FC Slavoj Vyšehrad vs. Sokol Kolovraty
20. kolo Pražský přebor pátek 29.03.2024 12:30 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Šemíci vedli ve 12. minutě 2:0, avšak Dukla B otočila skóre: vyhrála 5:2

13. 11. 2021

„A“-muži – První zápasovou prověrku v rámci extrémně dlouhé, devatenáctitýdenní zimní pauzy, mají fotbalisté Slavoje Vyšehrad za sebou. V sobotu 13. listopadu náš tým přivítal na domácím stadionu rovněž třetiligovou Duklu B a po dvanácti minutách hry vedli šemíci díky gólům Pavla Vandase a Matyáše Vojty 2:0. Nicméně soupeř, který má své domácí prostředí v Jirnech, ještě před poločasem vyrovnal. Po změně stran a necelé hodině hry, což bylo za stavu 2:2, mohl poslat domácí tým znovu do vedení Oleg Pryšljuk, ale přehlavičkoval bránu. Pak se už trefovali jen hosté a a přidali další tři góly: to už ale byla sestava domácího mužstva s řadou hráčů B-mužstva i dorostu. Dá se říct, že Dukla B vyhrála zaslouženě – už třeba proto, že měla téměř trojnásobný počet střeleckých pokusů. A několik jejích dalších velmi dobrých příležitostí zmařil mladý brankář Slavoje Petr Lorenz.

V sestavě chybělo sedm hráčů z podzimního kádru, ale objevila se v ní jedna úplně nová tvář: Makedonec Andrej Taseski. Sotva utkání začalo, už se měnilo skóre: po sedmi, osmi vteřinách od zahájení hry se z rychlé akce Gerži a Vojty trefil Vandas: 1:0! Těžko říct, ale možná to byl nejrychlejší gól ve 114leté historii Slavoje Vyšehrad…

V 9. min. po hezké kombinaci pohotově vypálil pod břevno Tvaroh, brankář hostí Šťovíček byl na místě. Ve 12. min. ale odcentroval zprava Gerža a Vojta potvrdil sehranost obou těchto opor staršího dorostu gólem hlavou: 2:0!

Ve 25. min. ale hosté kontrovali, Čížek zleva odcentroval a Hodek snížil na 2:1. Jen minutu nato mohl Hodek vyrovnat, ale vynikajícím obranným zákrokem mu v tom zabránil Tvaroh. To už ale tým hrající ve žlutých dresech převzal iniciativu a během pouhých pěti minut se třikrát vyznamenal Lorenz, jenž kryl velmi nebezpečné střely Varačky, Villaseky a Hodka. Ve 41. min. ale po přihrávce od Varačky Hodek beztak vyrovnal: 2:2. Dukla B mohla dokonce ještě před pauzou vést, ve 45. min. totiž Lorenz vyrazil střelu Kozojeda z voleje, jež mířila pod břevno.

Po změně stran se začala domácí sestava postupně dost obměňovat. Po šesti minutách druhé půle Lorenz chytil další dvě těžké střely Mládka a Kočího. Na druhé straně v 58. min. po Hroníkově centru hlavičkoval z malého vápna Dukly Pryšljuk, bohužel ale nad břevno. Nedáš – dostaneš se vyplnilo za tři minuty. V 61. min. po faulu Hroníka na Ludvíčka ukázal sudí na bílý bod a Štefančin z penalty poslal Duklu B do vedení: 2:3.

V 72. min. mohl ještě z Peterkova centru vyrovnat Vojta, pohotovým pokusem bez přípravy ale těsně přestřelil. Naopak za další čtyři minuty po centru z pravé strany Štefančin střelou z voleje zvýšil na 2:4. V 78. min. trefil zblízka hlavou Varačka: 2:5.

Další přípravné utkání odehraje naše A-mužstvo za dva týdny a znovu doma na Vyšehradě: v sobotu 27. listopadu vyzve divizní Aritmu. Výkop je v 10 hodin.

Slavoj Vyšehrad – Dukla Praha B 2:5 (2:2)

Přípravné utkání, hráno v sobotu 13. listopadu 2021 na Vyšehradě. Branky: 1. Vandas, 12. Vojta – 25. a 41. Hodek, 61. a 72. Štefančin (první z pen.), 78. Varačka. Střely na branku: 5:14. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 0:5. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:2. Rozhodčí: Polena – Maiello, Švorc. Bez karet. Diváků: 35.

Vyšehrad 1. poločas: Lorenz – Pryšljuk, Tvaroh, Taseski – Hroník – H. Gerža, Vaněk, Kubeš – Drobílek – Vojta, Vandas.

Vyšehrad 2. poločas: Lorenz – Čejka, Taseski, Tvaroh, Pryšljuk (76. Nedavaška) – Drobílek (70. Štěpánek), Vaněk (76. Kubies) – H. Gerža (54. Mlejnek), Vojta, Hroník – Vandas (70. Peterka). Trenéři Jaroslav Klíma a Ondřej Švejdík.

Dukla B: Štovíček (62. Buchlák) – Kozojed, Čížek, Březina – Jeřábek, Matoušek – Varačka, Uhlíř, Villaseca, Mládek – Hodek. Z hráčů do pole střídali ve druhém poločase Ludvíček, Helík, Křenek, Hudec, Kočí a Štefančin. Trenéři Aleš Majer a Tomáš Kubánek.

Přejít na další fotogalerie: Seznam všech fotogalerií Sezóna 2021 / 2022 A-tým