ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

Šokující výprask a na domácí půdě: U 19 prohrála s Viktorií Žižkov B 0:7

24. 08. 2024

U 19 – Nejen představa, ale spíš přesvědčení, že tentokrát už to určitě vyjde a starší dorostenci Slavoje Vyšehrad konečně oslaví své první vítězství v nové sezoně, vzalo v sobotu 24. srpna dopoledne hodně nešetrně za své. V souboji s béčkem neboli „osmnáctkou“ Viktorie Žižkov přitom vypadala úvodní čtvrthodina zápasu hodně nadějně a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy začnou padat góly do sítě týmu z Prahy 3. Od 15. minuty se ale najednou začaly věci rychle kazit a výsledkem byl pravý opak, na jehož konci byl zlověstný a strašidelný rezultát 0:7.

Vyšehrad je tak i po čtyřech odehraných zápasech nadále bez bodového zisku, jako jediný dosud nebodoval, a tudíž figuruje na posledním 16. místě, na dně tabulky skupiny B České divize U 19.

Oproti středečnímu utkání s Meteorem nastoupil domácí tým se třemi změnami v základní sestavě: namísto Řezáče, Trnky a Dobiaše se v ní objevili Karas, Son Šíma a Belcou. V červenobílém žižkovském dresu nechyběl 16letý stoper Gumiňski, který byl v minulé sezoně hráčem základní sestavy Vyšehradu U 19 a během letní pauzy odešel do Viktorky.

Dvě gólové šance měl v úvodu zápasu Dovrtěl, nepodařilo se mu je proměnit. Z jeho přihrávky pak mohl skórovat i Dostál, ale netrefil žižkovskou bránu. Mladí viktoriáni se v úvodní čtvrthodině hry v podstatě jen bránili na vlastní polovině hřiště a hned jak se ze sevření vymanili, dali vedoucí gól. Vlastně ho ani nedali, protože byl vlastní. V 15. min. Binder tísněný protihráčem z dobrých čtyřiceti metrů posílal malou domů, udělil však míči až příliš velkou razanci a navíc šel k tyči: 0:1. Ihned po rozehrání ze středového kruhu přišla ztráta míče, Žižkovští se ho zmocnili a jednoduchou kombinací ho dovezli až do brány, kdy zakončoval Lavír: 0:2.

Snížit mohl Belcou, jeho střelu pod břevno ale brankář Kostínek vytěsnil do zámezí. Dostál zdálky těsně minul, zatímco Ginzelovu střelu k tyči opět zmařil Kostínek. Po rohovém kopu pak Ginzel hlavičkou z malého vápna trefil tyč žižkovské brány. Ve 25. min. přihrával Belcou a zakončoval z dobré pozice Holý, ale minul bránu. Další šance v první půli už modří neměli, naopak v závěru první půle střelou zdálky jen těsně minul žižkovský Kessler.

V poločase došlo na trojnásobné střídání, žádný velký obrat ale v příšerném vedru nepřišel. Naopak červenobílým vycházelo úplně vše, do čeho kopli. Ve 49. min. Lavír v pohybu převzal přihrávku, v rychlosti obešel i Čepelu a svým druhým gólem poslal balon do odkryté brány: 0:3. V 57. min. po centru z rohu hřiště zakončoval střelou přes hlavu na malém vápně úplně volný Lavír: 0:4 a hattrick. Dvě minuty nato trefil k tyči Kessler: 0:5.

V polovině druhé půle skóroval Kubečka: 0:6. V 81. min. se trefil z přímého kopu Barek: 0:7. Tři minuty nato ještě trefil Mykhayliv břevno domácí brány.

V sobotu 31. srpna se naše „devatenáctka“ představí v České Lípě, na půdě předposledního týmu tabulky – Arsenal má jeden bod. Výkop utkání je v 10 hodin.

U 19: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov B 0:7 (0:2)

3. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 24. srpna 2024 na Vyšehradě. Branky: 16., 49. a 57. Lavír, 15. vlastní Binder, 59. Kessler, 67. Kubečka, 81. Barek. Střely na branku: 4:15. Střely mimo: 9:5. Soupeřem zblokované střely: 3:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:5. Rozhodčí: Kučera – Štursa, Soldán. Bez karet. Diváků: 60.

Vyšehrad U 19: Čepela – Binder (46. Vrabec), Karas, Ginzel, Holý – Son Šíma, Dovrtěl, Pytlíček (62. Vítovec) – Dostál (57. Blumenthal), Belcou, Tegelbeckers (46. Ahizan). Na lavičce byl ještě připraven brankář Fischer. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Adam Šavel.

Žižkov U 18: Kostínek – Vodička (62. Tychtl), Gumiňski, Pekárek, Sušický – Krejzar, Kynkal, Slavíček (51. Barek), Kessler (62. Mykhayliv) – Sadovskyi (62. Kubečka), Lavír. Trenéři Filip Vavruška a Tomáš Bernard.