ČAFC Praha vs. FC Slavoj Vyšehrad
7. kolo Pražský přebor sobota 21.09.2024 10:30 K vodě 3186, 106 00 Praha 10-Záběhlice

U 16 porazila Uhříněves jasně 5:0, přítomnost posil z U 17 byla znát

18. 09. 2024

U 17 „B“ – Ze svých prvních bodů v nové sezoně se už může těšit také rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad. Svěřenci trenéra Aleše Carmina ve středu 18. září v utkání 13. kola Pražského přeboru U 17 porazili doma nováčka soutěže Uhříněves 5:0, k čemuž vydatně dopomohli i hráči, kteří běžně nastupují za U 17. Dali první tři góly a jejich přítomnost na hřišti byla znát.

Mládežnický tým z Uhříněvsi se představil na Vyšehradě úplně poprvé. Dva góly mu dal Yanis Belcou, po jednom Dominik Drdla, Lukáš Prokop a Vojtěch Musil. Ze šesti střel, jež mířily do prostoru mezi třemi tyčemi hostující brány, jich skončilo pět v síti. Hosté přitom vůbec nepodali špatný výkon a hlavně v první půli „zlobili“, výborný výkon však podal v tomto utkání brankář Sebastián Tozbey a nakonec uhájil čisté konto.  Naše „šestnáctka“ se posunula z předposlední třinácté příčky tabulky do její horní poloviny na 6. místo.

Uplynulo prvních pět minut hry a domácí obrana pustila hosty do dvou čistých gólových šancí – obě měl Hora, ale Tozbey mu v obou případech pokazil radost. Z protiútoku Vyšehrad poprvé udeřil, byť šlo o hodně šťastný vedoucí gól. Po faulu na Váchu před lavičkou hostí rozehrál Drdla přímý kop z více než třiceti metrů a poslal balon směrem na bránu – míč přeletěl brankáře Stárku, který se musel dívat proti slunci, a pod břevnem propadl do sítě: 1:0!

Také další šance přišly po standardkách, měli je Borymskiy a Čeněk, gólem ale neskončily. Na druhé straně se znovu vyznamenal Tozbye, kdy kryl vyloženou šanci hostujícího Heřmana a z dorážky jeho spoluhráč Leško minul.

Ve 37. min. od Steinbauera získal míč Belcou, ten se na levé straně hřiště obtočil okolo dvou protihráčů současně, navedl si balon na střed a přesnou ranou k tyči zvýšil: 2:0!

Hned po zahájení druhé půle, po rohovém kopu a odraženém míči, Borymskiy odcentroval od pravé postranní čáry až ke vzdálenější tyči, kde se zjevil Belcou a bezpečně zblízka poslal míč do sítě: 3:0! Po dalším rohovém kopu mohl Belcou završit hattrick, hlavičkoval však z dobré pozice nad. Naopak v 64. min. Tozbey zlikvidoval nájezd Čajky, doslova mu sebral míč zpod nohou.

V polovině druhé půle přihrával Olusoga a úspěšně zakončoval střelou k tyči Prokop: 4:0! Čtvrt hodiny před koncem utkání přišel další přímý kop Drdly z levé strany a Musil hlavou uzavřel skóre: 5:0!

Naše U 16 v neděli 22. září opět na vlastním stadionu přivítá tým Xaverova Horní Počernice. Hraje se od 14 hodin.

U 17: Slavoj Vyšehrad B – Čechie Uhříněves 5:0 (2:0)

13. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno ve středu 18. září 2024 na Vyšehradě. Branky: 37. a 46. Belcou, 5. Drdla, 67. Prokop, 76. Musil. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:3. Soupeřem zblokované střely: 3:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Rozhodčí: Štursa – Hlaváček, Holeček. ŽK: Fiktus, Cvrček – Krämer. Diváků: 30.

Vyšehrad U 16: Tozbey – Cvrček, Čeněk, Drdla, Borymskiy – Sreinbauer, Javůrek – Sup, Kozhukhar, Vácha – Belcou. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Sluka, Fiktus, Olusoga, Cuc, Prokop, Musil a Masopust. Trenér Aleš Carmine.

Uhříněves U 17: Stárka – Peluňka, Suttner, Čiko, Tuma – Krämer – Čajka, Leško, Hráček, Hora – Ben Tekfa. Na střídání Novotný, Němec, Cirkl, Heřman, Průša. Trenéři Jáchym Tůma a Tomáš Podvín.