FC Slavoj Vyšehrad vs. SK Dolní Chabry
6. kolo Pražský přebor neděle 15.09.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 16 remizovala v Ďáblicích 1:1; zbytečná, avšak ne fatální ztráta

26. 05. 2024

U 17 „B“ – Rezerva mladšího dorostu Slavoje Vyšehrad na podzim prohrála doma s Ďáblicemi 2:7, odveta na hřišti soupeře v sobotu 25. května ale vypadala úplně jinak. Hlavně v prvním poločase a pak také s blížícím se koncem utkání měli mladí hráči Vyšehradu jasně navrch, nedokázali to však vyjádřit ani druhým gólem. Po remíze 1:1 domácí slavili bod jako svůj velký úspěch. Naše „šestnáctka“ má nyní 26 bodů a zůstává na desátém místě tabulky Pražského přeboru U 17.

První gólovou šanci měli však už po třech minutách hry domácí, kapitán Melzer ale na Dřevíkovského nevyzrál. Téměř z protiútoku se prosadil z levé strany hřiště Belcou, od něj získal míč Vejvoda a z prvního střeleckého pokusu Vyšehradu B otevřel skóre: 0:1! Vzápětí měl Vejvoda další šanci, ale minul, jindy zase jeho střelu, která už mířila mezi tři tyče, nechtěně vyrazil jeden ze spoluhráčů. Území převaha byla k ničemu, když další góly nepřibývaly.

Nedáš – dostaneš a hned na začátku druhé půle Melzer vyrovnal na 1:1. V 65. min. mohl dát dokonce Radkovský vedoucí gól Ďáblic, ale přestřelil. Postupem času převaha Vyšehradu B znovu sílila, přibývaly i šance, ani ty nejvyloženější (hlavně Tůma, Koza a Vejvoda) se ale nepodařilo proměnit. Ztráta dvou bodů je nepříjemná, záchranu a setrvání naší „šestnáctky“ v přeboru by ale neměla ovlivnit.

Naší U 16 zbývají v této sezoně už jen dva zápasy: v sobotu 1. června ve Stodůlkách (14.30 h) a nakonec v neděli 9. června na hřišti Pragy ve Vysočanech (14.45 h).

U 17: SK Ďáblice – Slavoj Vyšehrad B 1:1 (0:1)

24. kolo Pražského přeboru mladšího dorostu, hráno v sobotu 25. května 2024 v Ďáblicích. Branky: 46. Melzer – 5. Vejvoda. Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:12. Soupeřem zblokované střely: 1:11. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 0:1. Rozhodčí: Slaba – Morávek, Najman. ŽK: Kašek, Sedlecký – Vejvoda. Diváků: 25.

Ďáblice U 17: Kovařík – Malý, Dědek, Zábrodský, Bernat – Kašek, Sedlecký – Koďousek, Melzer, Sova – Radkovský. Na střídání Kraus, Tůma, Lehovec a Kováčik. Trenéři Martin Vlček a Petr Bernát.

Vyšehrad U 16: Dřevíkovský – Wollner, M. Frank, Mustafa Abubakr, Zárybnický – Holubovský – Tůma, Stěpčuk, Nguyen Duc Tiep, Belcou – Vejvoda. Formou hokejového střídání se zapojili do hry také Timurbek, Koza, Turunč a Holeček. Na lavičce byl ještě připraven brankář Nedvídek. Trenéři Jaroslav Klíma mladší a Jan Petříček.