ABC Braník vs. FC Slavoj Vyšehrad
23. kolo Pražský přebor sobota 20.04.2024 10:15 Za Mlýnem 1774, Praha 4-Braník

U 17: porážka 0:4 s Viktorií Žižkov, výsledky ovlivňují absence hráčů

07. 10. 2021

U 17 – Složitým obdobím prochází v současnosti tým mladších dorostenců Slavoje Vyšehrad. Naše U 17 vytěžila z posledních pěti utkání jediný bod, přičemž aktuálně má za sebou tři porážky: v Plzni, Sezimově Ústí a naposledy doma s Viktorií Žižkov. Tohle utkání se konalo ve čtvrtek 7. října coby předehrávka 9. kola skupiny A České ligy mladšího dorostu a naše „sedmnáctka“ v něm podlehla svým žižkovským vrstevníkům 0:4. Zůstala tak na 9. místě tabulky a pravdou je, že skóre mohlo být i vyšší.

Přetrvávající hráčské absence vinou zranění, nemoci či z jiných důvodů nyní dopadají na výkony a výsledky sedmnáctiletých šemíků plnou vahou. Mladí viktoriáni byli snad s výjimkou úvodní čtvrthodiny hry zkrátka lepší, sehranější a svoji viditelnou převahu doprovodili i třemi desítkami střeleckých pokusů. Naopak Vyšehrad U 17 vyšel poprvé v této sezoně střelecky naprázdno, bez vstřelené branky.

Začátek zápasu přitom moc nenaznačoval, že se stane jednostrannou záležitostí. Do první šance se dostal až v 17. min. žižkovský záložník Vančura, s jeho střelou si ale Kotlín poradil. Tři minuty nato pak zneškodnil vyloženou šanci a střelu zblízka Šeráka, jenomže mu nikdo z obránců nepomohl a nikým nepokrytý Nepivoda z dorážky snadno otevřel skóre: 0:1. Po necelé půlhodině hry si Kotlín poradil z ošemetnou střelou pod břevno z trestného kopu od P. Vlčka. O chvíli později zabránil dalšímu gólu kapitán Vyšehradu Kylar, jenž z brankové čáry odvrátil Rulfovu střelu (na snímku). To už měli Žižkovští dost navrch a Tomek osm minut před poločasem trefil tyč.

Tři minuty po změně stran přišel nedůrazně odvrácený míč, do volného prostoru si naběhl Vančura a z hranice vápna prostřelil Kotlína: 0:2. Po hodině hry kapitán Viktorky Janovský těsně přestřelil a až potom úplně poprvé zahrozil i domácí tým, Mackovu střelu v 63. min. však brankář Švec kryl. O čtyři minuty později se dostal k odraženému míči Válek a trefil velmi atraktivní křížnou střelou zdálky do šibenice: 0:3. Čtvrt hodiny před koncem utkání z centru Janovského hlavičkoval nejlepší hráč tohoto utkání Vančura: 0:4.

V dalším utkání se naše U 17 představí v neděli 17. října v Písku, na stadionu nyní jedenáctého týmu tabulky. Výkop utkání je v 15.15 hod.

U 17: Slavoj Vyšehrad – Viktoria Žižkov 0:4 (0:1)

Předehrávka 9. kola České ligy mladšího dorostu, hráno ve čtvrtek 7. října 2021 na Vyšehradě. Branky: 49. a 75. Vančura, 20. Nepivoda, 68. Válek. Střely na branku: 1:16. Střely mimo: 1:8. Soupeřem zblokované střely: 0:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Rozhodčí: Švorc – Wulkan, Irak. Bez karet. Diváků: 35.

Vyšehrad U 17: Kotlín – Frank (46. Monyč), Králík, Kylar, Průša – Jon – Holan, Šindler, Macek, Schrank (68. Vu Hung Khanh) – Šavel (76. Gruntorád). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Nejedlý, Šíma a Štěpnička. Trenéři Zdeněk Jaroš a Olin Martinec.

Žižkov U 17: Švec (79. Bača) – Bartoš, Janovský, P. Vlček, Nepivoda – Rulf, Vančura – Biasini (60. Válek), Šerák, Cuc (70. Černý) – Tomek (70. Mareš). Trenéři Jiří Stojan a Radek Novák.