FC Slavoj Vyšehrad vs. FC Přední Kopanina
24. kolo Pražský přebor sobota 27.04.2024 10:15 Slavoj Vyšehrad UMT, ul. Mikuláše z Husi

U 17: po mosteckých hodech přišel půst v podobě prohry 1:4 s Plzní B

30. 08. 2021

U 17 – Čtyři dny po vysokém vítězství 8:2 v Mostu naše „sedmnáctka“ na svého dalšího soupeře nestačila. Mladí plzeňští kluci pod vedením trenéra Davida Vaněčka předvedli v neděli 29. srpna na Vyšehradě velmi kvalitní a sofistikovaný výkon, který také zhmotnili do výsledku 4:1 ve svůj prospěch. Na jejich brankáře Ulmana mířila v podstatě jediná vážná střela – z penalty, kterou až za stavu 0:4 proměnil defenzivní záložník naší U 17 Antonín Lopatář. Po pěti odehraných kolech České ligy mladšího dorostu je Vyšehrad na 6. místě tabulky.

Už po necelých dvou minutách hry a kolmé přihrávce doslova prosvištěl domácí defenzivou Šlegel a hned první střela zápasu skončila v síti: 0:1. V 15. min. měl čistou šanci jeho spoluhráč Kubín, z malého vápna však přestřelil Kotlínovu bránu. Minutu nato Baštář přihrál doleva Šleglovi a ten překonal Kotlína už podruhé, tentokrát ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Až po dvaceti minutách hry se dostal domácí tým k první střele, navíc ze standardky. Po faulu na Šavela však Macek z trestného kopu minul plzeňskou bránu. Západočeši byli efektivnější, přesně po půlhodině hry totiž Honomichl střelou z malého vápna na zadní tyč upravil na 0:2. Pět minut před pauzou se dostal Vyšehrad k první střele ze hry, jejím autorem byl Průša.

Těsně před poločasem už potřetí překonal Kotlína výborně hrající Šlegel, nicméně už podruhé mu nebyl uznán gól kvůli ofsajdu.

Čtyři minuty po návratu ze šaten, po neodpískaném faulu na Lopatáře, hosté dotáhli svoji akci a Baštář zvýšil na 0:3. Vzápětí Kotlín bravurně zneškodnil střelu Honomichla z bezprostřední blízkosti. V 59. min. po trestném kopu z levé strany zůstal u vzdálenější tyče zcela nepokrytý Kubín a pohodlně hlavičkoval mezi tři tyče: 0:4.

Domácí hru oživil příchod Monyče, z jehož centru hlavičkoval Macek těsně nad. V 65. min. pak rozhodčí odpískal faul Kubína na Monyče a Lopatář z penalty se postaral alespoň o čestný úspěch: 1:4! V 73. min. měl ještě obrovskou šanci Šlegel, pátým gólem v domácí síti to ale neskončilo.

V neděli 5. září naše U 17 nastoupí v Benešově, který je zatím bez bodového zisku na posledním místě tabulky. Výkop utkání je čtvrt hodiny po poledni.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Plzeň B 1:4 (0:1)

3. kolo České ligy mladšího dorostu, hráno v neděli 29. srpna 2021 na Vyšehradě. Branky: 65. Lopatář z pen. – 2. Šlegel, 30. Honomichl, 49. Baštář, 59. Kubín. Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 4:6. Soupeřem zblokované střely: 2:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Rozhodčí: Ježek – Angyal, Šteberl. ŽK: Šavel, Lopatář –Volfk. Diváků: 45.

Vyšehrad U 17: Kotlín – Kazda, Králík (46. Jon), Kylar, Šindler (66. Frank) – Šíma, Lopatář – Průša (46. Gruntorád), Macek, Šavel (56. Monyč) – Schrank (46. Štěpnička). Trenéři Zdeněk Jaroš a Oleg Martinec.

Vikt. Plzeň U 16: Ulman – Paidar, Volfík, Kubín, Kardoš – Chalupa (80. Bezděk) – Kardoš (71. Kolář), Honomichl, Dulík (61. Kucharik), Šlegel (80. Duong Hoai Nam) – Baštář (61. Klimeš). Trenéři David Vaněček a Tomáš Hájovský.