FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

Tři poslední zápasy U 19, tři výhry: 1:0 s Mostem v derniéře, gól Špaček

15. 06. 2024

U 19 – Loučícímu se trenérovi Danielu Růžičkovi připravili starší dorostenci Slavoje Vyšehrad nadmíru důstojné zakončení ročníku 2023/24. Ze třech červnových utkání, posledních v této sezoně, vytěžili plný počet devíti bodů při součtu skóre 9:1! Po výhře 3:0 v Ústí nad Labem zdolali doma 5:1 Meteor a nakonec 1:0 Most-Souš. Naše „devatenáctka“ se díky tomu na poslední chvíli protlačila z osmé na konečnou sedmou příčku skupiny B České divize U 19.

Závěrečné utkání se hrálo v sobotu 15. června a budiž povzbuzením do dalších sezon, že o rozhodující moment střetnutí se postarali dva mladší dorostenci, dva naši šestnáctiletí fotbalisté: po krásné přihrávce od Gabriela Gumiňského se hned na začátku druhé půle trefil do mostecké sítě Jakub Špaček (na snímku). Jiné góly už nepadly, a tak mj. brankář Jakub Čepela uhájil čisté konto. V zápasech U 19 se mu to podařilo pošesté v sezoně.

Oproti předchozímu utkání s Meteorem došlo na jedinou změnu v základní sestavě: J. Holana nahradil na postu prvého beka A. Frank. Severočeský soupeř, pátý tým tabulky pod vedením Petra Johany, bývalého reprezentanta a navíc dvojnásobného mistra ligy (v dresu Liberce a pak Sparty), přijel s téměř zcela odlišným týmem, než s jakým nastoupil v prvním vzájemném měření sil před deseti měsíci v Souši (domácí vyhráli 5:0).

Přesně před dvěma roky dorostenci Vyšehradu v posledním utkání sezony rozdrtili doma Most 6:0, to ale bylo ještě ve vyšší soutěži. Tentokrát se hrál vyrovnaný zápas, i když častěji se přece jen dostávali do zakončení naši mladí fotbalisté. Po čtvrthodině hry a akci Macka s A. Frankem hlavičkoval tísněný Špaček z malého vápna nad, šest minut nato z otočky přestřelil. Mezitím zakončoval i hostující útočník Záruba, z úhlu těsně minul.

Ve 27. min. Klinka rozehrál zprava rohový kop, Kefurt našel Dinova, jenž zakončoval z malého vápna, brankář Svoboda ale míč kryl. Ve 35. min. mostecký Štandera z levé strany těsně přestřelil.

Ve chvíli, kdy vypršelo 45 minut první půle, běžel tedy už nastavený čas, Kefurt ze středu hřiště posunul míč doleva na Štěpničku a ten ranou z necelých třiceti metrů napálil tyč mostecké brány.

Ani ne dvě minuty po návratu ze šaten Gumiňski excelentní kolmou a průnikovou přihrávkou nastartoval Špačka, ten se ocitl sám před brankářem Svobodou a i když byl v pohybu, zachoval chladnou hlavu a trefil k tyči: 1:0!

V 64. min. Šíma zakončoval střelou k tyči, střele však chyběla větší razance a Svoboda ji vytěsnil do zámezí na roh. Po jeho rozehrání Šavel pálil z úhlu těsně vedle. V 70. min. mohl přidat svůj druhý gól Špaček, trefil jen brankáře. Čtyři minuty nato jej zastavil dost pravděpodobně nedovoleným zákrokem v šestnáctce Štandera, nicméně sudí rozpažil a hrálo se dál. V 81. min. to zkoušel Klinka, jeho pokus byl zblokován.

V 84. min. mohli zelenobílí vyrovnat, kdy po odraženém míči Vaic přestřelil. Stav 1:0 se ale k radosti domácího týmu už nezměnil: U 19 i v posledním utkání sezony podala velmi dobrý výkon a porazila velmi dobrého soupeře, což byl současně velmi dobrý důvod k „rozlučkové“ společné fotografii po tomto posledním utkání právě ukončené sezony.

U 19: Slavoj Vyšehrad – Baník Most-Souš 1:0 (0:0)

16. kolo České divize staršího dorostu (skupina B), hráno v sobotu 15. června 2024 na Vyšehradě. Branka: 47. Špaček. Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:6. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Rozhodčí: Matějček – Valečka, Soldán. Bez karet. Diváků: 50.

Vyšehrad U 19: Čepela – A. Frank (46. Kazda), Dovrtěl (46. Šíma), Gumiňski, D. Holý – Macek, Kefurt – Klinka (89. Son Šíma), Špaček, Štěpnička (53. Schrank) – Dinov (46. Šavel). Na lavičce byl ještě připraven brankář Fischer. Trenéři Daniel Růžička, Zdeněk Jaroš a Jan Dovrtěl.

Most-Souš U 19: Svoboda – Moscato, Heidenreich, Švarc, Kozikowski – Holub (86. Bernard), Konopík (46. Hadinec) – Kopřiva (65. Vaic), Paldrych, Štandera (86. Černý) – Záruba (65. A. Holý). Trenéři Petr Johana a Martin Kovář.

Střelci Vyšehradu U 19 v České divizi staršího dorostu v sezoně 2023/24

13 – Dinov, 9 – Azilinon, 8 – Klinka, 7 – Špaček, 4 – Macek, 3 – Kefurt, 2 – Kazda, Štěpnička, Uhryn, 1 – Ahizan, Belcou, Dobiaš, Průša, Schrank.

15 – Špaček, 8 – Klinka, 7 – Macek, 5 – Dinov, Kefurt, Šavel, Štěpnička, 3 – Azilinon, Dobiaš, 2 – Dovrtěl, Gumiňski, J. Holan, Holý, Kazda, Romanishak, 1 – Ahizan, Krasikov, Krejčí, Romanishak, Schrank, Z. Svoboda.

Slavoj Vyšehrad U 19 v mistrovských soutěžích

2008/09:  12. místo v pražském přeboru U 19

2009/10:  13. místo v pražském přeboru U 19

2010/11:  13. místo v pražském přeboru U 19 a posun výš do České ligy U 19 (díky zřízení střediska mládeže)

2011/12:    7. místo v České lize U 19 (skup. B)

2012/13:  11. místo v České lize U 19 (skup. B)

2013/14:  10. místo v České lize U 19 (skup. B) a sestup

2014/15:    1. místo v pražském přeboru U 19 a postup

2015/16:  17. místo v České lize U 19 a sestup

2016/17:    2. místo v pražském přeboru U 19 a postup

2017/18:    6. místo v České lize U 19 (skup. A)

2018/19:    9. místo v České lize U 19 (skup. A)

2019/20:  16. místo v České lize U 19 (skup. A), sezona nedohrána vinou covidových restrikcí

2021/22:  8. místo v České lize U 19 (skup. A)

2022/23:  20. místo v České lize U 19 a sestup

2023/24:    7. místo v České divizi U 19 (skup. B)