TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

Starší žáci U 15 dvěma brankami Matiče přehráli Českou Lípu 2:0

29. 09. 2024

U 15/U 14 – Druhá polovina měsíce září byla pro „patnáctku“ Slavoje Vyšehrad velmi úspěšná: vyhráli v tomto období tři ze čtyř svých utkání! Necelé tři dny po středečním vítězství 4:2 nad Sokolovem uspěli také v sobotu 28. září, kdy porazili v Krči 2:0 Českou Lípu. Oba góly dal Goran Matič (na snímku), hrající na postu pravého záložníka či křídla.

Svěřenci trenérů Lukáše Splavce a Františka Stolaře už mají za sebou celkově osm odehraných zápasů, přičemž do druhé poloviny podzimní části sezony se přehoupli se ziskem 12 bodů. V tabulce skupiny B České divize U 15 se tak znovu posunuli o jeden stupínek výš, z desáté na devátou příčku.

Domácí tým se musel vypořádat s absencí nemocných Kotlára a Saroiana, přesto vletěl do zápasu s ohromnou vervou a po čtvrthodině měl na svém kontě snad pět velmi dobrých gólových šancí. Ani jednu z nich ale neproměnil, takže se jednalo o přesně opačný scénář, než ve středečním duelu se Sokolovem. V něm Západočeši zpočátku pálili jednu příležitost za druhou.

Skóre se začalo měnit až minutu před poločasem, kdy Matič převzal přihrávku od Brenna a postupoval z úhlu na brankáře Havránka. Namísto očekávaného lobu ale Matič přesně trefil místo, jež hostující gólman odkryl a prostřelil jej: 1:0! Osm minut před koncem utkání, po přihrávce od Šnejdara, přidal Matič pojistku: 2:0!

Výsledkově se naopak nezadařilo U 14, jež sice brzy vedla nad Českou Lípou gólem Yaroslava Fanty 1:0, po dvaceti minutách hry byl ale vyloučen Jan Wierer a hosté otočili vývoj zápasu, který tak skončil 1:4.

V sobotu 5. října čekají naše starší žáky derby s Admirou, a sice na hřišti při ZŠ Hovorčovická v Kobylisích. Zápas patnáctiletých má výkop v 10 hodin, čtrnáctiletých o dvě hodiny později. Mladší žáci nastoupí v neděli 6. října v Chomutově.

U 15: Slavoj Vyšehrad – Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

8. kolo České divize starších žáků U 15 (skupina B), hráno v sobotu 28. září 2024 v Krči. Branky: 39. a 72. Matič. Rozhodčí: Melnyk – Rechnovský, Hudek. ŽK: Staněk – Štoček. Diváků: 40.

Vyšehrad U 15: Debnár – Staněk (66. Socha), Marcsa, Štěpanovský, Pšenička – Šnejdar, Stolz – Matič, Liegert (79. Neubert), Brenn (79. Beriša) – Tesařík (66. Lillard). Na lavičce byli ještě připraveni Procházka, Galic a Siládi. Trenéři Lukáš Splavec a František Stolař.

Česká Lípa U 15: Havránek – Štoček, Schuller (18. Vaněk), Krs, Čibera (60. Mrázek), Holeček (70. Baier), Zelinka, Štrupl, Berger (41. Rumlena), Grolmus (41. Podešva), Říha. Trenéři Jan Starý a Pavel Jandač.

Fotogalerie z utkání: ZDE

Střelci branek Vyšehradu U 15 v České divizi starších žáků

3 – Matič, 2 – Brenn, 1 – Kotlár, Liegert, Lillard, Marcsa, Saroian, Šnejdar, Tesařík.

4 – Saroian, 3 – Matič, 2 – Brenn, Marcsa, 1 – Pšenička, Šnejdar.

U 14: Slavoj Vyšehrad – Arsenal Česká Lípa 1:4 (1:1)

8. kolo České divize starších žáků U 14 (skupina B), hráno v sobotu 28. září 2024 v Krči. Branky: 6. Fanta – 21. Kadlec, 45. Komberec, 51. Halinár, 59. Mirga. Rozhodčí: Rechnovský – Melnyk, Hudek. ŽK: Knězů – Novotný. ČK: 20. Wierer (Vyšehrad). Diváků: 20.

Vyšehrad U 14: Knězů – Stoklas, Wierer, Dakhno, Roskowetz, Jeřábek, Bykhovskyi, Fanta, Quast, Vrba, Cinkl. Trenér Karel Roskowetz.

Česká Lípa U 14: Chadima (41. Kaufman) – Vrba (71. Bodi), Schmied, Černý (41. Mirga), Löffelmann (61. Hofman), Novotný, Nepraš (41. Komberec), Kadlec, Jánský (58. Havránek), Halinár, Holub. Trenéři Martin Havránek, Stanislav Kadlec a Pavel Jandač.