletých fotbalistů Slavoje Vyšehrad tak odměnili své potomky za výsledek a výkon v podzimní derniéře sezony. Naše U 15, které se předtím v nejvyšší soutěži starších žáků nepodařilo bodovat, se v posledním utkání roku 2019 před osmdesáti diváky opravdu vytáhla a díky nadšenému výkonu skolila osmé Teplice 2:0.

Monyč z trestného kopu a Winkelhöfer z penalty

Oba góly dal náš tým přímo ze standardek: první z trestného kopu kapitán Vasil Monyč a druhý, už v nastaveném čase utkání a z penalty za faul na Jaroslava Holana, střídající Filip Winkelhöfer. Euforie mohla propuknout naplno…

„Je to odměna za velmi kvalitní týmový, zodpovědný výkon i nasazení. Kluci poctivě bránili a spoléhali jsme na brejky. Ve druhé půli sice Teplice přidaly a byly zpočátku nebezpečnější, ale nám potom ohromně pomohl vedoucí gól. Je to úžasné povzbuzení před zimní přípravou, určitě se nám teď už bude lépe dýchat,“ radoval se po boji trenér U 15 Daniel Jon, jenž vedl tým v tomto utkání sám, vzhledem k nepřítomnosti hlavního kouče Daniela Růžičky (pracovní povinnosti).

První zápas na Vyšehradě a první body

Naši starší žáci nastoupili k domácímu utkání poprvé na podzim nikoliv v Krči, ale na vyšehradské umělce. A ta jim šla k duhu, přestože už v prvním poločase zahodili čtyři gólové šance: dvě měl Vasil Monyč, po jedné pak André Jon a Adam Šavel. Žlutomodří měli do poločase dvě dobré příležitosti skórovat, ale na ukazateli skóre bylo 0:0.

Za tohoto stavu, již ve druhé půli, se vyznamenal náš brankář Albert Kotlín, když zneškodnil vyloženou šanci teplického hráče Hradiského. Vedoucí gól mohl dát i jeho spoluhráč Balada, ani on neuspěl.

Z protiútoku pak hráči v růžových dresech poprvé udeřili. Po faulu na Adama Šavela se ujal trestného kopu zpoza vápna Vasil Monyč a nádhernou trefou, kdy se míč odrazil od břevna dolů na brankovou čáru a odsud do sítě, odšpuntoval nezměrnou radost: 1:0!

Hoši pak museli odolávat tlaku svých severočeských vrstevníků, ale dali do utkání vše a nakonec dokázali uhájit čisté konto. Z brejků podnikali rychlé kontry a už v nastaveném čase byl faulován ve vápně Jaroslav Holan. A Filip Winkelhöfer z penalty přidal pojistku: 2:0! Hned nato byl konec.

„Už v některých předešlých zápasech, hlavně počátkem září v Jablonci a teď před týdnem v Liberci, jsme byli blízko bodovému zisku, ale sportovní smůla nám ho zhatila. Tohle je však odměna, kluci si zpříjemnili závěr podzimu. Věřím, že z nich spadne deka a bude se nám všem lépe pracovat,“ dodal Daniel Jon. V zimě čekají naši U 15 přátelská utkání, start na turnaji Junioru Praha i soustředění v Libereckém kraji.

Čtrnáctiletí šemíci dali také dva góly, avšak prohráli vysoko 2:8

O rok mladší hoši inkasovali od Teplic velmi brzy po zahájení hry první gól a už se nedokázali zvednout k účinnému odporu. Pozitivní jsou tak alespoň dva góly. V prvním poločase, po střele Jakuba Müllera z levé strany hřiště, dorazil míč za záda teplického brankáře Marek Kazda. Krátce před koncem se trefil i Jakub Müller. Čtrnáctiletí šemíci prohráli 2:8, a stráví tak zimní pauzu bohužel bez bodového zisku z první poloviny sezony.

U 15: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice 2:0 (0:0)

Hráno v neděli 17. listopadu 2019. Branky: 63. Monyč, 80. (+2) Winkelhöfer z pen. Rozhodčí: Radina – Vojnovič, Kabourek. ŽK: Šíma (Vyšehrad). Diváků: 80.

Vyšehrad U 15: Kotlín – Štěpnička (57. Šindler), Holan, Schrank, Kefurt, Monyč, Jon, Ondroušek (67. Garip), Šavel (80. Winkelhöfer), Šíma, Bui. Na lavičce byli ještě připraveni brankář Vrňata, Gruntorád, Kazda a Natanael. Trenér Daniel Jon.

Teplice U 15: Šindelář (41. Rojko) – Nácovský, Kincl (46. Polívka), Balázs, Žorna (30. Slivka), Bzura, Hradiský, Bouša, Hloušek, Raiminius (72. Sedlák), Johana (61. Balada). Trenéři David Köstl a Tomáš Vávra.

U 14: Slavoj Vyšehrad – FK Teplice 2:8 (1:4)

Hráno v neděli 17. listopadu 2019. Branky: 19. Kazda, 77. Müller – 54., 61. a 80. Jelínek, 14. a 47. Heidenreich, 2. Přenosil, 18. Reynolds, 23. Přenosil. Rozhodčí: Radina – Vojnovič, Kabourek. Bez karet. Diváků: 30.

Vyšehrad U 14: Nosek – Ahizan, Kazda, Kheil, Bocchetti, Mohammed (58. Petr), Šavel (20. Ondroušek), Hammerschmied (41. Pelikán), Gálik (52. Horník), Müller, Klecker. Trenéři Miroslav Starý a Alan Kheil.

Teplice U 14: Vaník (55. Vošahlík) – Terynek (55. Bednář), Reynolds, Voráček, Skazko (55. Brda), Hřebík (48. Babůrek), Spálený (48. Šuman), Přenosil, Schönbauer (55. Tvrzník), Heidenreich, Dbalý (48. Jelínek). Trenéři Miroslav Šašek a Jiří Černý.