TJ Spoje Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
9. kolo Pražský přebor sobota 05.10.2024 11:00 Na Balkáně 450/25, Praha 3-Žižkov

U 16 dostala lekci z efektivity a ne zadarmo: podlehla Xaverovu 1:5

22. 09. 2024

U 17 „B“ – Tahle lekce přišla docela draho – stála totiž tři body… Markantní to bylo hlavně v prvním poločase, kdy rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad své příležitosti zahazovala (včetně penalty), zatímco hosté z Horních Počernic předvedli, jak se mají šance proměňovat. Proto také v utkání, jež se hrálo v neděli 22. září, naše U 16 podlehla doma mladším dorostencům Xaverova 1:5. Alespoň o čestný úspěch se postaral až v závěru Vojtěch Musil: patnáctiletý hráč, který přišel letos v letní pauze z AFK Libčice nad Vltavou.

Po čtyřech odehraných zápasech má naše „šestnáctka“ tři body za vítězství nad Uhříněvsí a figuruje na 11. místě tabulky Pražského přeboru U 17.

Vstup do utkání vypadal nadějně, jenomže Vácha ani Olusoga nedokázali své příležitosti, do nichž se probojovali, zužitkovat. Naopak Xaverov ihned potrestal hned první zaváhání v defenzivě našeho týmu a neobsazený Kulij zakončoval z malého vápna: 0:1. Hned první střelecký pokus soupeře askončil gólem, ale Nedvídek v bráně s tím nemohl nic udělat.

V 11. min. po rohovém kopu mohl vyrovnat Olusoga, ale minul bránu. Na druhé straně Nedvídek zneškodnil vyloženou šanci Williamse s hned nato kryl ještě větší, stoprocentní šanci, Shmanka.

Ve 26. min. z výkopu Nedvídka získal míč Olusoga, skvěle se probil přes hradbu protihráčů. Jenomže potom střelou z úhlu těsně minul vzdálenější tyč. Tohle už byla čistá příležitost, která měla skončit vyrovnávacím gólem. Naopak dvě minuty nato hosté efektivně trestali, Nedvídek sicve vyrazil těžkou střelu Nádasiho, ale k míči se dostal ještě Štěpnička a trefil k tyči. Na rozdíl od domácího týmu, hrajícího ve žlutých dresech, červení hosté ztrestali gólem, co mohli.

Tři minuty před poločasem xaverovský bek Sviták zahrál rukou na kraji velkého čtverce – penalta… Fiktus ovšem střelou z bílého bodu trefil jen vnější tyč!

Šest minut po návratu ze šaten si vypracoval další možnost skórovat Olusoga, jeho střela však úplně postrádala razanci a brankář snadno sebral pomalý míč ze země. Na druhé straně se ocitl sám před Nedvídkem hostující Štěpnička, tentokrát ale minul. Brankář našeho týmu potom kryl Shmankovu střelu k tyči.

V polovině druhé půle předvedli mladí hráči hostí parádní útočnou akci, již domácí hráči nestíhali ubránit. Tři přesně přihrávky směrem dopředu na nabíhající spoluhráče a nakonec Štěpnička zavěsil už jen do odkryté brány: 0:3.

Vyšehrad B kontroval střelou Wallera zpoza vápna, proletěla těsně vedle. Přišla také standardka, po níž dvakrát zakončoval uvnitř vápna hoatí kapitán Čeněk, zadáci Xaverova mu ale radost z gólu odepřeli, v obou přípasech totiž stihli jeho střely zblokovat. A po odraženém míči minul jejich bránu Moravec.

Naopak v 71. min. si Kulij naběhl až před Nedvídka a střelou zblízka mu nedal šanci: 0:4: další sofistikovaná, rychlá a účinná ofenzivní akce Xaverova... Vzápětí se protlačil do své třetí šance Čeněk, tentokrát ho vychytal brankář Rittenauer. V 86. min. zvýšil Zemanec na 0:5, a to ještě předtím Nedvídek kryl šanci Nesterchuka. Minutu nato, s asistencí Prokopa, Musil alespoň snížil na 1:5.

Svěřenci trenéra Aleše Carmina se nyní představí v neděli 29. září ráno na Zbraslavi, na půdě devátého týmu tabulky. Výkop je už v 9.30 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Xaverov Horní Počernice 1:5 (0:2)

3. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v neděli 22. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 87. Musil – 8. a 71. Kulij, 28. a 66. Štěpnička, 86. Zemanec. Střely na branku: 8:14. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 4:2. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Kalcovský – Debnár, Mikoláš. ŽK: Bezděk (Xaverov). Diváků: 55.  Ve 42. min. neproměnil Fiktus (Vyšehrad) penaltu.

Vyšehrad U 16: Nedvídek – Cvrček, Čeněk, Sluka, Cuc – Fiktus, Javůrek – Sup, Kozhukhar, Vácha – Olusoga. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Jireček, Cacara, Prokop, Musil, Waller, Moravec a Masopust. Trenér Aleš Carmine.

Xaverov U 17: Rittenauer – Sviták, Štěpnička, Bezděk, Nesterchuk – Vavrek, Shmanko – Nádasi, Zemanec, Kulij – Williams. Na střídání Plechata, Srb, Olách, Janda, Rumlena, Bodnar a Kafoněk. Trenéři Jiří Novák a Tomáš Urban.